Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Druga połowa sierpnia - Bułgaria


Gość KoDy_PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Sympatycy

Profesjonalna relacja. Naprawdę wciąga. !piwko

Zdjęcia tylko mogłyby być nieco większe.

Czekamy na ciąg dalszy...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Super wyprawa, opis i fotki. Czekam na CD !OK

Jak Wy się zapakowaliście na jeden skuter podziwiam :P ja mam z tym problemy. !piwko

No właśnie sam nie wiem :lol:

Najważniejsze, że się zmieściliśmy. Ogólnie zakładaliśmy, że będzie ciepło więc tylko po dwie pary długich spodni i cieplejszych bluz. Reszta to krótkie spodenki, koszulki. No i pranie robiliśmy w trakcie podróży :lol:

Kolejne wpisy bede zamieszczał sukcesywnie :lol: (mam nadzieję, że dziś dodam 3 dni).

pozdro

Odnośnik do komentarza

Wyprawa zacna, przejechane km. imponujące !!!! !zorro

Czekamy na kolejne wpisy w dzienniku wyprawy.

Gratuluję tak udanego wyjazdu za granicę i

tych wrażenie jakie pozostały po wyjeździe. :D

Odnośnik do komentarza

Wow, szacunek dla Ciebie, Plecaczka oraz Aprili. Włosi to budują "jednak" świetne maszyny :D Wycieczka zacna, kilometrów od cholery. Ale gdzie dostać tyłki z tytanu? - ja chyba bym nie usiedział. :D !zorro

Odnośnik do komentarza

Przejechałem po drogach Rumunii około 1500 km i nie doświadczyłem 'extremów' opisanych przez Ciebie na szosach tego kraju. Raczej na Węgrzech rumuńskie i bułgarskie Tiry rozpychały się ze względu na wąskie szosy - nie chcieli hamować i czekać aż przejadą pojazdy z przeciwka. Jeden z Tirów jechał 'po ludzku'. Gdy mnie w końcu wyprzedził okazało się, że był z Olkusza czyli niemal mój sąsiad.

Odnośnik do komentarza
Piękna wyprawa. Ja pamiętam Bułgarię jako kraj oszustów i złodziei a Rumunię jako biedę z nędzą, ale to było jakis czas temu...

Ja byłem rok temu, ale samolotem z biurem podróży. W miasteczku tuurystycznym było bardzo miło, przyjemnie i drogo. Na ulicy młode dziewczyny znające po kilka języków rozdają ulotki lub sojąc z menu danej restauracji i zachęcały do szkorzystania (pełna kultura), ale jak przejechaliśmy się podmiejskim do Varny to zobaczyliśmy prawdziwe realia. Oszukują jak tylko mogą. Piszą, że gałka kosztuje 1,80lv. Człowiek prosi o 2, a oni chcą 12lv. Jak się zaprotestuje to zabierają. Na przystanku ciągle się zatrzymują kierowcy pytając "taxi?". Ogólnie można zauważyć, że mieszkańcy bardzo ubogo żyją. Gybym się wybrał tam drugi raz to tylko miasteczko turystyczne i ani 1m dalej.

PS> Ciotka tam studiowała więc mieliśmy tłumacza z ich akcentem.

Odnośnik do komentarza

Jak komuś mało zdjęć to wkrótce udostępnie zdjęcia ze swojej wyprawy, ale jak skończę. Na serwerze mam już 90% zdjęć. Dodam opis, ale będzie on długi i nudny, więc wystarczy stronę traktować jako link do zdjęć.

Nie doświadczyłem złodziejstwa ani w Rumunii ani w Bułgarii. Nie zostałem napadnięty chociaż spałem sam i na dziko (oprócz Carewa). Ani nawet się nie bałem. W Rumuni jest pewnie bieda, ale mi ten kraj wydał się normalny i bardzo podobny do Polski. Stare samochody widziałem sporadycznie. Stare domy oczywiście znacznie częściej. Bułgaria wydała mi sie bardziej biedna z wyjątkiem wybrzeża. Ogólnie nie załuję wyprawy, zwłaszcza, ze miałem tylko 1 brzydki dzień w Rumunii, reszta słoneczna, a więc zupełnie inaczej niż w Polsce. Nawet upały mi nie przeszkadzały, a bardzo ich nie lubię bo najcieplej było w zasadzie po południu i to gdy przemierzałem stepy południowej Bułgarii i trochę w Rumunii.

zdjęcia z wyjazdu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...