Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Daleki wyjazd- szaleniec na skuterze?


Gość tomasz85

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam dylemat. Chce sobie pojechać (ot tak- bo mi sie nudzi) w dalsz? trasę. Chcę ruszyć z Gdańska i w ci?gu jednego dnia dojechać do Wrocławia. Tam mam oddział swojej firmy. Czy trzeba na taki wyjazd jako? specjalnie przygotowywać skuter (skuter niedawno kupiony). Mam Keeway'a RY8 z 2008. Wiadomo- podstawowe narzędzia wezmę ze sob?, podobnie jak olej. Mam jednak dylemat którędy jechać. Opcji nie ma dużo, bo wiadomo że autostrad? oraz drog? ekspresow? jechać nie mogę. Możliwo?ci mam następuj?ce:

1. Gdańsk-Bydgoszcz przez Starogard Gdański a poĽniej do Gniezna. Do Wrocławia dodatkowe przejazdy przez miejscowo?ci Krotoszyn, Trzebnicę. W tym wariancie trasa ma 435 km.

2. Gdańsk - Żukowo >Chojnice>Bydgoszcz>Gniezno>Krotoszyn>Trzebnica>Wrocław. Ten wariant to około 476 km

3. Gdańsk>Piła przez Ko?cierzynę>Poznań>Leszno>Wrocław - około 580 km

Skuter pali około 3l/100km. Srednio 150km na jednym pełnym baku. Dlatego też szukam opcji takiej aby były stacje benzynowe po trasie:)

W każdym z tych wyborów problemem jest iż sa to drogi ekspresowe. Nie widzę możliwo?ci ominięcia ich. Drog? ekspresow? też nie można jechać- chociaż ostatnio do Tczewa jechałem to własnie drog? ekspresow?. Nie chcę jednak ryzykowac spotkania z psiarni?- mandaty mi nie s? potrzebne..Proszę o ewentualne sugestie i ewentualne propozycje.

Odnośnik do komentarza

Na jednym forum skuterowym zaproponowano mi trase :

GDAŃSK -> Tczew -> (Warlubie -> Drzycim -> Pruszcz ->) Bydgoszcz -> Szubin -> Kcynia -> Wapno -> Damasławek -> Janowiec wlkp. -> Kłecko -> Gniezno -> Czerniejewo -> |roda wlkp. -> |rem -> Gostyń -> Krobia -> Rawicz -> W?sosz -> Wińsko -> Oborniki -> WROCŁAW

Napisalem tutaj bo coprawda macie w wiekszosci z was maxi skutery a ja jedynie zwykly skuter ale sprobowac nie zawadzi:)

Odnośnik do komentarza

a ile idzie ci ten skuter bo pewnie to 50 ale powiem tak jak masz dotarty dobrze skuter to miejmy nadzieje że dojedziesz do celu zwłaszcza że to długi dystans na 50 ale trzymam kciuki <_<

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Gdańsk - Bydgoszcz - Znin - Gniezno - Wrze?nia - Jarocin - Krotoszyn - Trzebnica - Wrocław, ok. 435 km. 4 lata temu zrobiłem trasę nad morze i z powrotem na 50-ce chińczyku w kilometrach podobna trasa. Siadasz i jedziesz... Przygotowania ? Termos i suchy prowiant, zeby nie tracić czasu na szukanie baru i czekanie az cos podadz?. Koniecznie kamizelka odlblaskowa bo bedziesz żółwiem dla innych uczestników ruchu drogowego i częsciej patrz w lusterka niż w przód.

Odnośnik do komentarza

Skuter dotarty juz jakis czas temu- na liczniku ponad 1800 km. Narazie vmax to ~70 km/h ale planuje jechac max 55-60 km/h tak aby nie bylo problemow. Skoro m@rkiz dal rade to sadze ze i ja dam. Skuter na przegladzie z informacja zeby przygotowali go na dluzsza jazde. Jesli bedzie dobra pogoda to da rade. Nie jest w koncu moim celem zarzniecie skutera czy tez kombinowanie i jechanie na sile vmax'em. Chce te trase spokojnie sobie przejechac bez jakis zbednych problemow.

Odnośnik do komentarza

ja sie tu czuje na tym forum z takim pomyslem jak wariat;] nie wiem czemu ale tak jest;) Zobaczymy jak bedzie:) Nie takie wariactwa sie robilo w zyciu:) Kombinuje z trasa bo te ekspresowki mnie wcale nie ciesza... ktos sie orientuje jak wyglada sprawa jesli mnie policja zatrzyma na ekspresowce? Jaki mandat? Tylko mandat czy cos jeszcze? hm?

Odnośnik do komentarza

do tej pory- 220 km okolo trasa Gdansk>Hel i spowrotem. Wiec teoretycznie ta do Wroclawia to 2*Gd>Hel>GD Powinno byc ok pod warunkiem ze nie bedzie zadnych niechcianych niespodzianek. Jutro instaluje na wszelki wypadek nawigacje na skuterze;] zwiekszy mi to nieznacznie opor powietrza ale gdyby cos to zawsze moge sie posilkowac gpsem:) Omine chyba bydgoszcz jadac do torunia i przez inowrclaw. Jakos mnie ta bydgoszcz odstrasza..

Odnośnik do komentarza

Siema! Gratuluję pomysłu. Na 50 tce taki dystans pokonać to jest wynik, ale wiedz, że s? tu osoby które na swoich maxi jeżdż? po całej Europie i jeszcze dalej :D Po porostu turystyka na 200 to jest to :lol: Ja polecam by? wzi?ł ze sob? prócz kamizelki odblaskowej, kostium przeciwdeszczowy i najlepiej jak?? kawkę w termosie by? nie zasn?ł na trasie :lol: Powodzenia!!!

P.S Pamiętaj o zabraniu naładowanej komórki.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nawigacji nie montuj, tylko schowaj do kieszeni, a do kasku wsadĽ słuchawki podł?czone do niej.

Unikniesz w ten sposób dużego oporu powietrza i zmoczenia nawigacji w razie

opadów.

Strój, jak mniemam, posiadasz adekwatny do wyzwania ?

Jako, że to keeway i pięćdziesi?tka, to zanotuj, gdzie po drodze możesz liczyć na pomoc.

Trzymam kciuki, bo bywały czasy gdzie ludzie np. ze |l?ska na Wybrzerze, albo z Wielkopolski na Mazowsze, jeĽdzili na zloty pięćdziesi?tkami :lol:

pzdr :lol::D

Odnośnik do komentarza

Witam, kiedy będziesz jechał ? Mieszkam w Trzebnicy - czyli po twojej :lol: trasie. Jak co? to wal do mnie na kom. 664989811.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Na 50 tce taki dystans pokonać to jest wynik, ale wiedz, że s? tu osoby które na swoich maxi jeżdż? po całej Europie i jeszcze dalej

Kto wie- narazie mam zwykly skuter ale jesli bedzie wszystko ok to moze tez kupie sobie za jakis czas maxi skuter i tez bede jezdzic dalej. Kwestia wprawy. Zobacze jak pojdzie ten wyjazd ktory planuje zrobic. Czesciowo turystyczny wyjazd a czesciowo zwiazany z sprawami ktore musze zalatwic we Wroclawiu. Skoro tutaj byl opisany przypadek ze w 30 dni ktos zrobil skuterem 50-tka 2000km i dal rade to ja z 1000 km tez dam rade tyle ze bedzie to duze wyzwanie zarowno dla mnie jak i skutera.

Co do nawigacji- masz racje :lol: Co do stroju- mam odpowiedni przygotowany- ubranie i buty przeciwdeszczowe firmy HiMountain/Alpinus- nigdy mnie nie zawiodło wiec powinno byc ok, tym bardziej ze wg prognozy pogody nie powinno byc zle- teoretycznie nie powinno byc zimno i nie powinno padac.

Wyjazd w sobote z tego powodu iz osoby z ktorymi mam sie spotkac beda tylko w weekend we Wroclawiu a pozniej wyjezdzaja. Tak wiec start planuje na sobote w godzinach porannych tak by popoludniu do godziny maksymalnie 18 dojechac do celu.

Wlasnie sobie notuje adresy i telefony warsztatow, pomocy drogowej itd na wszelki wypadek. Bo co z tego ze mam AC w PZU- w sobote to raczej by mi niewiele pomoglo.

Lucjan- tak- jestes na mojej trasie wiec sobie zapisalem numer i jak cos to zadzwonie:) Male postoje na kawe ciepla nigdy nie zaszkodza;)

Jedyne co mnie zastanawia to czy nie zmienic trasy przejazdu w taki sposob aby ominac Bydgoszcz- np przez |wiecie>toruń>Inowrocław.

Odnośnik do komentarza

Napisz jeszcze gdzie masz dotrzeć we Wrocławiu- bo to nie jest takie proste.

Uważam,że jeżeli jedziesz w sobotę to wybież najkrótsz? trase, ruch na drogach będzie mniejszy jak w dzień powszedni.

Odnośnik do komentarza

Generalnie musze do Wroclawia dojechac na Plac Dominikański. Same wjechanie do Wroclawia moze sie okazac problematyczne bo od kiedy pamietam Wroclaw jak jestem we Wrocku to zawsze sa korki. Dlatego tez chce jechac w weekend aby ruch byl chociaz ciut mniejszy niz zwykle. Jedyny problem z tym wyjazdem to taki ze musze raczej unikac drog ekspresowych- a to dosc znacznie mi zweza mozliwosci przejazdu. Automatyczne wyznaczanie trasy by maps.google.pl sugeruje mi wjazd na A1 co wiadomo nie jest mozliwe. Pozniej ekspresowka E261 az do Wroclawia przez Wrze?nie, Jarocin,Trzebnice. Jako ze w takim wypadku niemal pewne jest to ze trafie na patrole policji i moga mnie zatrzymac stad tez takie kombinacje i omijanie na tyle na ile sie da ekspresowek.

Odnośnik do komentarza
Gość Astronauta_Spiff

Powiniene? bez problemu dać radę :lol: i Wariatem nie jeste? :) Znam osobi?cie większego ;) Też na 50tce zrobił trasę Warszawa, ŁódĽ, Połczyn-Zdrój :lol: i dwa dni póĽniej w drug? stronę :D

Więc powodzenia !

Odnośnik do komentarza

Jak trafisz naprawde ladna pogode to wycieczka bedzie bardzo fajna ale jak lunie i to porzadnie, to wtedy nie bedzie...(az tak fajna)

Moze pomysl o dodatkowych gumowych kondomach na buty i wez ze dwie, trzy pary rekawic...

Jak masz sucho to mozna jechac az przestaniesz kontaktowac:) ale jak cos przesiaknie to wtedy jest niewygodnie i szybko sie wychladzasz...no ale jak sprawdziles pogode i twierdzisz ze bedzie ladnie....moze upewnij sie jeszcze w nocy przed trasa...(a bedziesz jechal jakies 8-9 godzin)

piona za pomysl, zycze powodzenia!

pozdr.pollacco

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ciekawe wyzwanie. M@arkiz ma rację musisz bardzo uważać na tyły na drogach przelotowych bo nie ma jak uciec przed 4oo i TIRami. Ekspresowe drogi i autostrady sobie odpu?ć dla bezpieczeństwa, a pozatym nie można po nich poruszć się motorowerami. Miast bym sie nie obawiał - 50 to przecież miejski skuterek. Tak jak pisze Polacco będziesz jechał ok 9 a może więcej godzin samej jazdy (?rednia predko?ć wyjdzie ci przy twoich zamierzeniach ok 30-40). Powodzenia :lol: . Opisz po powrocie swoje wrażenia.

Odnośnik do komentarza

Pogoda teoretycznie ma byc normalna na calej trasie- nie ma byc ani opadow ani silnego wiatru ani najgorszego- deszczu. Sprawdze tuz przed wyjazdem jeszcze raz pogode.

Byle dalej od głównych dróg. Wyznacz trasę przez wiochy bo inaczej TIRY zniszcz? ci cał? przyjemno?ć z jazdy.

bede sie starac omijac te najwieksze drogi ale czasami nie mam wyboru. Trzeba bedzie uwazac. Przez miasta przejechac nie bedzie problemu- raczej az tak duzego ruchu nie bedzie a dwa w miescie skuter najlepszym srodkiem transportu:) Tylko ciekawe co beda kierowcy myslac jak np w Bydg albo w Trzebnicy beda widziec rejestracje GD :D Na wszelki wezme tez karnister z paliwem w razie gdyby jednak gdzies byla koniecznosc dotankowania a obliczenia zuzycia paliwa bylyby bledne.

Mysle jeszcze jak poprawic oswietlenie mojego skutera bo faktycznie oswietlenie tego akurat modelu skutera nie jest zbytnio trafione..

Odnośnik do komentarza

Czteropasmówki s? dobre bo jedziesz poboczem czyli masz własny pas i wszyscy Cię omijaj?. Czasami pobocza s? za?miecone (szkiełka, kamyczki), ale i tak jest dobrze. Ja jeżdżę z gps-em i wcale mi nie przeszkadza, a przynajmniej wiem jak daleko mam do celu/punktu po?redniego, widzę ostre zakręty, przejazdy kolejowe, itp.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W sobotę i w niedziele TIRY maj? zakaz poruszania się po drogach i one Ci nie będ? przeszkadzały. Traska godna podziwu Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Zycze powodzenia o 2oo bym sie nie martwil mialem kiedys keewaya i mimo ze to chinczyk to ani razu mnie nie zawiodl a zrobilem nim 8k km, zazdroszcze odwagi (chyba stary sie robie).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...