Skocz do zawartości
Forum Burgmania

HELP!!! Potrzebyje szybkiej odpowiedzi!!!


Gość Svempas

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak. Sprzedałem dzisiaj Hexagona i jutro jadę po Majesty 125. Skuter jest sprowadzony z niemiec i ma (prawdopodobnie- bo jeszcze nie widziałem) komplet dokumentów potrzebnych do rejstracji. I ty się rodzi moje pytanie:

Jakie dokumenty s? nie zbędne do zarejstrowania tego skutera w PL ??????

Chodzi mi o to, żebym po kupnie tego sprzęta nie miał żadnych problemów z zarejstrowaniem.

Sory że załorzyłem ten temat, ponieważ wiem że już co? takiego na forum było, ale znaleĽć tego nie umiem :)

To pytanie zrodziło się w mojej głowie dopiero teraz i normalnie jestem w panice...

Pomórzcie!!!!!!!!!! :):):)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Niestety mam dwie minuty czasu ale napisze Ci w skrócie:

Niemiecki Fahrzeugbrief

Wymeldowanie z Niemiec

Umowa kupna sprzedaży z Niemcem (lub dostaniesz fakture od handlarza)

Dokument zwolnienia z vatu

Pierwsze badanie techniczne

Bez tych dokumentów nie zarejestrujesz pojazdu w PL.

Odnośnik do komentarza

Trochę od?wieżę w?tek.

W kilku miejscach na forum znalazłem informację o potrzebnych dokumentach przy imporcie skutera od naszych zachodnich s?siadów. Nie znalazłem jednak informacji jak wygl?da przekroczenie granicy. Chodzi mi o to, czy na granicy muszę załatwiać jakie? dodatkowe formalno?ci, pokazywać dokumenty otrzymane od sprzedaj?cego czy po prostu przejeżdżam granicę tak jakbym to robił bez nowego nabytku i resztę formalno?ci załatwiam na miejscu.

Przy okazji mam jeszcze pytanie powi?zane z tematem: czy kto? może mi podpowiedzieć, gdzie w Warszawie wypożyczę lawetę do przewozu skutera?

(oczywi?cie możliwie tanio :lol: )

Pozdrawiam,

Tomek.

Odnośnik do komentarza

Granice przekraczasz podobnie jak bez skutera :D . Jedynie na wyrazne zadanie trzeba okazac dokumenty, ale to jest podobne np. do kontroli policyjnej na drodze. Wszystkie formalnosci zalatwiasz na miejscu.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Przy okazji mam jeszcze pytanie powi?zane z tematem: czy kto? może mi podpowiedzieć, gdzie w Warszawie wypożyczę lawetę do przewozu skutera?

(oczywi?cie możliwie tanio :D )

Pozdrawiam,

Tomek.

Gdzie? na ul. Szyszkowej, (prostopadła do AL. Krakowskiej). Konkretniej

wie Maximus...

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

http://www.przyczepy-online.pl/

Tylko proponuję najpierw zadzwonić i zarezerwoać sztukę gdyż bywaj? dni że wszystko im wymiata.Osobi?cie kożystałem z ich usług 2 razy i wszystko było ok raz nawet do Niemiec ?migałem prawie 1000 km(maj? koła zapasowe). Cena bodajże 35pln za dobę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...