Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Bornholm


eMKa

Rekomendowane odpowiedzi

W sezonie letnim z Darłówka wypływa dwa razy w tygodniu statek Żeglugi Gdańskiej Lady Assa do duńskiego portu Nexo na Bornholmie. Czas bałtyckiej podróży to trzy godziny i trzy kwadranse (nieco ponad 100 km).

Wyspa bardzo urokliwa -wszędzie blisko: jad?c wybrzeżem można maksymalnie pokonać odległo?ć ok. 150 km - tyle wynosi linia brzegowa. W "najszerszym" miejscu wysepka ma ok. 40 km. Nie da się zgubić !OK

W miasteczkach można zobaczyć jak produkuje się czekoladki, cukierki, wyroby ze szkła... Przewidziane s? degustacje i czynny udział w tworzeniu "dzieł sztuki". Przy drogach stoj? półki, na których można znaleĽć ziemniaki,cebulę lub pomidory i skarbonkę do której należy wrzucić okre?lon? ilo?ć pieniędzy - to się nazywa "samoobsługa" :)

Wysepkę zwiedzałem oczywi?cie na Majeczce, która przez marynarzy została potraktowana jako motorower (nie protestowałem - cena biletu na motorower różni się zasadniczo od motocyklowego; zasadniczo, czyli o 90 złotych).

Miły sposób na spędzenie letniego pogodnego dnia - wyj?cie z portu o 6.30, powrót o 21.45. Je?li kto? chciałby skorzystać z takiego sposobu urlopowania - zapraszam; pomogę w zakwaterowaniu przed i po rejsie :lol:.

A oto Majeczka jako wilk morski:

_DSC0702.jpg

Produkcja karmelków w Svaneke:

_DSC0569.jpg

Uliczka prowadz?ca do portu Svaneke:

_DSC0615.jpg

Produkcja szklanych cudeniek...

_DSC0631.jpg

...takich jak choćby te:

_DSC0665.jpg

Stateczek zawijaj?cy do portu w Allinge:

_DSC0696.jpg

No i Dania zaliczona :).

Odnośnik do komentarza

Normalnie zajefajny wypadzik... !OK

A możesz przybliżyć jakie? konkretne ceny (wiesz co i za ile - cuzamen do kupy :) ).

Może we wrze?niu wybiorę się na urlopik... aaa... paszport chyba nie jest wymagany ? ale waluta to nadal korona duńska :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wypadzik - bajka (marzenie !OK ). Jakby? podrzucił jheszcze jakie? fajne zdjęcia "okoliczno?ci przyrody...i tego... niepowtarzalne" to byłoby super. Generalnie, to chyba istotna bardzo jest pogoda... :lol:

pzdr

Odnośnik do komentarza

Swietna wycieczka. Od lat wybieram sie na "bornholmera", ale zawsze cos staje na przeszkodzie !OK . Kiedys chcialem jechac rowerem, pozniej parchem, ale moze faktycznie skoczyc skuterem...?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

I ja już się zastanawiałem nad tak? wycieczk?. jak by? mógł to podaj jakie to koszty oczywi?cie ogólnikowo.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bardzo fajny i sympatyczny wypadzik. Ja tez planowalem podróż przez Bornholm na rowerze, ale chyba skuterem zdecydowanie fajniej. Podaj więcej szczegółów. W tym roku to już mi sie nie uda, ale w przyszłym może zaplanuję taki wypad.

Odnośnik do komentarza

Co do kosztów, to Żegluga Gdańska życzy sobie (w dwie strony tego samego dnia - 7 godzin na wyspie) 190 zł od osoby dorosłej, 30 zł za rower, 40 za motorower 150 za motocykl. Szczegóły można znaleĽć TUTAJ.

Marynarz z Lady Assa powiadał, że jego znajomi wynajęli na cztery dni domek (sze?ć osó!scooter za 1.400 zł - całkiem przyzwoite pieni?dze. Na wyspie jest dużo kempingów - moi znajomi popłynęli ze |winouj?cia wraz z samochodem i rowerami na tydzień. Zatrzymali się na jednym z kempingów w centrum wyspy :) (10 km na zachód i 10 na wschód od wybrzeża). Ponoć na wyspie dzięki opływaj?cym j? ciepłym pr?dom morskim jest specyficzny mikroklimat - cieplej niż u nas. Jest zatem opcja jednodniowa i wielodniowa - co kto lubi. A miejsce na prawdę godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

No kurcze, jak będę tam jechał, to muszę albo dać wyspawać jakiś cichy dyfuzor na bazie tego posiadanego, albo na parę dni zmienić tłumik na oryginał :) ...

PS. Bo jechać takim "pierdzielem" to wstyd trochę :) ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zmieniaj na oryginał, nie rób siary ;).

Może i on trochę słabo wygląda, ale mruczy zacnie ;) i nie będzie obciachu. (Tylko te paski na felgach, hmm....)

Odnośnik do komentarza

Fajny pomysł na jednodniową lub dłuższą wyprawę. Na dzień dzisiejszy cena za rejs w obie strony z Kołobrzegu 180 zł za osobę dorosłą w obie strony (tego samego dnia). Opłata za motorower 120 zł, za motocykl 170 zł. Jak będę nad morzem to jest szansa, że wykorzystam tą możliwość. W 7 godzin objadę to wyspę 200 bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Nie mam, niestety, aż tyle czasu, zresztą Szwecja akurat mnie osobiście nie interesuje. Wycieczka musi zamknąć się w jednym dniu, czyli rano wyjazd, a wieczorem powrót ;) .

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem, m/s Jantar rusza o 7:00 a wraca o 22:00 z/do Kołobrzegu... Cena w dwie strony to 180 PLN plus 170 zeta za skuter (motocykl) . Godziny mi nie straszne, bo do promu mam jakieś 65 km.

PS. Bardziej mnie męczy to grzebanie przy wydechu :lol1: ...

Odnośnik do komentarza

Ja już jeździłem z DB killerem :D ... Wczoraj na bazie następnego dyfuzora Yoshimurki zrobiłem bardziej "ludzki" odgłos... Teraz mogę udać się nawet do Szwajcarii ;) ...

Odnośnik do komentarza

Dzięki eMKa za ciekawy wątek :) wybieram się w sierpniu na Hel(jeden dzień pod namiotem)a potem do Darłówka na kwatere,może wybiore się na tą ciekawą wyspę :) swoim burkiem.Oczywiście relacje z wypadu zamieszcze.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...