Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Szyba do Kymco B&W i koc


Bierut

Rekomendowane odpowiedzi

W zwi?zku ze zbliżaj?cym się okresem jesiennym zastanawiam się nad zakupem wysokiej szyby i koca. Czy kto? z Was ma do?wiadczenia odno?nie Kymco B&W ?

Nie chciałbym wydać kasy na co? co tak naprawdę się nie sprawdza. Każdy z tych elemenów to wydatek kilkuset złotych.

Mam jeszcze jedn? uwagę. Stylistyka przodu B&W jest tak niefortunnie skonstruowana, że krawędzię obudowy kończ? się zbyt nisko i główny strumień wiatru wali prosto w kolana. W lecie to piku?, ale w chłodne dni jest to trochę niezdrowe. A może s? takie szyby lub inne akcesoria które by to niwelowały.

Bardzo proszę o informację wsród jakich firm najlepiej szukać ww elementów.

Odnośnik do komentarza

Wysoko szyba w B&W to fajna sprawa pod warunkiem, że nie pada. Je?li chociaż trochę pada widoczno?ć jest po prostu tragiczna. Podnoszę wtedy szybke w kasku, żeby widzieć cokolwiek, ponieważ woda na szybie + woda na kasku = całkowity brak widoczno?ci.

Nie zmienia to jedna faktu, że podczas słonecznej pogody jest niezrównana. Można nawet palić w czasie jazdy i nie ma obaw, że jaki? zabł?kany owad wpadnie Ci do oka.

Jak jeste? z Warszawy to skocz do Skuterlandu, co?tam Ci na pewno doradz?.

Jeszcze jedno, szyby Givi bardzo szybko się rysuj?.

Odnośnik do komentarza

Z szybek to na PUIG mało kto narzeka (ze znajomych co maj? takowe w 50ccm czy innych mieszczuchach - 125ccm). Zatem polecam PUIGa.

Co do koca - też chciałem zakupić na zimę, ale jako? wyszło, że $$$ gdzie indziej wydałem :P Z opinii i testów - też fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza

Koc rewelka, mogę zdecydowanie polecić :P Trzeba tylko dobrać wła?ciwy, czasem do jednego skutera s? koce 2ch producentów i warto porównać który lepiej daje radę B)

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, ze szyby Puig s? ok, maiałem tak? w Kymco, maj? je w dwóch rozmiarach (wysoka i sportowa), w zwi?zku z tym, ze na wysokiej w czasie desczu osadzaj? się krople i nie wiedzieć czemu nie chc? spływać, więc narpawdę ograniczaj? widoczno?ć, polecam raczej t? niższ?, poza tym wydaje mi się, że lepiej będzie wygl?dać na B&W.

Co do motokoca, to nie wiem czy będzie Ci pasował, ale polecam Hondy, jest tańszy od włoskich (ok 200zł) i mniej rozbudowany, ale dzięki temu możesz go powiesić na siedzeniu i używać kiedy Ci jest potrzebny. Mam taki także daj znać na PW jakby? chciał zdjęcia, czy zoabaczyć w realu. Przy czym włoskie motokoce lepiej działaj? w zimne dni bo s? prostu jest większe, także kwestia do czego być chciał.

Odnośnik do komentarza

Na pocz?tek dzięki za wszystkie porady. W międzyczasie trochę poszperałem w necie i faktycznie pod uwagę s? tylko dwie firmy: GIVI i PUIG. M.in. za Waszymi poradami zrezygnuję z szyby GIVI ponieważ jest za wysoka. Dodam, że szybę planuję wła?nie na jesień, aby chronić się przed wiatrem i deszczem. Idealna by była taka, która ochraniała by przed wiatrem, ale z drugiej strony nie za wysoka (np. do linii oczu), aby nie utrudniała widoczno?ci. Czy ta szyba PUIG-a (City Touring) spełni te kryteria ? Co do koca to chyba podjadę do Scooterlandu i przymierzę na miejscu.

http://www.cbxmanmotorcycles.com/Puig-992-...Windshield.aspx

http://sklep.scigacz.pl/szyba-puig-kymco-betwin-p-18742.html

Odnośnik do komentarza
Gość Piotr sq2frv

Założyłem szybę PUIG City Touring (4326H), dedykowan? do mojego skuterka. Poprawił się komfort jazdy o tyle, że powietrze nie napiera na klatę, przy szybko?ci ok. 100km/h jest wyraĽnie lepiej. Trzeba za to się przyzwyczaić się do lekkiego szarpania kierownic?, szczególnie przy bocznym wietrze. Szyba jest na tyle niska, że nie wpływa na pogorszenie widoczno?ci.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza

A czy zdarzyło Ci się jeĽdzić z tak? szyba w deszczu ? I czy ogólnie jeste? zadowolony z zakupu zwłaszcza, że kwota nie jest mała.

Szczerze mówi?ć przy warto?ci mojego skutera (rocznik 2001, przebieg 54 ty?.km) szyba w cenie prawie 400 zł i zatankowanie do pełna zwiększa jego warto?ć o 100 % więc zastanawiam się nad kupnem szyby na allego w cenie 45 zł:

http://www.allegro.pl/item715773558_szyba_..._motorower.html

Ogólnie nie lubię tanich produktów nieznnanych producentów, ale przy tej cenie jak się nie sprawdzi to j? po prostu wyrzucę, albo zamontuję dzieciakowi do rowerka !kisss

Odnośnik do komentarza
Gość Piotr sq2frv

Też rozważałem kupno taniej szyby, ale obejżałem tak? w sklepie i stwierdziłem, że po przekroczeniu 60-70km/h napewno odleci, przy okazji obcinaj?c mi głowę ;). Za moj? szybę zapłaciłem 270zł (grudzień 2008), teraz pewnie z racji kursu ojro jest droższa. :( Jak napisałem: wiatr nie napiera na klatkę piersiow?, szyba odchyla strugę powietrza (i deszczu). Jestem zadowolony z zakupu. Jak widzisz po moim skuterku też nie szastam kas? na to (jedno z wielu) hobby. Z szyb? na pewno pozostaniesz dłużej suchy. Nie kupisz - nie przekonasz się.

Pozdrawiam

Piotr

ps - zerkn?łem za Allegro - porażka, płaska szyba pogorszy, zamiast poprawić, aerodynamikę pojazdu, na pewno większe spalanie, póki nie odleci... whist

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...