Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nawigacje LARK padły !


Rekomendowane odpowiedzi

od wczorajszego dnia, a dokładnie przed powrotem do domu ze zlotu w RogoĽnie mój LARK 43 zrobił kaput :(

Po powrocie do domu odnalazłem TAKIE INFORMACJE !!.

Czekamy na dalsze informacje... Epidemia jaka? czy co ??

a tutaj macie wypowiedĽ kolesia z serwisu LARK'a :)

Szanowni Państwo,

W zwi?zku z pracami naprawczymi na satelitach GPS prowadzonymi przez administrację USA, uprzejmie informujemy, że modele nawigacji 35.0 / 35.4 / 35.6 / 43.0 mog? mieć przej?ciowe problemy z ustaleniem pozycji (‘złapaniem fixa’) na mapie. Przepraszamy za zaistniał? sytuację i prosimy o uzbrojenie się w cierpliwo?ć. Problem nie wynika z wady urz?dzenia, ale jest rezultatem wprowadzania niezbędnych modyfikacji do ?wiatowego systemu GPS. Planowane usunięcie usterki nast?pi do dnia 20.06.2009.

:(:(;):) !tut

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mój 43.1, jeszcze wczoraj działał jak burza :ph34r: TomTom 7 i AM-EU 5.5.1

Dzisiaj nie sprawdzałem, ale widzę, że problem dotyczy modeli 43.0 i 35.x

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Spradzilem fixa na HTC, widzi 7-9 satelit a fixa lapie na 5-8 i strasznie "plywa", ale uzbrajal sie dobre 10 min a zwykle jest to 1-2 min.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No tak, urz?dzenia z układem MSTAR nie działaj?. Stare dobre SirfStar III i

najnowsze SirfStary (takie jak w Larku 43.1) nie maj? tego problemu...

pzdr

Odnośnik do komentarza

Pobrane, wepchnięte do Larka i działa.

Satelity odnajduje błyskawicznie.

Nie do końca tylko rozumiem gadanie o konserwacji satelit :lol: . Nie lepiej było napisać o błędnym odczytywaniu warto?ci i że prace trwaj??

Było, nie było. Cały czas uważam, że Lark to dobry stosunek ceny do jako?ci.

Odnośnik do komentarza

Skoro tak Larka chwalicie to jaki model polecicie nawet sie zrymowało heheh :lol: wyswietlacz nie musi byc jako? wielki, żeby móc go dobrze przymocować no i w SW jestem ciekawy gdzie na kierownicy.

Macie jakies fotki waszych montaży :lol:

Odnośnik do komentarza

Chwalicie to może zbyt duże słowo.

Jest to najtańsza nawigacja któr? możesz kupić poniżej 300 zł.

Pamiętaj, że nie jest to nawigacja motocyklowa. Owszem zakładam j? także do skutera, ale robię to na własne ryzyko.

W zasadzie maj? dwa modele 35.x i 43.x gdzie 35 i 45 to wielko?ć wy?wietlacza, a x to wersja. Różnice s? znikome i w większo?ci zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jestem już spokojny.

Przy wyjeĽdzie z RogoĽna wł?czyłem Larka 35,0 (jaka była moja rado?ć, że nie pada) a on się nie loguje. Cał? trasę około 340km bawiłem się ni? przeł?czaj?c między nawigacjami oraz wizualizacjami satelitów i ci?gle kicha.

Przyszła pora na awarię- pomy?lałem.

Zgoda tani ale dlaczego tak szybko?

W domu wł?czyłem nowiutkiego Larka 43,0 i wcale mnie nie uspokoiło to że on też nie reagował. Dopiero trzecia próba (z palmem) trochę mnie uspokoiła.

Teraz dopiero miałem chwilę aby wł?czyć komputer i pierwsze kroki na stronę Larka, wgrana aktualizacja. Jest OK.

ps. Bez nawigacji jak bez ręki.

Odnośnik do komentarza

Ja tam osobi?cie używam LARK 43.0 i jestem naprawdę zadowolony a w zwi?zku z tym że wszedł nowy model 43.1 (troszkę gumowana obudowa - nie jest to ?liski plastik, i wydaję mi sie że działa jakby troszkę szybciej) to ceny starszego modelu powinna spadać.

Nawet u mnie w robocie (czyli nie dla idiotów) była promocja i szły jak ciepłe bułeczki za 249 PLN, a jak za ekran 4,3" to naprawdę ja darmo !OK

Pozatym można baaardzo łatwo przerobić orginalny uchwyt do mocowania w skuterku... wystarczy ino 1 dziurka w obudowie kierownicy (przynajmniej ja tak w swojej Ypce zrobiłem) ale z tego co widziałem to w SW można jako? się podpi?ć zamiast tych 2ch ?rub.

No ale to ja już dokładnie tego nie wiem :lol:

a jeszcze dodam że wolę 4,3 cala bo łatwiejsze jest obsługa w rękawiczkach :lol:

Odnośnik do komentarza

....a jeszcze dodam że wolę 4,3 cala bo łatwiejsze jest obsługa w rękawiczkach :angry:

Zdecydowanie się z Tob? zgadzam.

Jam mam 35.6, ale tylko dlatego że nie mieli jeszcze w tym czasie w ofercie 43.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
35.x i 43.x gdzie 35 i 45 to wielko?ć wy?wietlacza, a x to wersja. Różnice s? znikome i w większo?ci zewnętrzne.

Nie takie znikome jakby Ci się Andrzejku wydawało !YES .

Pisałem już wcze?niej, że "padły" modele do 43.0 z modułem MSTAR.

Model 43.1 ma nowy, 42 kanałowy moduł NXP GNS4540 i z nim problemu niema.

Dodam tylko, że mój 43.1 "fixuje" mi w głębi salonu "przez" okna,

czego żaden SirfStar poprzedni nie potrafił. Polecam 43.1 !placz1

Z Map? Map kosztuje ok. 3 stów, ale, że jest to Windoza Mobile, więc

możliwo?ci s? przeogromne... !YES :angry:

pzdr

[EDIT] Sorki za przekłamanie, w 43.1 moduł GPS to nie SirfStar tylko NXP GNS4540

Odnośnik do komentarza

Oczywi?cie masz całkowit? rację.

Pisałem to z t? ?wiadomo?ci?. To największa różnica ale występuj?ca tylko w czę?ci modeli. Dlatego też napisałem ..."głównie zewnętrzne"...

Czujny jeste? !placz1

Odnośnik do komentarza

Ja też posiadam model 43.1 i jedyna rzecz jaka mnie w nim denerwuje to słabe pod?wietlenie !placz1 .

Mimo, że ustawione na maksimum nie daje sobie rady przy pełnym nasłonecznieniu.

W Mio nie mam tego problemu - dużo lepsze pod?wietlenie.

Poza tym drobiazgiem GPS jest 1 klasa za te pieni?dze.

Zapewne za jaki? czas wymienię w nim pod?wietlenie na jakie? mocniejsze LEDy i może dam inny akumulator, żeby miał większ? pojemno?ć bo ten seryjny mógłby być lepszy.

Ale te drobne wady to w sumie piku? :angry:.

Ma kto? może jak?? dobr? technikę na wgranie innej mapy i odblokowanie GPS ?

Bo próbowałem robić tak jak jest napisane w instrukcji i jako? to nie przynosi rezultatu zbytnio.

Odnośnik do komentarza

poszperaj na navia

a znajdziesz recepte na twe bolaczki z Larkiem

Inna sprawa z tym brakiem satelit które ostatnio wystapiły.Na firmowej stronie Lark-a jest juz "łatka systemowa" <_<

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ma kto? może jak?? dobr? technikę na wgranie innej mapy i odblokowanie GPS ?

Bo próbowałem robić tak jak jest napisane w instrukcji i jako? to nie przynosi rezultatu zbytnio.

W Larkach 35,0/43,0 używam AutoMapy 5.3.0, działa b. dobrze. Na karcie 2GB zmie?ciła się pełna wersja. Duż? pomoc? s? dograne z tej strony (próbować do skutku) radary informuj?ce o dozwolonej prędko?ci przed radarem. Program wgrany zgodnie z instrukcj? AM na SD.

Odnośnik do komentarza
Na firmowej stronie Lark-a jest juz "łatka systemowa" :)

Parę postów wcze?niej umie?ciłem stosown? informację o tym :lol:

a co do strony któr? polecasz to się zgadzam <_<

Kopalnia wiedzy o wszelkiego typu nawigacjach !

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
No i stało się zakupiłem Larka 43.1 mam nadzieje że będzie się dobrze spisywał na razie muszę wykombinować uchwyt !wchair

Nie widzę przeszkód ;) ja mam 43,0 i z tego co wiem maj? takie samo trzymanie ;)

Jak się spotkamy we 4rtek to zobaczysz jak sobie poradziłem :lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...