Skocz do zawartości
Forum Burgmania

czeska Praga Pollacco/Pollacca


Pollacco

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis mam granie w Bogatyni a stamtad do Pragi jest jakies sto kilkadziesiat km-ow.

Szybka decyzja, zaraz wsiadamy na skuta, dzis koncerciwo a jutro uroczy wieczorek w grodzie nad Weltawa:) powrot wtorek do wawy.

moze sie ktos dolaczy? wyjazd jutro z rana z Bogatyni.

pozdro.Pollacco

Odnośnik do komentarza

Wrocilismy szczesliwie do Wawy, nawinelismy jakies 1500 km-ow. To byla nasza pierwsza dluzsza wycieczka skuterem w tym sezonie. Wnioski:

1. Praga jest duzo fajniejszym miastem niz Warszawa - ale to przeciez kazdy wie:) szczegolnie jesli chodzi o szeroko rozumiane zycie nocne.(kluby, restauracje itp)

2. Praga jest drozszym miastem niz Warszawa (przyklad - jedna kulka lodow na starowce - 20 koron:)

3. W Pradze jest troche motocykli jednak zdecdydowanie nie jest to miasto na maxiskuter- bardzo duzo bruku, zdarzaja sie studzienki wtopione w asfalt z 10 centymetrowymi ostrymi uskokami, jak sie nie zdazy ominac to zawieszenie Burgmana dostaje mocno po pupie:)

Czasami pasy ruchu sa oddzielone wzdluznymi nieprzyjemnymi garbami ktore sa niebezpieczne.

4. Ogolnie Czesi maja lepsze drogi miedzy miastami z czego o wiele wiecej autostrad ale to oczywista oczywistosc:)

5. Siedzenie Burgmana jest w porownaniu z Bmw k1200 gt duzo mniej wygodne - po trasie Bielsko-Biala - Wieden na tym motocyklu i po tej na skuterze czuc wyrazna roznice na niekorzysc Burgmana.

6. Zylowany Burgman czyli predkosc przelotowa powyzej 150km/h (nawet na overdrivie bez automatu zeby zmniejszyc obroty) pali z kufrem i pasazerem 7 litrow. Te czeste tankowania naprawde wkurzaja, szczegolnie kiedy trzeba zjechac z autostrady zeby sie zatankowac.

To jest bardzo powazna wada maxi-skutera jesli chodzi o srednio-daleka turystyke:(

Mam nadzieje ze we nastepnym Burgmanie zrobia bak 20-litrowy:)

7. Duza szyba Givi jest duzo lepsza na takie eskapady (teraz bylismy z normalna) jest ciszej, cieplej, i nie wieje po rekach.

pozdr.Pollacco

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
4. Ogolnie Czesi maja lepsze drogi miedzy miastami z czego o wiele wiecej autostrad ale to oczywista oczywistosc:)

I tu sie mylisz, maja 50 km mniej autostrad :angry: niz Polska i 200 km mniej dróg ekspresowych

Odnośnik do komentarza
4. Ogolnie Czesi maja lepsze drogi miedzy miastami z czego o wiele wiecej autostrad ale to oczywista oczywistosc:)

I tu sie mylisz, maja 50 km mniej autostrad :angry: niz Polska i 200 km mniej dróg ekspresowych

Artix, czym Ty się zajmowałe? za komuny? :lol:

Odnośnik do komentarza
I tu sie mylisz, maja 50 km mniej autostrad :lol: niz Polska i 200 km mniej dróg ekspresowych

z tym że Czechy s? 4 razy mniejsze od Polski :angry:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Na sa mniejsze :angry: ale stwierdzenie bylo ze maja wiecej. Mniejsza o wiekszosc :lol: Prahe uwielbiam, zwlaszcza dzielnice zydowska, choc wolalem ja z przed UE gdzie ceny byly bardziej przystepne, ale dalej uwazam ze dramatu nie ma. Mam swoje knajpki gdzie za duzo mniejsza cene moza wytoczyc sie po obiedzie zlozonym z 7 dan, tylko trzeba pokluczyc troche uliczkami whist Roznica miedzy jedna knajpa a 2ga czasem jest nawet 4-krotna w odleglosci 500 metrow.

A za komuny hmm pasalem wielblady :D

Odnośnik do komentarza

Artix, okey, rozumiem ze statystyki sa takie jak piszesz ale przepraszam Polska jest za Czechami w dupie takiej ze szkoda gadac. Rozumiem ze trzeba dzielic drogi na te zarzadzane przez centrale i te lokalne, wszystko rozumiem, ale sorry mieszkam w kraju OBCIACHOWYM i tyle:(

Ogolnie - Drogi mamy o wiele gorsze.

pozdro.Pollacco

Odnośnik do komentarza

Oj Wookash, jedziesz Artixowi widze i uwypuklasz aspekt mojego wpisu ktory wcale nie mial byc przytykiem do Artixa...

Uwazam ze drogi mamy bardzo zle i tyle.

Ale jakby Artix zostal ministrem infrastruktury to mysle ze moze wtedy to by sie naprawde zaczelo zmieniac....no coz, mam nadzieje ze kiedys sie to zdarzy:)

pozdr.Pollacco

Odnośnik do komentarza
Oj Wookash, jedziesz Artixowi widze i uwypuklasz aspekt mojego wpisu ktory wcale nie mial byc przytykiem do Artixa...

Uwazam ze drogi mamy bardzo zle i tyle.

Ale jakby Artix zostal ministrem infrastruktury to mysle ze moze wtedy to by sie naprawde zaczelo zmieniac....no coz, mam nadzieje ze kiedys sie to zdarzy:)

pozdr.Pollacco

Tak jest ARTIX na prezydenta . :D:lol:

Odnośnik do komentarza
Oj Wookash, jedziesz Artixowi widze i uwypuklasz aspekt mojego wpisu ktory wcale nie mial byc przytykiem do Artixa...

Uwazam ze drogi mamy bardzo zle i tyle.

Ale jakby Artix zostal ministrem infrastruktury to mysle ze moze wtedy to by sie naprawde zaczelo zmieniac....no coz, mam nadzieje ze kiedys sie to zdarzy:)

pozdr.Pollacco

Tak jest ARTIX na prezydenta . !tut !scooter

;);) !tut u?miałem się - a tak dobrze się zaczynał w?tek :lol:

Artix - to masz już dwa głosy (z moim ;):))

sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Gość siwyjanisz
Na sa mniejsze !OKK ale stwierdzenie bylo ze maja wiecej. Mniejsza o wiekszosc !scooter Prahe uwielbiam, zwlaszcza dzielnice zydowska, choc wolalem ja z przed UE gdzie ceny byly bardziej przystepne, ale dalej uwazam ze dramatu nie ma. Mam swoje knajpki gdzie za duzo mniejsza cene moza wytoczyc sie po obiedzie zlozonym z 7 dan, tylko trzeba pokluczyc troche uliczkami !scooter Roznica miedzy jedna knajpa a 2ga czasem jest nawet 4-krotna w odleglosci 500 metrow.

A za komuny hmm pasalem wielblady  ;)

Witam,

wybieram się z żonk? na mini objazd południa W-wa - Praha - Wiedeń - Bratysława - W-wa lub odwrotnie (a może jeszcze gdzie?), gdyby? Artixie mógł się podzielić namiarami na te knajpki w Pradze o których wspominasz to byłbym wdzięczny - no cóż frycowe byłoby mniejsze !scooter

Ewentualnie, je?li kto? zna warte odwiedzenia miejsca na mapie kulinarno-turystycznej Austro-Węgier , chętnie się z nimi zapoznam. A może kto? się wybiera w tamte strony w 2 lub 3 tygodniu lipca ? Pozdrawiam, Siwy

Odnośnik do komentarza
W-wa - Praha - Wiedeń - Bratysława - W-wa ................

Ewentualnie, je?li kto? zna warte odwiedzenia miejsca na mapie kulinarno-turystycznej   Austro-Węgier , chętnie się z nimi zapoznam. 

Na trasie Wiedeń-Praga masz Dolinę Wachau czyli Dunaj, zamki , winnice....... przeurocza okolica. Wszelkie info znajdziesz w necie.

W Wiedniu w centrum masz kamienicę wyremontowan? przez Austryjaków polskiego pochodzenia http://www.apartamenty.at/ . Bardzo mili ludzie, super lokalizacja.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jedna uwaga w zwi?zku z Prag?: nie WOLNO chodzić do knajp na ?cisłej starówce. Ceny s? przeogromne - dobry przykład to te lody Haagen-Dazsa za 20koron za kulkę. Wystarczy czasem przej?ć 2 ulice poza centrum starówki i ceny zmieniaj? się z euro na korony. Generalnie, najlepiej je?ć poza starówk?: piwo tańsze niż cola (czeskie), za 10-15 zł w przeliczeniu można zje?ć mega-obiad. Postaram się przypomnieć adres super knajpy, w której specjalno?ci? jest "pecene koleno" czyli po naszemu mniej więcej golonka w ilo?ci 1kg - 15 zł ;)

EDIT::

Knajpa nazywała się SMÍCHOVSKÝ RADNIČNÍ SKLÍPEK

Absolutnie polecam.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przepraszam ale nie znam adresow ja poprostu tam trafiam, szukalem nawet po nazwie mojej ulubionej knajpki ale zdaje sie ze cos z nazwa pomylilem "u Svednij Svabu" czy jakos tak !scooter

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...