Skocz do zawartości
Forum Burgmania

litwa lotwa okolo 20 lipca


Gość endriu

Rekomendowane odpowiedzi

witam , wszystkich wybieram sie na litwe i lotwe, szukam informacji od kogos kto byl na takiej wycieczce skuterem w necie nic konkretnego jeszcze nie znalazlem moze ktos z tego forum byl na takiej wycieczce (skuter jakim sie wybieram to majesty 400) calkowity czas wyjazdu okolo 6 dni, kowno- wilno- ryga, a dalej wzdluz baltyku i do polski , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Litwę zwiedziłem autem. Jedno co Ci mogę podpowiedzieć to fakt, że maj? lepsze drogi więc będziesz zadowolony, drugi plus to taki, że te drogi mijaj? miejscowo?ci. Więc nie jedziesz przez 100 wiosek gdzie musisz uważać na bobry, kuny, ryjówki, itd. ;) Jednak uważaj bo kierowcy tam jacy? tacy hmmm... zupełnie inni. Na stacjach benzynowych nie używaj polskiego, chociaż go prawie każdy rozumie, to będ? Ci robili hopki. Jak użyjesz en. to zaraz Ci odpowiedz? niemalże płynn? polszczyzn? co i jak. Mnie i mojej żonie Wilno zupełnie się nie spodobało... Życzę miłej i bezpiecznej przejażdżki.

Odnośnik do komentarza

I pamiętaj, że na Litwie jak robi? drogę to jest 60km prosto jak w mordę dał... BARDZO nurz?ce warunki do jazdy- wyj?tkowo niebezpieczne :/

Inna sprawa- po 22 nie kupisz alko... byłem 22:15 po browara na stacji i taki ch... ech. Nocnych też brak, czemu? Patrz wyżej. Piwo też ?rednie, chociaż 2-3 gatunki nadaj? się do picia...jeszcze jedno s?cze ;)

Odnośnik do komentarza

Ja bym dorzucił, aby? uważał na policjantów. Jeżdż? nawet starymi Passatami kombi nieoznakowanymi i zatrzymuj? na ograniczeniach, je?li takowe się pojawi?. Najlepiej unikać z nimi kontaktu.

Reszta jw.

Odnośnik do komentarza

troche mnie przestraszyliscie na poczatku myslalem o samochodzie jednak ostatecznie wybralem skuter, a lotwa i estonia to ta sama bajka ? a noclegi to tylko hotele czy sa tez jakies pola campingowe, w zeszlym roku bylem na slowacji i bylem bardzo zadowolony (oczywiscie skuterem) szukam jak naj wiecej informacji na temat tych republik nad baltyckich jak bym jechal sam to tylko gps i i cos na zmiane ale wybieram sie z zona piszcie co by tam jeszcze wszystkim bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza

Na policję litewsk? uważaj bardzo. S? wyj?tkowo wredni, potrafi? łapać za prędko?ć nawet za obobszarem objętym zakazem.Mandaty bardzo wysokie za przekroczenie prędko?ci o 30 km 18 tys. Llitòw (to ok. 1900 zł).na Łotwie drogi dobre, te czerwone, większo?ć oznaczonych na mapie jako żółte to drogi szutrowe.

Odnośnik do komentarza
Gość noktrum
I pamiętaj, że na Litwie jak robi? drogę to jest 60km prosto jak w mordę dał... BARDZO nurz?ce warunki do jazdy- wyj?tkowo niebezpieczne :/

Fakt, droga na Wilno przez Mariampol A16 jest straszna, równa i o?lepiaj?ca. Mało cienia, dużo otwartej przestrzeni. Polecam zwiedzić Troki, choć sam zamek można sobie darować, nic specjalnego.

Co do języka to ?miało mówić trzeba po polsku. Jak powiesz do litwina: ty ruski? - to od razu miękn?.

Trzeba bardzo uważać na paliwo!!! Nie tankować na jaki? małych stacjach. Koniecznie brać rachunki/ paragony za paliwo. Płac?c kart? trzeba mieć j? cały czas na oku, u nich nie ma systemów pinowych, wszystko jest na podpis, nawet karty chipowe!

Pzdr

Odnośnik do komentarza

Generalnie drogi na Litwie s? zdecydowanie lepsze niż w Polsce. Z pewno?ci? musisz uważać na prędko?ć, któr? zreszt? większo?ć zdecydowanie przestrzega. Na skrzyżowaniach podczas skrętu w lewo trzeba zwracać uwagę na zielon? strzałkę. Je?li jest zainstalowana na sygnalizatorze to można dopiero skręcić jak się zapali pomimo że główne zielone ?wiatło ?wieci i wszyscy jad? na wprost a z naprzeciwka nikt nie jedzie.

Odnośnik do komentarza

Chętnie odprowadze jak tylko będe w domu do Kowna skuterkiem.

Co do policji to bior? łapówczeki jak leci - można się dogadać.

Fajne dziewczyny, idzie sie zabawic :D

Z tym polskim to tak nie szalejcie tam gdzie ruch turystyczny to tak, ale rosyjski i angielski mile widziany.

Kto? tam kurs podawał, chyba lita z łatem pomylił ;)

Lit obecnie 1,3 u mnie w mie?cie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W drodze ze skandynawii wracalem wlasnie estonia, lotwa, litwa. Spalem glownie po hotelach moze dlatego ze byly tansze niz campingi skandynawskie :) Kierowcy jezdza tak jak w Polsce z fantazja. Dla Polaka nic nowego. Na litwie przestrzegaj ograniczen predkosci bo mandaty sa drogie jak diabli. Ceny w zasadzie podobne do polskich. Na stronie jest relacja z mojej wyprawy masz tez opisane kraje baltyckie. Na litwie jest sporo campingow lesnych darmowych, ale chowaj wszystkie rzeczy bo moga zaginac, wlacznie z zarciem pozostawionym samopas !happybth

Odnośnik do komentarza

Witam!

witam , wszystkich wybieram sie na litwe i lotwe, szukam informacji od kogos kto byl na takiej wycieczce skuterem w necie nic konkretnego jeszcze nie znalazlem moze ktos z tego forum byl na takiej wycieczce (skuter jakim sie wybieram to majesty 400)   calkowity czas wyjazdu okolo 6 dni, kowno- wilno- ryga, a dalej wzdluz baltyku i do polski , pozdrawiam

No nie wiem, nie wiem, może jak by się udało przedłużyć urlop o tych parę dni, to by się wydłużył akurat do 26.07. ale sprawa nie jest do?ć pewna.

Tylko martwi mnie tych "parę drobiazgów" opisanych przez kolegów :)

W sumie od niedawna jeżdżę zgodnie z przepisami ale jak maj? mnie pochwycić poza zakazem i kazać płacić 1.900 zł za przekroczenie 30 km/h, to ja pierdzielę!

Na stacjach benzynowych nie używaj polskiego, chociaż go prawie każdy rozumie, to będ? Ci robili hopki. Jak użyjesz en. to zaraz Ci odpowiedz? niemalże płynn? polszczyzn? co i jak. Mnie i mojej żonie Wilno zupełnie się nie spodobało... Życzę miłej i bezpiecznej przejażdżki.

W ogóle co to znaczy hopki? Moja córka (21 lat) nie wie o co chodzi, syn też, internet też, więc może ja?niej proszę. Najlepiej po polsku :)

Cyt. ..."Jak użyjesz en. to zaraz Ci odpowiedz? niemalże płynn? polszczyzn? co i jak." ...

Stary może jestem ale nic z tego nie kumam !happybth

Oni tablic rejestracyjnych nie znaj?? !happybth :) !tut

Pozdrawiam

Agnus

Odnośnik do komentarza

U mnie z polskim u litwinów nie było problemu... nawet jak na stacji zacz?łem sie awanturować (po polskiemu :) ) czemu 15 minut robi tak? różnicę to go?ć z angielskiego (ja do niego po polsku, on po angielsku odpowiadał!) przeszedł na polski !happybth

O Wilnie nie wspominam, bo to już jak na krupówkach- tylko sceneria inna !happybth

Odnośnik do komentarza

Byłem z małżonk? w Rydze na weekend majowy. Litwa - drogi super, policja straszna. Trzeba zwracać uwagę na litwinów z CB. Przez CB podaj? Policji, że jedzie Polak np. troszkę szybciej niż można, a wtedy nie ma przebacz, przy następnym patrolu jeste? ich ( ja tak? przygodę miałem) !happybth . Łotwa - droga na Rygę przeciętna, tam już problemów z policj? nie mieli?my. No i Ryga miasto szwedów i finów, dyskotek, pubów i peep...... . Je?li chodzi o hotele to warto przed wynajęciem zobaczyć pokój. Ogólnie polecamy. :lol:

P.S.

Będ?c w Rydze wybierzcie się koniecznie do Jurmali.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...