Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Widoczno?ć boczna


Gość stoney

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Zainteresowany wpisem Agnusa:

Co do naklejek to s? naklejki odblaskowe i dodatkowo w barwy narodowe, więc czego się wstydzić? Taki mój kaprys i taka ?wiadoma decyzja. :lol:

One nie maj? pasować one maj? zwracać na siebie uwagę. Je?li choć odrobinę zwiększ? widoczno?ć skutera z boku /wieczorem i w nocy/ to choćby z tego względu warto. Mam przynajmniej tak? nadzieję. Takie jest moje zdanie.

WeĽ np. pod uwagę prost?, hipotetyczn? sytuację: Masz piękny, czarny skuter, który w dodatku ma piękn? czarn? plastikow? podłogę z przekrokiem. Masz czarn? konsolę i czarne siedzenie. Ubrany jeste? oczywi?cie pod kolor cało?ci... i akurat zapomniałe? kamizelki odblaskowej z logiem burgmanii :(. Dojeżdżasz do drogi z pierszeństwem przejazdu z zamiarem skrętu w prawo. Masz wł?czone prawe kierunki, które w tej sytuacji niewiele s? widoczne przez pojazd nadjeżdżaj?cy z lewej strony. Dodatkowo jeste? ustawiony nie dokładnie prostopadle do osi drogi tylko z lekkim skrętem w prawo. Twój lewy bok jest praktycznie bez żadnego o?wietlenia. Czekasz, bo musisz.

Nadjeżdżaj?cy pojazd robi cię w balona bo skręca nagle w prawo i dopiero wł?cza prawe kierunki. Życie uczy pokory i nie oszukujmy się, wielu kierowców nie sygnalizuje zamiaru skrętu tylko najpierw skręca i dopiero wł?cza kierunki! :(

Delikwent zrobi to większym łukiem i może cię trafić. To tylko teoria. Można jeszcze do tego dołożyć np. że go?ciu został lekko o?lepiony przez samochód z naprzeciwka i sam ma w tym czasie wł?czone ?wiatła mijania. :)

Po fakcie będzie się tłumaczył, że cię nie widział /jak zwykle w takich przypadkach/. I może mieć w tym trochę racji. A tak, masz chociaż cień szansy, że zostaniesz zauważony i to w porę. Po to s? odblaski i po to je wymy?lono.

Nie jeden z nas widział na drodze rowerzystę lub przechodnia bez odblasków. Sami wiecie jak to wygl?da. Jak diametralnie zmienia się nasza reakcja w przypadku dostrzeżenia odblasku, tego chyba tłumaczyć nie trzeba.

Pozdrawiam

Agnus

postanowiłem nieco poszperać w necie i okazuje się, że umieszczanie odblasków po bokach skuterów chatakterystyczne jest raczej dla 50-tek.

W większych pojemno?ciach nieczęste.

Aczkolwiek znalazłem takie oto zdjęcie:

http://www.motorcycle-usa.com/photogallerys/BJN17897.jpg

2007 Burgman 400 na rynek Amerykański??

http://www.motorcycle-usa.com/245/794/Moto...First-Ride.aspx]więcej zdjęć

http://lh5.ggpht.com/_ugYPT2zXBKI/Sj6txz3v...12/PICT1364.JPG

Yamaha MAJESTY Agnusa

poniżej zdjęcie dla porównania- wyobraĽcie sobie, że karoseria jest w kolorze tapicerki:

http://www.moto-net.com/images/nouveautes2...burgman_400.jpg

ta?ma odblaskowa na felgach oraz odblaski na teleskopie przedniego zawieszenia i tylnym błotniku:

http://www.eternityetchings.com/lights04.jpg

zamieniłem zdjęcia na linki, zdjęcia były zbyt duże i okno się niestety zbyt mocno powiększyło

Artix

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Moja Majka jest w wersji USA , czyli ma dodatkowe odblaski z z boku na przednim błotniku oraz z tyłu tuż nad kołem . Zaraz po zakupie zdemontowałem wszystkie , ale niedawno założyłem z powrotem , jednak bezpieczeństwo przede wszystkim !tut

Odnośnik do komentarza

Ja mam odblaski fabrycznie po bokach. Od dawna też nad paskami na felgi my?lałem, ale jako? nie znalazłem takich, ktre by mi się spodobały i wygl?dały na solidne...

Odnośnik do komentarza
je?li chodzi o Polskie przepisy to każdy motocykl i motorower musi być obowi?zkowo wyposażony w boczne ?wiatła odblaskowe, a że nie jest - to już inna sprawa

Nie znam takiego przepisu że musi być ,może pomyliłe? jedno?lad z przyczep?.

[ w pojazdach o długo?ci ponad 6 m i ci?gnikach]

|wiatła odblaskowe boczne s? dopuszczone ale nie obowi?zkowe. :D;) !scooter !sciana

Odnośnik do komentarza

kiedy? miałem chandrę i wysłałem list do ministerstwa komunikacji z kilkoma pytaniami, między innymi z tym, dostałem odpowiedĽ, że jednak musz? mieć, przynajmniej jedn? sztukę z każdej strony, w miejscu którego nie można zasłonić, pod tym paragrafy i takie inne, je?li będ? kontrowersje to odszukam to pismo i ksero puszczę na stronkę

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie zebym sie czepial ale nie istnieje nic takiego jak Ministerstwo Komunikacji !sciana

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie polecam samoprzylepna tasme odblaskowa firmy 3M. Ma duze zastosowanie do oznaczanie morskich srodkow ratunkowych (oczywiscie nie tylko). Latwo ja kupic w sklepach zeglarskich. Wystepuje w szerokosciach 25 i 50 mm. Jest bardzo skuteczna. Jest dobrze widoczna z kilku kilometrow po oswietleniu silnym swiatlem. Wystepuje w kolorze srebrnym i bardzo dobrze trzyma sie odtluszczonej powierzchni. Polecam posluzyc sie suszarka lub podobnym urzadzeniem w celu podgrzania przy montarzu. Uwaga: niektore z tych tasm jest trudno usunac. Wieczorem i w nocy to ogromna roznica. Nie mozna nie zauwazyc. Uzywam od lat, polecam i pozdrawiam.

tasmy do naklejania

Informacja producenta

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie najbardziej podoba mi się patent z odblaskowymi obręczami. Sam przymierzam się ostatnio do ich zakupu, jest sporo tego na allegro...ciekawi mnie tylko efekt i wytrzymało?ć. Zdecydowałem że chce kupić srebrne ,tak żeby w dzień się nie rzucały w oczy :lol: ,a żeby po zmroku dopiero pełniły swoj? funkcję. Ma kto? może sprebrne?

Odnośnik do komentarza

Obrecze wygladaja ?wietnie. Ladny efekt w nocy. Osobi?cie preferuje co? co wskaże że koła sie kręc?. Zakładam że kto? chce wiedzieć czy jedziesz czy nie.

Pojedyncze naklejki na szprychach daja taki efekt. Takze pojedyncze naklejki na obręczach daja taki efekt.

I jeszcze jedna rzecz w sprawie klejenia. Jesli jest pełny kr?g odklei sie w jakim? miejscu to trzeba szybko co? zrobić albo calo?ć sie zmarnuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
OK - to aby?cie się nie czepiali !holiday - to się sprężę i poszukam, niech tylko żona wyjedzie bo jak wyjmę wszystkie papiory to ;) - dlatego zrobię to bez niej

Nie żebym poganiał Żonę... !OK

Mareczek już wyżej napisał, że ?wiatła odblaskowe boczne s? obowi?zkowe w pojazdach samochodowych o długo?ci przekraczaj?cej 6 m. Dodajmy jeszcze ci?gniki siodłowe i przyczepy, a temat zostanie wyczerpany :D .

Dopuszczalne natomiast jest wyposażenie w takie ?wiatła pojazdów samochodowych innych niż wymienione wyżej.

Nie mam żony, więc służę "paragrafami i takimi tam" od ręki ;) !zorro :

Rozporz?dzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku; Dziennik Ustaw Nr 32 z 26 lutego 2003 roku; poz. 262. Dział III, Rozdział 3, § 12.1. pkt.11. !OKK

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...