Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Problem z rejestracj?


Carrea

Rekomendowane odpowiedzi

Cze?ć !happybth

Niedawno kupiłem sobie nowy jedno?lad jednak nie mogę się nim nacieszyć ze względu na brak dowodu rejestracyjnego którego wyrobić nie mogę bo co? tam co? tam.

Motto jest sprowadzone z Francji, posiada francuski dowód rejestracyjny itp...

Zrobiłem już tłumaczenie dowodu i pierwszy w kraju przegl?d i na tym koniec bo w urzędzie już problem !happybth

Wszystko rozchodzi się o adnotację ,,Prowadzenie pojazdu zabronione''

Skuter nie jest w żaden sposób uszkodzony...

Co ja mam z tym zrobić? B)

Odnośnik do komentarza
(...)którego wyrobić nie mogę bo co? tam co? tam(...)

Bardzo dokladnie opisany problem !happybth .

"Prowadzenie pojazdu zabronione"? Bo np. po wypadku? Niektore kraje tak zabezpieczaja sie przed naprawa i wprowadzaniem na rynek pojazdow wykreslonych z "ewidencji"...

(...)Skuter nie jest w żaden sposób uszkodzony...

Co ja mam z tym zrobić? B)

Rozumiem ze nie byl ani po wypadku, ani po kradziezy?

Na przyszlosc spojrzec dokladnie w papiery !happybth . Wiem, ze to zadna porada, ale tak jest najbezpieczniej.

Odnośnik do komentarza

Według mnie, kolega został nabity w butelkę...

Zapis ,,bez prawa rejestracji" ?wiadczy ze ten skuter

nadaje się tylko na czę?ci a nie do jazdy.

Sprzedaj?cy pewnie wiedział o tym zapisie i perfidnie to wykorzystał

!happybth

Odnośnik do komentarza
(...)raczej nie... (...) ...nie wiem... (...) ...nie znam.

Hmm ...

PS. Ale z naciskiem na "raczej" czy na "nie" !tut ?

Co Ty mnie tak za słowa łapiesz !happybth ?

Skuter nie jest powypadkowy...

Kradziony też nie.

@kordian31

To był zapis ,,Prowadzenie pojazdu zabronione''

@adi-000

To AN400 K6, cena owszem okazyjna, a może i normalna bo jak popatrzę na allegro to co niektórych gnie odno?nie ceny, a ile to wiesz... ;) nie na forum takie rzeczy !tut

Ale najważniejsze:

Sprawa załatwiona :) Pojazd zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Ale najważniejsze:

Sprawa załatwiona :) Pojazd zarejestrowany.

Heeee... "Zmotywowany" tłumacz przysięgły "zapomniał" przetłumaczyć kontrowersyjny wpis?

Mam nadzieję, że nie. O ile się orientuję to tylko rzeczoznawcy PZMot-u mog? zmienić werdykt urzędowy i ponownie dopu?cić pojazd do ruchu. Rozumiem, że tak to się odbyło?

Może za ostro powiedziałem, ale chcę zwrócić tym uwagę, że w przypadku rozwi?zań nie do końca legalnych, warto jednak zastanowić się dlaczego francuski odpowiednik Wydziału Komunikacji umie?cił taki to wpis w dowodzie rejestracyjnym. Ot tak dla własnego dobra i bezpieczeństwa.

Jeżeli niesłusznie podejrzewam złamanie prawa - kajam się i przepraszam. Jeżeli miałem rację - wybrałe? najgorsz? opcję i mimo powiedzenia "Polak potrafi" chluby Ci to nie przynosi.

Odnośnik do komentarza

Po słowach dr.big'a zdemontowałem wszystkie plastiki w poszukiwaniu ?ladów napraw ale wszystko jest Ok.

Lagi nie s? prostowane ani spawane itp...

W dodatku takie elementy jak wydech, lagi posiadaj? wybite numery.

Lakier oryginalny, plastiki nie popękane, reflektor przedni i tylne lampy oryginalne.

Co więcej posiada opony HOOP ,,Made in Japan'' więc poprzedni wła?ciciel o niego dbał.

Kupiłem te motto od handlarza do którego dzwoniłem i wytłumaczył mi, że adnotacja tyczy się eksportu motocykla. Po prostu nie może on wracać na kołach tylko na Tira i wyjazd z kraju. ;)

@Morley

Czy ty aby nie przesadzasz :P ?

Nie bój się nie jestem po ciemnej stronie mocy :lol:

Odnośnik do komentarza
Czyli nie mozna go bylo w tamtym kraju zarejestrowac ;) . Nasuwa sie tylko jedno pytanie, dlaczego nadawal sie jedynie na export?

S? według mnie 2 wyj?cia:

1. Sprzęt był wrakiem i została orzeczona szkoda całkowita

Natomiast w kontek?cie opisywanego dobrego stanu :lol: wersja bardziej prawdopodobna:

2. Kto? kupił papiery po sprzęcie z punktu 1 i zalegalizował na nich inny skuter pochodz?cy np. z kradzieży (przebicie numerów i inne czynno?ci uwiarygadniaj?ce to teraz raczej nie problem)

Ale może się mylę i jest jeszcze jakie? inne rozwi?zanie

Pozdr.

Pisklak

Odnośnik do komentarza

Carrara, w kontek?cie całej sprawy widocznej do momentu napisania mojego pierwszego postu - nie przesadzałem. Zaznaczyłem jednak, że nie mogę być w sprawie nieomylny i przeprosiłem za ewentualne insynuacje.

Przypadek jest niezwykły, co tu dużo mówić, ale skoro wszelkiego rodzaju adnotacje zostały Urzędowi Komunikacji przedstawione, a ten na mocy swojej decyzji dopu?cił skuter do użytku i w Twoje ręce, znaczy, że s? ku temu niepodważalne przesłanki.

Uważamy tym samym sprawę za omówion? i nie wart? dr?żenia. Jeste? pełnoprawnym użytkownikiem pełnoprawnego pojazdu i basta.

Być może cała sprawa wynikła z do?ć niejasnego przedstawienia sprawy przez Ciebie, niezwykło?ci zapisu "Prowadzenie pojazdu zabronione", ale jak powiedziałem - nie ma co dr?żyć, trzeba przej?ć do porz?dku dziennego i dobrze się bawić.

My?lę, że ze swojej strony wszystko już wyja?niłem i nikt nie ma w?tpliwo?ci, ze na sprawę nie patrzę już podejrzliwym okiem.

Szeroko?ci zatem! ;)

Ps. Gdyby we Francji orzeczona została szkoda całkowita w Polsce nie mógł by? zarejestrować pojazdu bez PZMotowej opinii o ponownym dopuszczeniu do ruchu. Drugiego przedstawionego przez Pisklaka rozwi?zania kompletnie nie rozumiem - przecież gdyby tak było skuter byłby dowodem przestępstwa i nie mógł być sprzedany.

Osobi?cie po zastanowieniu się uważam, ze zapis Prowadzenie pojazdu zabronione pojawił się po interwencji komornika. Skuter został objęty zastawem i z tej przyczyny nie mógł być użytkowany, aż do czasu zlicytowania lub spłacenia długu. Jak widać do spłacenia nie doszło, była zatem licytacja i z niej skuter trafił do Polski.

Czyli opiekuj się nim. Dużo przeszedł biedak.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Przypadek jest niezwykły, co tu dużo mówić [...] Być może cała sprawa wynikła z do?ć niejasnego przedstawienia sprawy przez Ciebie, niezwykło?ci zapisu "Prowadzenie pojazdu zabronione"

Niezwykły???

Chwila rozmowy z googlem (patrz drugi post) i okazuje się, że problem jest znany i szeroko omawiany. Jak to zwykle bywa - kwestia widzimisię urzędnika, czyli różni ludzie różnie traktuj? różne tłumaczenia _tego_samego_ zwrotu /-:

pozdrawiam, tomek

Odnośnik do komentarza
Drugiego przedstawionego przez Pisklaka rozwi?zania kompletnie nie rozumiem - przecież gdyby tak było skuter byłby dowodem przestępstwa i nie mógł być sprzedany.

Już spieszę z wyjasnieniem, bo mechanizm jest prosty:

1. Złodziej dokonuje kradzieży pojazdu

2. Znajduje ogłoszenie gdzie oferowany jest taki sam pojazd w stanie nienadaj?cym się do zrobienia z nim czegokolwiek

np. http://www.moto.allegro.pl/item712103809_a...9tdi_130ps.html

lub

http://www.moto.allegro.pl/item712501312_u...el_astra_2.html

Ja widać kupujemy de facto komplet dokumentów bo sam pojazd nie przedstawia warto?ci większej od warto?ci złomu

3. Robimy przeszczep tabliczek znamionowych i innych elementów identyfikacyjnych z wraka na auto z punktu 1 i w tym momencie mamy zalegalizowany pojazd pochodz?cy z przestępstwa.

Mam nadzieje, że napisałem w sposób zrozumiały :-)

Carrea: Jeżeli już pokonałe? pocz?tkowe problemy to niech się teraz :lol: dobrze sprawuje ;)

Pozdr.

Pisklak

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio w zaprzyjaźnionym serwisie widziałem skutery bez prawa rejestracji dokładnie w takim stanie, jakie przyjechały z Włoch muszę powiedzieć ze 50% z nich było w naprawdę dobrym stanie. Więcej pewnie zostało uszkodzone w transporcie niż przez ich poprzednich właścicieli!

Okazuje się ze we Włoszech zostały zabrane ich poprzednim właścicielom za różnego rodzaju naruszenia prawa a serwis polski kupił je na części, których jeszcze tak bardzo brakuje.

Podobno nie da się tak jak to jest w autach wstawić nowe nr. (nadwerężenie nośności ramy, w zależności oczywiście od modelu) Jedynie kupno i wymiana ramy a to się wiąże z kosztami i nie wiadomo czy po podliczeniu wynik nie wyjdzie wyższy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...