Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Osiągi powszednieją...?


Gość kriiis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jeżdż?c regularnie (dajmy na to codziennie) mocnym autem, to wiadomo; na pocz?tku jest euforia, zachły?nięcie się osi?gami, banan za każdym razem kiedy mocno przyspieszamy, itp. Choćby auto miało i całe mnóstwo koni pod mask?, to po pewnym czasie zaczyna nam to powszednieć. Wydaje nam się że co? się zepsuło, że auto już nie jeĽdzi tak jak na pocz?tku i często zaczynamy szukać przyczyny czemu tak jest, choć de facto to wcale nie osi?gi uległy pogorszeniu, tylko my przyzywyczailismy się do tych osi?gów.

Czy tak samo jest ze skuterami?

Bo wydaje mi się, że wła?nie doszedłem do tego momentu, że zacznę szukać przyczyny tego, dlaczego mój skuter jeĽdzi jakby się zepsuł !w00t

A może mi to już spowszedniało...?

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się - tak niestety jest. Pewnie dlatego poniektórzy zmieniaj? szlifierki co sezon ;-)

Ja polecam przeczekać. Tak samo jak przywykn?łe? do osi?gów, tak samo przywykniesz do "popsutego skutera".

W moim przypadku 50ccm "popsuło się" po ok. 5tys km. Po kolejnych 5tys naprawiło się samo (przyzwyczaiłem się całkowicie) !w00t Zatem cierpliwo?ci lub zmiana na co? większego.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Tak samo jest ze skuterami, samochodami, żonami i kochankami :lol:

Ponieważ masz 250, możesz jeszcze i?ć w górę. !w00t

Odnośnik do komentarza

Taka ludzka natura, że przyzwyczaja się do każdych warunków. Nie ma absolutnie znaczenia jak mocny masz pojazd. Po pewnym czasie organizm (odczucia, reakcje) się przyzwyczaja i traktuje to jako rzecz normaln?.

Dlatego ja zmieniam skuter prawie co sezon, góra dwa i przez miesi?c, dwa, podczas przyzwyczajania się mam super frajdę :lol:. Teraz sprzedaję Majesty mimo, że jest w doskonałym stanie i trudno znajeĽć lepszy pojazd do miasta (a jeżdżę wył?cznie w mie?cie). Ale prawda jest taka, że jazda ni? całkowicie mi spowszedniała i traktuję j? jako ?rodek transportu a nie maszynkę do przyjemnych doznań !happybth Teraz gdy mam chwilowo dwa skutery i mam gdzie? jechać to mimo że Majesty lepiej nadaje się do miasta, bez wachania wybieram now? zabawkę (AA500) !w00t

Odnośnik do komentarza

Mi sie co prawda burgman jeszcze nie "zepsul" (nie wiem czy w przypadku 650 w ogole mi bedzie brakowalo mocy) ale go troche podrasowalem tj. przesiadlem sie na jeden dzien na habane taty 125ccm i po ponownej przesiadce na burgmana czulem to co za pierwszym razem !w00t

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Tak samo jest ze skuterami, samochodami, żonami i kochankami !w00t

No... czuć, że już nie ci?gnie jak dawniej... :lol:

Z samochodem to zawsze można chip wrzucić... !happybth

Odnośnik do komentarza

Ja wiem? Wystarczy uzywac od czasu do czasu roznych pojazdow... A jesli chcemy przeżycie hardcorowe -> przejechac sie "wołkiem" :lol: , wtedy nawet 50- ka bedzie miala kopa !happybth !happybth !w00t ...

Edit: porownania mozna uzyc do wszystkiego !happybth !happybth ...

Odnośnik do komentarza
Gość bubamotorli

Niestety z tym przyzwyczajaniem to prawda.Sam kiedy? pracowałem w agencji ochrony jeżdż?c motocyklem po zakorkowanym mie?cie.Pewnego dnia ockn?łem się, że jazda między stoj?cymi samochodami w korku 120 km/h jest ?miertelnie niebezpieczne- a wtedy to było takie powszednie....Dzięki Bogu żyję.Teraz jad?c 2 OO w korku powolutku toczę sie między puszkami.Ostrożnie rozgl?dam się na wszystkie strony i jestem przygotowany na różne niespodzianku z tyłu,boku,i zza samochodu !w00t

RUTYNA ZABIJA !!!!! Nawet przy prędko?ci 40 km/h mozna zgin?ć - pamietajcie o tym.

Powiedzmy sobie to otwarcie: W Polsce nie istniej? warunki do szybkiej jazdy ( tzn. powyżej 90-100km/h).Drogi fatalne,kierowcy sfrustrowani,wymuszenia itp.

Jezeli Kolega się przyzwyczaił do osiagów swojego skuterka - to niech sie przesiadzie na kilka dni na rower - a wtedy na pewno poczuje różnicę :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mi się tak "popsuła" swego czasu Primera (140KM w turbodieslu). Przy okazji wymiany opon i oleju dostałem na pare dni nowiutkiego Peugeota 405 z 1988 roku, w dieslu - na oko jakies 60KM. Po kilku dniach jezdzenia dostałem z powrotem Primere. Czułem się, jakbym jechał co najmniej Maybachem. Od tego czasu co jaki? czas robię rundkę Peugeotem - to najlepszy sposób na "popsuty" samochód !happybth

Odnośnik do komentarza

M?drzy ludzie wymy?lili przysłowie "Apetyt rosnie w miare jedzenia"

Wtedy jeszcze nie było maxi skuterów ani 200KM katamaranów, ale jak było aktualne tak jest i będzie zawsze... Amen

Odnośnik do komentarza

Najgorzej to wsiasc po Burgmanie na B-Kinga:)

Potrzebowalem kilku dni zeby sie przestawic znowu na Burgiego:)

pozdr.pollacco

Odnośnik do komentarza
Gość auksencjusz

Jako? nie mogę sobie wyobrazić wypowiedzi na forum bugattimaniaków:

"Mój Veyron po roku użytkowania zacz?ł być dla mnie zbyt mułowaty. Macie na to jakie? lekarstwo?" !happybth

Ja też po przejechaniu jakich? 300km moim skuterem zacz?łem się zastanawiać, co tu trzeba wyregulować, żeby przyspieszał tak, jak na pocz?tku. !piwko

Odnośnik do komentarza

Z tego wła?nie powodu zostawiłem sobie moja 50-tke nigdy mnie nie zawiodła a jazda na niej to jak jazda na rowerze tyle ze mniej meczy A po przejażdżce znowu na duży i jest OK.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

E tam, tylko szybciej i szybciej. A ja, po wczorajszej przejażdżce Vesp?, mam ochotę wrócić do wolniejszych maszyn. !scooter :D Chociaż przy?pieszenie Vespy trochę mnie zaskoczyło. :angry::angry:

Odnośnik do komentarza

Hm.. a ja wła?nie zaczynam szukać dziury w całym. A tutaj proszę, jaka niespodzianka :D

No bo jakie? 2-3 dni temu stwierdziłem że moja Majka co? nie tego :angry: dokładnie jaka? mułowata się zrobiła :angry: ale jednak wiem że to wła?nie rutyna ....

Codzienna jazda przyzwyczaja !scooter

Odnośnik do komentarza

Mam to samo wrażenie wsiadaj?c na Burgmana, wydaje się jakis taki mułowaty. To uczucie jednak mija po przejażdżce na 125 lub widz?c jak startuję na ?wiatłach z 50 tkami :D

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Tak samo jest ze skuterami, samochodami, żonami i kochankami :D

Ponieważ masz 250, możesz jeszcze i?ć w górę. :angry:

Ot - młody a dobrze pisze !w00t .

Przyzwyczajenie robi swoje , u mnie po założeniu Pulleyów wydawało się , że Majka dostała kilka koników więcej , kopa dostała niesamowitego , ale po przejechaniu kilku tys.km już mnie tak to nie podnieca , wręcz wydaje się jakby nie było żadnej zmiany !scooter , ale to zapewne efekt jazdy na co dzień - wszystko powszednieje :angry:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
No... czuć, że już nie ci?gnie jak dawniej... :(

spadłem z krzesła...!happybth ;););)

A wracaj?c do tematu skuterów ;) , cykliczna przesiadka na mał? przejażdżkę

na pięćdziesi?tce, skutecznie przekonuje mnie, że 500 powinno mi wystarczyć !happybth

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A ja jak stwierdzam że co? chyba nie tak to ?migam na autostradę w niemcach i wyja?niam z moj? silverk?. odrazu wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza

Wlanie wrocilem z traski Wawa-Bytow-Wawa na Burgim i spoko...juz zapomnialem o B-Kingu:)

szybciej nie musze jezdzic - tylko znowu w polowie musialem dolewke zrobic:)

Powinni ten zaworek na zewnatrz wyprowadzic bo ten skuter jezdzi na benzyne i olej jednoczesnie:)

pozdr.pollacco

ps. jutro Wawa-Nidzica-Wawa:)

Odnośnik do komentarza

Powinni ten zaworek na zewnatrz wyprowadzic bo ten skuter jezdzi na benzyne i olej jednoczesnie:)

Bo to jest dwusów:) Nie wiedziales !happybth

pozdro, btw ile Ci zajela traska do Bytowa?

Odnośnik do komentarza

Powinni ten zaworek na zewnatrz wyprowadzic bo ten skuter jezdzi na benzyne i olej jednoczesnie:)

Bo to jest dwusów:) Nie wiedziales !happybth

Hahahah a to dobre...ja chyba tez mam dwusuwa bo też mi się często zdarza dolać... !happybth

Odnośnik do komentarza

Powinni ten zaworek na zewnatrz wyprowadzic bo ten skuter jezdzi na benzyne i olej jednoczesnie:)

Bo to jest dwusów:) Nie wiedziales :lol:

Hahahah a to dobre...ja chyba tez mam dwusuwa bo też mi się często zdarza dolać... !happybth

A nie? :lol: Na forum pełno opinii dotycz?cych siorpania oleju przez Burgmana i co jak co ale 700ml dolewki na 1000KM to mu nie wiele do dwu suwa brakuje !happybth

Dla porównania moje 50cc pali 5L na 100KM, a 100ml oleju wystarcza na 5L benzyny tak więc na 1000Km spala litr oleju :lol:

A wracaj?c do tematu...też tak mam. Po prostu przywyka się i do osi?gów.

Odnośnik do komentarza

A moja AA500 nic nie bierze !happybth - przynajmniej nie zauważyłem - zrobiłem dopiero 600km - dzi? 200km po mie?cie bo nareszcie zarejestrowany !happybth

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A mi wystarczy mój !yawn Nie odczułem jeszcze ani razu "spadku"mocy.A co do oleju w 650tce może być to problem natury rozkręcania manetki gazu do oporu !OK

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...