Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Szczę?liwy posiadacz Majki 250 skyliner co dalej?


Makakut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od 3 dni jestem szczę?liwym posiadaczem Majeczki 250 Skyliner. Sprzęcik w dobrym bardzo stanie, może plastik gdzie nie gdzie delikatnie odstaje i ma parę rys na boku, jednak jeĽdzi się ni? super pali bez problemu, trzyma się drogi jak należy. Jest to mój pierwszy moto i zarazem maxi skuter i nie jestem w stanie opisać w jednym w?tku ile przynosi mi rado?ci i pozytywnych emocji jazda na nim. Gdyby nie rodzinne obowi?zki chyba bym jeĽdził non stop :))

Ale do rzeczy. Majeczka się sprawuje super ale żeby super się nadal sprawowała trzeba o ni? dbać. Jako że nie miałem wcze?niej takiego motoru, nie wiem za bardzo na co zwracać uwagę w codziennej eksploatacji. Więc kilka pytań:

- olej wymieniamy co 5tys km? tak jak się zapali dioda? (Czy rzadziej czę?ciej)

- oponę tyln? mam now?, przednia w bardzo dobrym stanie, podobnie tarcze i klocki więc jak mi zaczn? hamulce piszczeć to pomy?le o zmianie

- co ile wymieniacie ?wiece? pasek napędowy i rolki w wariatorze?

- co ile wymieniacie płyn w chłodnicy

- regulacja gaĽnika, zaworów?

Czy co? pomin?łem? Czy takie rzeczy jak wymiana oleju robicie sami w garażu lub na parkingu czy zawsze jeĽdzicie do specjalistycznych warsztatów?

Z góry dzięki za wszelkie info i przepraszam za tendencyjne pytania

Odnośnik do komentarza

Gratki wielkie :)

hm.. olej co 3k km, pasek co 20k km (25k km) zależy od stylu jazdy, ?wiecę proponuję kupić sobie platynkę NGK i masz ?więty spokój na dłuuuugo ;)

Rolki tak samo jak pasek, w zależno?ci od "katowania".

To tylko moje zdanie, ale może więksi fachowcy się zaraz wypowiedz?.

Ja tak postępuję ze swoj? Ypk? i ?miga aż miło ;) no i OFC częste sprawdzanie oleju.. lubi sobie wypić jak ?migamy dłuższe trasy przy 100/120 km/h. Ale tego to chyba nie muszę mówić :)

EDIT.:

No i oczywi?cie wpadnij w czwartek do R66 się pochwalić, trzeba będzie kopn?ć w oponkę aby się dobrze jeĽdziło :P

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info.

Czy czwartek w R66 to jakie? cykliczne spotkania??? W ten nie dam rady, nie ukrywam że od kilku dni oprócz Majki w domu mam małego człowieczka córeczkę, księżniczkę Lenkę i póki po pracy mam trochę obowi?zków, ale za jaki? czas na pewno się pojawię :)

Odnośnik do komentarza

Olej co 3000km, ja w mojej mam co? pod 32.000 i ostatnio wymieniłem wszystkie możliwe płyny, ?wiecę, oponę i zamówiłem pasek z rolkami. Jak będziesz dbał to będzie się dobrze sprawowała. U mnie np. oleju silnik nie bierze od wymiany do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Witam

od 3 dni jestem szczę?liwym posiadaczem Majeczki 250 Skyliner.

Przepraszam, że od razu z takim tekstem wyjeżdżam, ale czy jeste? pewien, że majka pochodzi z legalnego Ľródła? Pytam dlatego, że kilka dni temu kto? podprowadził mi tak? Majkę spod bloku...

Zastanowiło mnie szczególnie to, że masz rysy na boku i odstaj?ce plastiki. To samo było u mnie. Oczywi?cie to o niczym nie stanowi, ale czy mógłby? podać kolor, przebieg i rok produkcji?

Może być na priv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Witam

od 3 dni jestem szczę?liwym posiadaczem Majeczki 250 Skyliner.

Przepraszam, że od razu z takim tekstem wyjeżdżam, ale czy jeste? pewien, że majka pochodzi z legalnego Ľródła? Pytam dlatego, że kilka dni temu kto? podprowadził mi tak? Majkę spod bloku...

Zastanowiło mnie szczególnie to, że masz rysy na boku i odstaj?ce plastiki. To samo było u mnie. Oczywi?cie to o niczym nie stanowi, ale czy mógłby? podać kolor, przebieg i rok produkcji?

Może być na priv.

Pozdrawiam

Widziałem Twoje ogłoszenie i Twoj? majkę. Aukcje mojej na allegro obserwoałem od dłuższego czasu zanim pojawiło się info o kradzieży Twojej. Jednak aby? był spokojny:

Moja to model Skyliner, kolor srebrny (pod spodem nie ma żadnego granatowego a taki kolor był na zdjęciu Twojej, no i plastiki nie odstaj? tak jak u Twojej). Rocznik 2002, przebieg 24tys. Sprawdzałem też VIN, który jest INNY niż Twój.

Odnośnik do komentarza
Moja to model Skyliner, kolor srebrny (pod spodem nie ma żadnego granatowego a taki kolor był na zdjęciu Twojej, no i plastiki nie odstaj? tak jak u Twojej). Rocznik 2002, przebieg 24tys. Sprawdzałem też VIN, który jest INNY niż Twój.

Dziękuję, mam nadzieję, że nie poczułe? się tym obrażony.

Życzę Ci wielu bezproblemowych kilometrów na Majce. Niech Ci służy, oby dłużej niż mi służyła moja...

PS. Dbaj o olej, warto wozić ze sob? buteleczkę z oliw?. Ja miałem olej na dolewki w zamykanym schowku pod kierownic?.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Jakie? ci?nienie powinno być w kołach?

Zdecydowanie jakie? powinno być !OKK

Ostatnio miałem przyjemno?ć porozmawiać z.. jak dla mnie wszechwiedz?cym !OKK

Zalecał ci?nienie o 0.2 mniejsze niż zalecane przez producenta. Ci?nienie na zimno, bo po jeĽdzie możesz mieć i ponad 1.5 wyższe..

Odnośnik do komentarza

Ci?nienie też od opon zależy. Mi np na zimowych dużo lepiej się jeĽdziło i skuter lepiej się zachowywał jak było o 0.1 z tyłu i 0.2 z przodu więcej niż "fabryka przykazała". Na oryginalnych gumach też z przodu o 0.1 więcej daję, bo lepiej się prowadzi i trzyma drogi. Tył oryginalnie zostawiam.

Oczywi?cie jak kolega pisał "na zimno".

Odnośnik do komentarza

Makakut, aby nie jechać na feldze proponuję na zimno "zalać" powietrza w okolice 2.0atm. W R66 pewnie chłopaki cię u?wiadomi? jak producent zaleca - ja niestety nie wiem. Te 2.0 to takie blisko oryginału, bo z tego co zauważyłem to znaczna większo?ć sprzętów oscyluje pomiędzy 1.8-2.2. Z takim ci?nieniem powiniene? bezpiecznie dotrzeć na spota !OKK

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info :lol: podjadę jutro na stacje i sprawdzę ile mam. Odnoszę wrażenie że przednie koło ma ciut za mało ale może wrażenie jest mylne tak jak nieraz w rowerze.

W przyszłym tygodniu już jestem umówiony z Krisem poleconym przez Marynarza, na wymianę oleju i oględziny - zobaczymy co on powie na temat silnika.

Pozdro.

P.S Misoooo trzymam kciuki za niepalenie, naprawdę warto - a dodatkow? motywacj? jest co parę miesięcy zakup czego? za mniej więcej taka kasę jak? by? w tym czasie przepalił :D

Odnośnik do komentarza

Makakut jak piszesz tak zrób :-)

Co do palenia... Niewiele bym zakupił, bo miesięcznie to z 50zł wydawałem na fajury ;-) Paczka na 5-7 dni starczała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...