Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Skuter poj 250cm do około 5-6tys


Makakut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

W tym roku chciałbym rozpocz?c swoj? przygodę ze skuterami. Mam prawko od 10 lat, ale niejeĽdziłem nigdy na niczym innym niż WSK oraz ETZ 250, i to tylko za młodu. Szukam skuteru na dojazd do pracy. Mieszkam w stolicy więc skuter to jedyne rozs?dne rozwi?zanie na korki, a przy okazji frajda i wolno?ć po pracy oraz sposób na romantyczn? przejażdżkę z żon? !piwko)

Analizuje allegro, rynek czytam fora i niestety przestaje wierzyć że w kwocie 5-6 tys można kupić co? używanego czym pojeżdżę przez 2-3lata i to co kupię przy prędko?ci 90km na godzinie nie będzie samo z siebie skręcać w np. lewo i zostawiać 2 ?lady.

Szukam skuteru w stylu suzuki burgman 250 (ale w tej kwocie raczej nic nie znajde), więc my?lałem o majesty np. z 2000 roku. Czy tak? Majkę można w tej cenie kupić w dobrym stanie?

Ostatecznie zastanawiałem się nad Hond? Foresight jeden z forumowiczów sprzedaje

http://moto.allegro.pl/item687806443_honda...ght_bonusy.html

W sumie motor stałby i tak na parkingu (w sezonie) bo garażu w wawie nie mam. Ale z tego co wyczytałem na forum do tak starego skutera może być problem z czę?ciami.

a może kymco?

co s?dzicie o tej ofercie warta swojej ceny? Jak się sprawuj? tego tupu motory?

http://moto.allegro.pl/item678617100_kymco...d_dink_250.html

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i sugestie. Jaki skuter polecacie w tej cenie, w pojemno?ci 200-250cm.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam, kolega z forum M@rkiz ma do sprzedania Grand Dinka. Sprzęt z pierwszej ręki , pewny no i wyj?tkowo zadbany. |miało można polecić !piwko

Odnośnik do komentarza

Popieram Lucjana. M@rkiza Grand Dink pomimo przebiegu i wieku wygl?da jak nówka! Ma dosłownie 2 czy 3 minimalne ryski i tyle. Zero rdzo, syfu etc. JeĽdzi jak zegarek.

Co do samego pojazdu jako Kymco... Cóż. Ja na 50ccm tej firmy nakręciłem 11tys km w rok. Tylko przegl?dy, paliwo i olej. Zero problemów. Grand Dink to "stara technologia", a co za tym idzie już doskonale opanmowana przez Kymco jak i serwisy czyli problemów jeszcze mniej !piwko I spalanie całkiem przyzwoite ma ten Dink jak na gaĽnikowca!

Jakbym dzi? i teraz miał $$$ cały to brałbym od Markiza wła?nie bez namysłu.

Odnośnik do komentarza

Witam!

Osobi?cie polecam Majesty Dx. Sprzęt nie do zajeżdżenia, dynamiczny, wygodny i niezawodny! Zmieniasz tylko: olej, ogumienie i klocki no i co ważne czasem powietrze w oponach whist Od zakupu nie wymieniłem jeszcze żadnej żarówki ani nawet ?wiecy. Raz tylko akumulator /zaraz po kupnie, bo oryginalny był już padnięty/, klocki hamulcowe i wario+pasek /te akurat nie musiałem ale chciałem, bo trafił mi się okazyjnie za psie pieni?dze Polinii Speed Control/. Efekt wymiany na w/w delikatnie mówi?c "porażaj?cy" w pozytywnym sensie. Generalnie: lejesz paliwo i... jeĽdzisz! Taki wołek roboczy. Lekki, zwinny, szczególnie nadaj?cy się do jazdy po mie?cie /przyspieszenie/ a i dalsze trasy z plecaczkiem też można uskuteczniać całkiem przyjemnie. Niebawem od zakupu strzeli jej 20.000 km przejechanych przeze mnie w ci?gu 1,5 roku! W międzyczasie przerwa ok. 3,5 m-czna z powodu mojej głupoty !piwko !YES . W momencie zakupu 9-cio letniej miała niby 31.300 /w co osobi?cie nie wierzę/ ale chodzi jak malina, czego i Tobie życzę, cokolwiek by? nie wybrał.

Ci, którzy mieli lub maj? Majeczki wiedz?, że nie ?ciemniam.

W tej chwili widzę, że na Alledrogo.pl jest do wzięcia ok. 20 szt w cenie o której mówisz. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie s? O.K. ale i tak przy zakupie używki zawsze... będziesz miał szczę?cie albo Ci go zabraknie :angry:

Pozdrawiam

Agnus

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Tyle, że był tu już w?tek o zakupie majki w naprawdę dobrym stanie.

Konkluzja była taka, że niemal graniczy to z cudem...

Ja przył?czam się do kolegów polecaj?cych sprzęt M@rkiza. Nie do?ć,

że to Kymco (naprawdę porz?dna marka), to do tego pojazd od klubowicza

który zrobił na nim niemal historyczne wyczyny !piwko . No i zadbany.

pzdr

Odnośnik do komentarza

Dink z Twojego linka to chyba stary sprzęt W?skiego o ile mnie wzrok nie myli.

Teraz jeste? w Wawie czy Suwałkach ??

Odnośnik do komentarza
Dink z Twojego linka to chyba stary sprzęt W?skiego o ile mnie wzrok nie myli.

Teraz jeste? w Wawie czy Suwałkach ??

Jestem w Wawie i będe do odwołania. Więc po te Kymco zapewnie musiałbym podjechać pod wrocławia.

Zakup skutera planuje w sierpniu wiec na spokojnie monitoruje rynek !piwko)

Teraz czekam na na rodziny córki (już po terminie nie chce zakupem skutera wywołać porodu) ale jak dobrze pójdzie to będę miał 2 super prezenty :angry:

Kymco mi się podoba i ceny s? rozs?dne :D

Czyli w tej cenie polecanie Kymco lub Majke?

Zadałem zapytanie na PW do M@rkiza czekam na info whist

Mam jeszcze pytanie aporpo skuterów KYMCO (mimo że jestem informatykiem nie ufam elektronice). Czy te krystaliczne wy?wietlacze w Kymco nie s? awaryjne?

Odnośnik do komentarza
Gość bubamotorli

(kazda sroka własny ogonek chwali)....a ja polecam HONDA FORESIGHT 250

Majkę zadban? kupić to tak jak golfa III igłę (sprzęt super) z tym,że bardzo chwalony przez to trudny w zdobyciu ( niewyekspoatowany egzemplarz jest białym krukiem ).

Foresight 'a dosiadam 2 -gi rok.Jezdzi żwawo,wygodna i pakowna a do tego bezawaryjna.Czę?ci dostaniesz bezproblemowo.Np ja kupiłem w Hart-cie ( hurtownia czę?ci samochodowych) klocki za 34zł oponkę za 100zł.

Uważam ,że za 5tys kupisz ładny egzemplarz a ten 1000zł będziesz miał na ubezpieczenie,przerejestrowanie,oleje itp

Odnośnik do komentarza
(kazda sroka własny ogonek chwali)....a ja polecam HONDA FORESIGHT 250

Majkę zadban? kupić to tak jak golfa III igłę (sprzęt super) z tym,że bardzo chwalony przez to trudny w zdobyciu ( niewyekspoatowany egzemplarz jest białym krukiem ).

Foresight 'a dosiadam 2 -gi rok.Jezdzi żwawo,wygodna i pakowna a do tego bezawaryjna.Czę?ci dostaniesz bezproblemowo.Np ja kupiłem w Hart-cie ( hurtownia czę?ci samochodowych) klocki za 34zł oponkę za 100zł.

Uważam ,że za 5tys kupisz ładny egzemplarz a ten 1000zł będziesz miał na ubezpieczenie,przerejestrowanie,oleje itp

My?lę o FORESIGHT jak najbardziej. Jednak praktycznie ich w sprzedaży nie ma.

Jedyne co wyglada sensownie to:

http://moto.allegro.pl/item687806443_honda...ght_bonusy.html

Odnośnik do komentarza

Ostatnio za 5tys widziałem na aledrogo z 98 roku bodajże, 40tys przebieg, z mallosi cylkiem 280ccm... Też może być ciekawe jak jeszcze jest - poszukaj.

Odnośnik do komentarza

Witam.

A o Helixie to wszyscy zapomnieli? Ja na swoin ?migam od 6 lat bez awarii, wymieniam płyny, oleje, pasek i rolki i ?migam. Sprowadziłem go z za Wiednia na kołach do Puław bez żadnego problemu. Dwa lata temu Puławy-Giżycko-Suwałki-Węgorzewo-Olszty-Puławy. W chwili obecnej jestem w Londynie. Z Puław do Dower dojechałem Helixem i teraz stoi u kolegi zięcia w garażu - nie umiem i nie chcę jeĽdzić jak lewostonny angielski majkut w Angli. Wracam w sierpniu i tez z Dower do Puław Helixem. Czy trzeba czego? więcej od skutera??!! Sama frajda, tankowanie i jazda królem skuterów. Zastanów sie kolego nad tym co piszę. |migam od 1963 roku na różnych moto i takiej maszynki jeszcze nie miałem, a przy moim zdrowiu i latach (64) mam wy?rubowane wymagania.

Czesiek :lol::D

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Czesiek, zamiera ostatnio u młodzierzy, nostalgia za Gwiezdnymi Wojnami :lol:;)

Przykre to, bo to kultowy sprzęt. :lol: I pierwszy MAXI na jakim w życiu

jechałem :lol:

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...