Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Dostępno?ć Piaggio w PL


misioooo

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, co za kraj u nas!

Xcitingi się pokończyły, zatem przygl?dam się innym w podobnej cenie maxi skuterom. Mój wzrok spocz?ł na Piaggio XEvo 250ccm (potężny bagażnik i sprawdzony silnik). Cena taka jak Xcitinga. Co prawda to nie 500, ale starczy pewnie ;-)

I pojawił się problem. We wszystkich wrocławskich salonach jedynym modelem Piaggio >50ccm jest X7 - tylko to można poogl?dać, pomacać i zamówić!

Za przeproszeniem - czy kto? sobie jaja robi? Dowiedziałem się, że to importer na Polskę dał ciała w tym roku i z maxi nie ma praktycznie nic tej marki!!!

Jednak miły Pan z salonu vespio.pl pocieszył mnie, że mog? "z innego Ľródła" spróbować taki model ?ci?gn?ć, z dostaw? również nie ma problemów na terenie PL (ja z Wrocławia).

Kto? ma jakie? info odno?nie tego salonu vespio? Uczciwi? Godni zaufania? Można ponegocjować?

Może Qwaki co? napisze jak to jest z tym XEvo (dostępno?ć)?

Pozdrawiam - Paweł

P.S. Rozważam również Peugeota Satelis 250 (ale ciężko wogóle znaleĽć salon co to sprzedaje, nie mówi?c o tym modelu czy póĽniejszym serwisie) oraz w ostateczno?ci (ze względu na pozycję krzesełkow?) Yamahę X-Max i Hondę SH300.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Satelisa 250 ogl?dałem rok temu w Scooterlandzie (Warszawa/ul. Modlińska). Wtedy mieli dwie sztuki. Uważaj tylko szyby w Satelisie - bardzo łatwo matowiej? (rysuj? się). Jak będziesz go ewentualnie kupował sprawdĽ jak taka szyba wygl?da.

PS. Nie przejmuj się. Wszyscy dealerzy narzekaj? na kryzys, słab? sprzedaż itp. a potem się okazuje, że jak chcesz co? od nich kupić to też różowo nie jest. Nigdy nie ma testówek, sprzedawcy ?rednio uprzejmi robi? łaskę itp. Niestety norma.

Odnośnik do komentarza

Co do grupy PIAGGIO, GILERA, VESPA to Włosi maja w gdzie? Polskę i wol? sprzedawać u siebie, a po ograniczeniu produkcji nie maj? ochoty ekstra na Polaków pracować.

Odnośnik do komentarza

JA kupowalem swoj skuterek w vespio.pl. Bardzo czesto tez ich odwiedzam.

Natomiast odnosnie dostepnosci to moge powiedziec, ze jest tak slabo poniewaz nasi lokalni dealerzy bali sie slabego kursu zlotowka/euro i pozamawiali bardzo malo sprzetow. Dowiedzialem sie tego od zaprzyjaznionego czlowieka z branzy. Poprostu powstala panika, ze nie sprzedadza w tym roku i woleli nie zamawiac, zeby z tym nie zostac. Co sie z tym wiaze, w tym roku bedzie cienko z wyprzedaza posezonowa i z wyprzedaza modeli z mijajacego rocznika. Nie ma co liczyc na okazje:(

Odnośnik do komentarza

potrzebowalem czesci do piaggio x9. Standardowe elementy wachacza ktore zawsze ulegaja uszkodzeniu przy starszych rocznikach bo taki ich urok. dwa lozyska igielkowe bieznie i simemblok. czas oczekiwania 10 dni. Musza je sprowadzic z wloch. I to jeszcze mi powiedzieli ze moge sie nie doczekac i ze moze byc problem. Jakbym mial czym to bym do wloch pojechal i sobie przywiozl to bo by bylo szybicej. Wiec zastanow sie czy Nie wiem czy do wszystkich maxi jest taki problem z czesciami ale slyszalem co nie musi byc potwierdzona opinia ze do japonczykow wszystko jest na miejsu. Dostepnosc czesci i jakos obslugi to tez jest cos co warto wziasc pod uwage przy zakupie bo rozwali ci sie jakas duperela i motor bedzie stal tak jak moj od miesiaca.

Normalnie paranoja zeby takie czesci nie byly w polsce. Z czesci to dostepne sa pasek i rolki !piwko

Odnośnik do komentarza

@prodzy:

wybacz ... ale "solisz" głupoty ... co maj? Włosi do naszego rynku ?? To nie jest ich kwestia czy skutery u nas s? czy nie ... maj? w głębokim poważaniu gdzie sprzedadz? skutery ... dostępno?ć na PL zależy od importera i zapotrzebowania dealerów, a nie od dobrego humoru Włochów ...

prawda taka, że Włoszczyzna jest słabo spopularyzowana u nas, i dlatego magazyny nie s? utrzymywane ... (bo to kosztuje).

Odnośnik do komentarza

@jorkee

Co? ci się kolego pokiełbasiło :angry:

Bardzo rzadko zdarza się, żeby serwisy miały na miejscu duży wybór czę?ci. Może i maj? uszczelki czy inne duperelki, ale co? ciut większego/rzadziej sprzedawanego nie opłaca im się trzymać, bo magazynowanie też kosztuje.

I jako? ciężko mi uwierzyć, że taka marka jak Piaggio jest mało popularna w PL... Raczej Kymco czy YSM, pomimo, że dobre, to mało znane i wręcz niepopularne. I jak na wstępie napisałem - Peugeot odpadnie wła?nie z powodu nikłej popularno?ci, a co za tym idzie braku serwisów czy ewentualnych problemów nawet z podstawowymi czę?ciami.

Info dokładniejsze dostałem. Ponoć Włosi ze względu na ten pseudo-kryzys obniżyli produkcję dosyć mocno. Importer w PL też spanikował i nic praktycznie w tym roku nie pozamawiał i st?d te braki. Importer nie ma i nie ma sk?d za bardzo ?ci?gn?ć, bo na bierz?co te co z fabryk wyjeżdżaj? s? już posprzedawane dawno. Do tego id? wakacje i Włosi na urlop miesięczny więc fabryki stop zrobi?.... I nowe dostawy konkretne pewnie dopiero po nowym roku !piwko Nie wiem ile w tym jest prawdy niestety.

Odnośnik do komentarza
@jorkee

Co? ci się kolego pokiełbasiło :angry:

Bardzo rzadko zdarza się, żeby serwisy miały na miejscu duży wybór czę?ci. Może i maj? uszczelki czy inne duperelki, ale co? ciut większego/rzadziej sprzedawanego nie opłaca im się trzymać, bo magazynowanie też kosztuje.

I jako? ciężko mi uwierzyć, że taka marka jak Piaggio jest mało popularna w PL... Raczej Kymco czy YSM, pomimo, że dobre, to mało znane i wręcz niepopularne. I jak na wstępie napisałem - Peugeot odpadnie wła?nie z powodu nikłej popularno?ci, a co za tym idzie braku serwisów czy ewentualnych problemów nawet z podstawowymi czę?ciami.

Info dokładniejsze dostałem. Ponoć Włosi ze względu na ten pseudo-kryzys obniżyli produkcję dosyć mocno. Importer w PL też spanikował i nic praktycznie w tym roku nie pozamawiał i st?d te braki. Importer nie ma i nie ma sk?d za bardzo ?ci?gn?ć, bo na bierz?co te co z fabryk wyjeżdżaj? s? już posprzedawane dawno. Do tego id? wakacje i Włosi na urlop miesięczny więc fabryki stop zrobi?.... I nowe dostawy konkretne pewnie dopiero po nowym roku !piwko Nie wiem ile w tym jest prawdy niestety.

nie sugeruj się mał? popularno?ci? puga ... bo to w duzej czesci bazuje na Piaggio whist

Odnośnik do komentarza
Nie wiem ile w tym jest prawdy niestety.

Jak już zamówisz i będziesz czekał to się dowiesz !piwko

I aż mi się u?miech bł?ka po gębie jak sobie przypomnę kupowanie mojego skuta :) pomy?lałem, ze chcę kupić skuter i ... pokrótce to było tak:

1. zobaczyłem Burga na ulicy,

2. Odpytałem na ten temat znajomego posiadacza takowej zabawki,

3. Wlazłem tutaj i poczytałem.

4. Sprawdziłem ceny w salonach,

5. Sprawdziłem Oto-Moto,

6. Znalazłem Bogusławskiego,

7. Zamówiłem i ... po 3 tygodniach miałem czarnucha w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Ech, co za kraj u nas!

Xcitingi się pokończyły, zatem przygl?dam się innym w podobnej cenie maxi skuterom.....

Witam, we Wrocławiu widziałem w salonie dwa Xcitingi, jeden grafitowy w Amicarze, srebeny w Intercarsie i oba były do sprzedania !scooter

Co do dostępno?ci czę?ci to polem Hondę, do Helixa zamawiałem parę razy kilka drobiazgów i po 3 dniach roboczych wszystko było do odbioru ;)

Odnośnik do komentarza

Lucjan w Amicarze s? dwa grafitowe. Jeden sprzedany, drugi na 80% sprzedany.

Ja niestety utkn?łem w martwym punkcie z załatwianiem leasingu dla nowej firmy :/ Cóż. Poczekam. Czekałem tyle to co tam kilka miesięcy w te czy tamt? stronę...

@DeeJay

Wiem - siedzi w nim Quasar w końcu :lol: Ale i swoje francuzi dodali więc s? ichniejsze "nowinki i wynalazki" :lol: I tego się boję. Auto miałem Citroen XM. Super tylko jeden element żabojady wymy?liły... Rozdzielacz ci?nienia od hydrauliki. Możesz pogooglować - to niby fajny ich wynalazek, "ale"...

Odnośnik do komentarza

po poltora tygodnia zadzwonilem czy moje czesci przyszly i bardzo sie ucieszylem bo sie okazalo ze wlasnie byla dostawa. mniej sie ucieszylem jak sie dowiedzialem ze moje czesci w tej dostawie nie przyszly i ze beda za poltora albo dwa tygodnie. aktualnie uruchamiam znajomych we wloszech zeby mi paczke wyslali bo inaczej sie nie doczekam. to tak apropo dostepnosci piaggio w polsce.

Odnośnik do komentarza
aktualnie uruchamiam znajomych we wloszech zeby mi paczke wyslali bo inaczej sie nie doczekam. to tak apropo dostepnosci piaggio w polsce.

A ja złożyłem zamówienie tu:

www.sip-scootershop.com

Nie do?ć, że czę?ci tańsze, przesyłka w tej samej cenie co z Wrocka, to on-line stany magazynowe można podejrzeć.

Na moje pytanie zadane we Wrocławiu, dlaczego wał do silnika w Piaggio w Polsce kosztuje 1700PLN, a w Niemcowni trochę ponad 800PLN, pan mi odpowiedział, że mogę sobie kupić w Niemczech. No to kupiłem, no comments...

Zobaczymy, jak szybko dojdzie przesyłka i czy nie będzie innych problemów...

To tak OT trochę...

Pozdrawiam

Marcin S.

Odnośnik do komentarza

Ja rowniez przez lata nie moge narzekac na Piaggio, opisywana juz wielokrotnie przerwa w dostawach czesci ze wzgledu na "wakacyjne ferie" zakladow Piaggio nigdy nie byla problemem dla ASO tej marki w Berlinie. Czas oczekiwania na czesci do roznych modeli ok. 3-4 dni do max. tygodnia...

PS. Mozesz tez spojrzec tutaj: KLIK

Odnośnik do komentarza
A ja złożyłem zamówienie tu:

www.sip-scootershop.com

[ciach]

Zobaczymy, jak szybko dojdzie przesyłka i czy nie będzie innych problemów...

Przesyłka doszła po 3 dniach roboczych, wszystkie czę?ci, które zamówiłem :blink: Koszt przesyłki wyszedł jednak 16PLN, czyli 2 x mniej, niż liczy sobie przedstawiciel Piaggio we Wrocławiu. Normalnie wszystko za połowę ceny!

Pozdrawiam w do?ć ciężkim szoku

Marcin S.

Odnośnik do komentarza

A czemu nie kupisz X-Maxa? Ja się strasznie napalałem na Satelisa 250 i niechętnie podchodziłem do X-Maxa ale wkońcu kupiłem tego drugiego. Jestem przezachwycony!!!!Jestem miło?nikiem włoskiej motoryzacji ale ten skuter od strony praktycznej dla mnie to strzał w 10!!! Nie wiem czemu przeszkadza Ci pozycja krzesełkowa. Zrobiłem już trasy Krk-Wawa czy Krk-Lublin albo Krk -Sandomierz z pasażerem i nie narzekam. Skuter jet super , zero awarii i czę?ci masz w 3 dni od zamówienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...