Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Koszt pierwszego przegladu Xciting


pisklak

Rekomendowane odpowiedzi

Dla waszej wiadomo?ci podaje jak kształtuj? sie koszty pierwszego przegl?du (przy przebiegu 1000 km ) w serwisach autoryzowanych:

Sokół Lublin: 300 zł

Motor-Land: 450 zł

i uwaga !!! Scooterland: 750 zł

Przypomnę, że zakres przegl?du jest teoretycznie taki sam okre?lony w ksi?żce serwisowej. Sk?d wiec takie różnice ?

Pozdr.

Pisklak

Odnośnik do komentarza

Różnice bior? się z ceny metra kwadratowego powierzchni wynajmowanej na potrzeby serwisu i stopnia pazerno?ci:

1 stopień - uczciwy usługodawca,

2 stopień - chciwy usługodawca,

3 stopień - wyj?tkowo chciwy usługodawca.

To samo przeżyłem serwisuj?c Burga pierwszy raz w Lublinie, gdzie było normalnie cenowo i kolejny raz w Warszawie, gdzie było nienormalnie cenowo.

Na kolejny przegl?d jadę do Lublina, bo 150 km w jedn? stronę to nie tak wiele na ładny słoneczny dzień.

Odnośnik do komentarza

Bzzzzz

Bo w Scooterlandzie nie licz? się z klijentem na zasadzie przyjechał raz to dobrze przyjedzie następny to albo ma kasę albo jest głupi. :)

Pracowałem tam przez jaki? czas to wiem co piszę. A swojego Burgmana z małymi wyj?tkami serwisowałem w Lublinie u Qwakiego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam do?wiadczenia.

Przegl?d okresowy (WYDAJE MI SIĘ, że praktycznie ogranicza się do wymiany oleju i obejrzenia łożysk i hamulców) wraz z olejem kosztuje:

w Yamaha na Połczyńskiej - 405 zł (przy czym usiłowano mi jeszcze wymienić dobre klocki hamulcowe)

w Yamaha Uhma-Bike w Piasecznie - 305 zł (myj? motor!).

w Union Moto w Raszynie - 200 zł.

Cena tyo jedno, ale CO NAPRAWDĘ ROBIˇ to drugie. Tego drugiego nie wiem. Może na Połczyńskiej rzeczywi?cie lec? wg rozpiski i sprawdzaja po kolei łożyska, o?wietlenie, blokade startera z wyjęta nóżk?, sprawdzaj? filtry, ?wiece itd.

Odnośnik do komentarza
Gość BadYunior

Mi po 3k wymieniono także klocki hamulcowe. Ale ja chciałem. Doszli?my do wniosku że nie wytrzymaj? kolejnych 3k a nie będę za tysi?c czy 2 jechał tylko na wymianę klocków.

Pozdr.

Darek

Odnośnik do komentarza

WIELOKROTNE do?wiadczenie mówi: dopóki serwis mówi że "od biedy jeszcze da się jeĽdzić na klockach, ale nie wytrzymaj? do następnego przegl?du", to na 99% wytrzymaj? do następnego i na 80% wytrzymaj? do jeszcze następnego.

Radzę nie korzystać z takich dobrych rad.

Choć oczywi?cie co jaki? czas trzeba wtedy przyjechać do serwisu na wymianę klocków poza przegl?dem (gdy się w końcu zużyj?). Na szczę?cie motor ma najczęsciej 2 niezalezne hamulce i gdy jeden sie skończy, można jaki? czas używac tylko drugiego.

Przyadtne jest zorientowanie się, gdzie i jakie warto kupować klocki (allegro? niezależny serwis?) i gdzie tanio je wymieni? (niezależny serwis?).

Odnośnik do komentarza
Gość BadYunior

Eeee... jestem mechanikiem, z wykształcenia. Wiem jak jezdzę i wiem jak wygl?dały klocki. Gdybym nie miał tej pewno?ci to bym je zostawił. Ale nie mam ochoty utkn?ć gdzie? w dalekiej trasie z powodu takiej pierdoły za 50 zeta.

Pozdr.

Darek

Odnośnik do komentarza

Klocki to mozna sobie samemu wymienic, ja nie mam zdolnosci mechanicznych ale dzieki Areckiemu ktory to pokazal mi co i jak uwazam ze czynnosc wymiany klockow jest latwiejsza i mniej zajmujaca od wymiany oleju :)

Kmodzele mysle ze klocki taniej kupisz w sieci a napewno bedziesz mial wiekszy wybor producentow niz w ASO, ja kupowalem w sklepie scigacz.pl

Odnośnik do komentarza
Sokół Lublin: 300 zł

Motor-Land: 450 zł

i uwaga !!! Scooterland: 750 zł

Na pierwszy przegl?d dopiero się wybieram, ale jak dzwoniłem do Motorlandu to uzyskałem następuj?ce informacje:

- z regulacj? zaworów (je?li okaże się to niezbędne): 400 brutto

- bez regulacji: 230 brutto

W ScooterLandzie za przegl?d licz? sobie 450 brutto.

W przypadku tego drugiego cena zależy od osoby z któr? rozmawiasz.

Odnośnik do komentarza
Na pierwszy przegl?d dopiero się wybieram, ale jak dzwoniłem do Motorlandu to uzyskałem następuj?ce informacje:

- z regulacj? zaworów (je?li okaże się to niezbędne): 400 brutto

- bez regulacji: 230 brutto

W ScooterLandzie za przegl?d licz? sobie 450 brutto.

W przypadku tego drugiego cena zależy od osoby z któr? rozmawiasz.

Zarówno z Sokołem jak i ze Scootelandem prowadziłem w tej sprawie korespondencje wiec mam te wyceny niejako na pi?mie. Do Motorlandu dzwonilem dzis rano i zostalem poinformowany, ze regulacja zaworow jest w zakresie czynnosci do 1 przegladu i cena taka usluge zawiera.

Pozdr.

Pisklak

Odnośnik do komentarza
Gość BadYunior
Klocki to mozna sobie samemu wymienic, ja nie mam zdolnosci mechanicznych ale dzieki Areckiemu ktory to pokazal mi co i jak uwazam ze czynnosc wymiany klockow jest latwiejsza i mniej zajmujaca od wymiany oleju :D

Ja wiem... ale jestem z natury leniwy... Umiem wymienić klocki, robiłem to w sumie już nie raz i nie w jednym pojezdzie... ale... no wła?nie serwis był robiony po drodze z Brna do Warszawy w Katowicach i naprawdę miałem już wtedy do?ć... mechaniki, zabawy itp. Wolałem by mi kto? to zrobił i już ;)

Pozdr.

Darek

Odnośnik do komentarza
Zarówno z Sokołem jak i ze Scootelandem prowadziłem w tej sprawie korespondencje wiec mam te wyceny niejako na pi?mie.

Ależ ja Ci wierzę :D

Ze Scooterlandem mam takie do?wiadczenia, że cena usługi/towaru zależy od tego kto odbierze telefon. Nigdy nie zostałem tam oszukany czy potraktowany w sposób niewła?ciwy, ale trzeba przyznać, że chłopaki się ceni?.

Wracaj?c do tematu przegl?du:

Bior?c pod uwagę renomę i uznanie jakim cieszy się na forum Sokół Lublin, wła?nie tam zamierzam dokonać pierwszego przegl?du swojego Xcitinga. Cena jest istotna, ale rzetelnie wykonana praca jest dla mnie ważniejsza. Za bardzo kocham swojego Kymkusia !holiday

Odnośnik do komentarza

Mnie koszt pierwszego przegl?du po 1000 km wyniósł 111 zł. Zapłaciłem za czę?ci czyli filtr i olej. Robocizna była gratis.

Odnośnik do komentarza
Mnie koszt pierwszego przegl?du po 1000 km wyniósł 111 zł. Zapłaciłem za czę?ci czyli filtr i olej. Robocizna była gratis.

W Hondzie - jest to zapisane w ksi?żce przegl?dów- pierwszy przegl?d po 1000 km pod warunkiem wykonania go w punkcie zakupu sprzęta jest bezpłatny w zakresie robocizny. Płacisz tylko za olej + filtr. W moim przypadku ~ 120 zł !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Mnie koszt pierwszego przegl?du po 1000 km wyniósł 111 zł. Zapłaciłem za czę?ci czyli filtr i olej. Robocizna była gratis.

To normalne, bo przy zakupie nowej Hondy pierwszy przegl?d jest gratisowy (płaci się jedynie za użyte materiały -filt, olej, itp.)

Różnice bior? się z ceny metra kwadratowego powierzchni wynajmowanej na potrzeby serwisu i stopnia pazerno?ci:

1 stopień - uczciwy usługodawca,

2 stopień - chciwy usługodawca,

3 stopień - wyj?tkowo chciwy usługodawca.

To samo przeżyłem serwisuj?c Burga pierwszy raz w Lublinie, gdzie było normalnie cenowo i kolejny raz w Warszawie, gdzie było nienormalnie cenowo.

Na kolejny przegl?d jadę do Lublina, bo 150 km w jedn? stronę to nie tak wiele na ładny słoneczny dzień.

Lokale mamy własne, więc za wynajęte metry nie płacimy.

Odnośnik do komentarza

U mnie pierwszy przegl?d Xcitinga w Motor-Landzie Warszawa (z regulacj? zaworów) wyniósł 449,90 zł. ;)

W tym:

sam przegl?d - 300 zł

olej Shell Advance Ultra 4 15W50 2,1 litra - 98,70 zł

filtr oleju HF147 - 35 zł

olej przekładniowy Gear EP Shell 0,45 litra - 13,50 zł

płyn do chłodnic Glycoshell 0,15 litra - 2,70 zł

Dodam tylko że jak się umówiłem po raz pierwszy to panowie w serwisie zapomnieli że miałem przyjechć i nie obsłużyli mnie. Moim zdaniem - P O R A Ż K A ! ! ! !scooter

Mam tutaj najbliżej, wręcz bardzo blisko - tak więc zacisn?łem zęby i umówiłem się na następny dzień. Nie było żadnych dalszych nieporozumień. Ale niesmak pozostał. :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Przegl?d po 1000 robiłem w Motorlandzie i zapłaciłem 448 zł.

Przegl?d !scooter obiecali zrobić w jeden dzień a odebrałem...po trzech dniach ;)

Po 6000 robiłem w Sokole (460zł) i na następne też tam pojade. :)

Odnośnik do komentarza
Mnie koszt pierwszego przegl?du po 1000 km wyniósł 111 zł. Zapłaciłem za czę?ci czyli filtr i olej. Robocizna była gratis.

W Hondzie - jest to zapisane w ksi?żce przegl?dów- pierwszy przegl?d po 1000 km pod warunkiem wykonania go w punkcie zakupu sprzęta jest bezpłatny w zakresie robocizny. Płacisz tylko za olej + filtr. W moim przypadku ~ 120 zł !scooter

I to mi się podoba ;)

Odnośnik do komentarza

Dopisuje kolejna pozycje

Motorista - 250 zł

Jakie s? wasze do?wiadczenia z tym serwisem ? Można im powierzyć sprzeta ?

Pozdr.

Pisklak

Odnośnik do komentarza
Mnie koszt pierwszego przegl?du po 1000 km wyniósł 111 zł. Zapłaciłem za czę?ci czyli filtr i olej. Robocizna była gratis.

W Hondzie - jest to zapisane w ksi?żce przegl?dów- pierwszy przegl?d po 1000 km pod warunkiem wykonania go w punkcie zakupu sprzęta jest bezpłatny w zakresie robocizny. Płacisz tylko za olej + filtr. W moim przypadku ~ 120 zł !OK

Dokładanie 0 zł + 23 zł za olej :lol:

Po 4000 km = 280 zł

Odnośnik do komentarza

pisklal cena rewelacyjna!!!!!! zwlaszcza ze w x-citingu do ustawienia zaworow trzeba rozbebeszyc doslownie 50% plastikow czyli wszystkie tylnie odpiac jednostke napedowa- silnik i cofnac go o pare centymetrow boooooooo inaczej nie zdejmiesz dekla zaworowego :lol: a gdzie reszta roboty :lol:

Odnośnik do komentarza

Mam taka refleksje a propos przerzucania się cenami. Tak się składało,ze różne prace serwisowe przychodziło mi robić w szczycie sezonu kiedy każdy garaż z napisem serwis moto jest oblegany przez dziesi?tki interesantów maj?cych do zrobienia co? serwisowego.

Mam wrażenie, że serwisu dobieraj?c ceny odstraszaj? zupełnie ?wiadomie prace ktore s? najbardziej czasochłonne.

Być może wyższa cena w jednym serwisie owocuje np. zmieszczeniem sie w czasie z zadeklarowanym terminem ?

Jak my?licie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...