Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Proszę o pomoc przy kupnie skutera


Gość Svempas

Rekomendowane odpowiedzi

No więc. Znalazłem klienta na mojego Hexagona :lol: . Go?ć jest z wrocka i przyjedzie po skuter w pi?tek wieczorem.

Ale nie to jest tematem. Otórz znalazłem Yamahe Majesty 125cc i umówiłem się z wła?cicielem na niedziele w celu jej kupna. Moto stoi na allegro, oto link

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63536457

Ze zdjęć wynika że jest w bdb stanie, squter jest sprowadzony z niemiec i posiada komplet dokumentów do rejstracji, wła?ciciel zaklina się że jest bezwypadkowy. Tylko mi ten przebieg co? nie pasuje :) i oczywi?cie ?piewka ze "starszym poprzednim wła?cicielem"

No więc Tu zadam moje pytanie: Co o tym skuterze s?dzicie, ja wiem że ze zdjęć nie wiele można się dowiedzieć ale może wprawne oko zauwarzy jakie? felery tego pojazdu ;)

Przede wszystkim chciałbym zasięgn?ć informacji od użytkowników tego modelu gdzie znajduj? się jakie? newralgiczne punkty czyli porosku gdzie najlepiej zajrzeć :)

Za wszelk? pomoc z góry THX :):)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Czy przebieg oryginał najszybciej wyjdzie po oponach - powinny być prawie jak nówki z 99 roku produkcji.

Paweł

Już po zdjęciach widać że nie s? to oryginalne opony , a przynajmniej tylna.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Czy przebieg oryginał najszybciej wyjdzie po oponach - powinny być prawie jak nówki z 99 roku produkcji.

Przepraszam, że się wtr?ce ale nie bardzo rozumiem rudy o co chodzi z tymi oponami... Jak to "prawie jak nówki"?? Po 6 latach, po (niby) 8200 km?? Dla mnie zwracanie uwagi przy kupnie na opony jako wskazówka czy przebieg jest prawdziwy jest bez sensu. Opona mogła przez tyle lat sparcieć, przebić lub poprostu zużyć... Niektórzy Niemcy w An 650 po 8 tkm wymieniaj? opony bo dla nich s? już łyse. Pozatym opony potrafi? się różnie zużywać więc moim skromnym zdaniem opona to żaden wykładnik.

Dla mnie teza ze jeĽdził tym starszy pan może być prawdziwa. Dlaczego? Sugeruj? mi to pewne opcjonalne detale skutera.

Patrz?c po trakich detalach jak manetki, wł?czniki ?wiateł czy elementy zawieszenia ?miem twierdzić, że ten przebieg może być możliwy ale oczywi?cie nie musi.

Ogólnie skuter wydaje się być ok a jedno co najbardziej mi się nie podoba w tej aukcji na moje oko to sprzedawca handlarz... ostatnio mam takich awersje bo patrz? tylko i wył?cznie na cene. Oczywiscie może się zdarzyć, że i handlarzowi uda się kupić dobr? sztukę okazyjnie ale zdarza się to rzadko...

Życzę powodzenia przy zakupie.

Odnośnik do komentarza

Mariusz masz racje i zgadzam sie z Tob?.

Chodziło mi o to, że je?li opona będzie prawie łysa z 99 roku to cos nie tak może byc z licznikiem, albo wła?cicilem nie był spokojny 70 latek.

Z tego co wiem w majesty 125 oponki nie kończ? sie tak szybko jak w b650.

Uwaga co do przeł?czników, manetek itp spraw też jest bardzo słuszna.

Po takim przebiegu ?lady uzytkowania musza być znikome i w 100% oryginalne ;)

Je?li jest to jednak taki super skuter, od dziadka z tak symbolicznym przbiegiem, to gdzie podziała sie ksiażka przegl?dów ??

Paweł

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

witam

Nie wiem jak jest w innych skuterach ale w mojej Yp na ostatnim przegl?dzie po 11 000 powiedziano mi że trzeba rozgl?dać się za now? tyln? opon?.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Z tego co wiem w majesty 125 oponki nie kończ? sie tak szybko jak w b650.

Hmm... ja wiem czy szybko? W moim poprzednim An 650 opona na tyle starczyła na 18 tkm ! Czy to mało? Bigowi np. starczyła na 13 tkm. Powód tak naprawde nie do końca jest jasny.

My?lę, że w Yp 125 przy 18 tkm trzeba będzie już rozgl?dać za drug? z rzędu opon? na tyle więc tak jak napisałem... opony to żaden wykładnik.

Odnośnik do komentarza

Żaden to może nie, ale czasami tak.

Co do ksiazki serwisowej upieram sie jednak przy swoim, starszy pan raczej trzymał takie rzeczy bo porz?dek musi być.

Pozdrwiam i życze miłych zakupów

Paweł

p.s

Ja np kupuj?c hexagona miałem oryginał opony z 95 roku, mocno sparciałe choć z bieżnikiem całkiem okej.

To mi dało do my?lenia, że przebieg moze być oryginalny

Paweł

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
A wiesz o tych dodatkowych chomach też my?lałem. S? takie że tak powiem OLDSCHOOLowe i raczej żaden młodziak by ich nie załorzył ;)

Brawo... dokładnie to miałem na my?li.

Proszę jednak pamiętać, że dziadkowa przeszło?ć nie musi oznaczać, że skuter jest taki rewelacyjnie zadbany. Człowiek w wieku 25 lat też może dbać o skuter więc mit "dziadka" jest moim zdaniem delikatnie przesadzony.

Warto pamiętać o jeszcze jednej sprawie... w Niemczech maxi- skuterami ogólnie jeżdż? ludzie... jakby to powiedzieć- dojrzali.

Podam tu na ten przykład ?redni? wieku w niemieckim klubie an650.de... na moje oko wynosi ona ok 45 lat. Młodzi niemcy w przeważaj?cej wiekszo?ci kupuj? ?cigacze, nakedy... Prawie nigdy maxi ;)

Na Burgmanii ?rednia wieku to ok 30 lat...

Odnośnik do komentarza

No, no 45 lat ;) . Powiedz spokojnie jakies 55 B) .

Plus: Slady na manetkach i przelacznikach sa znikome

Plus: Orurowanie-> zakladaja raczej starsi ludzie

Minus: Nieorginalne opony, do tego o biezniku calorocznym, jak widze

Minus: Przy tym przebiegu brak ksiazki pojazdu lub przynajmniej wydrukow z TÜV-> bardzo dziwne jesli uzytkownikiem byl stateczny starszy pan ;)

Dodatkowo na plus mozna zaliczyc tlo skutera na fotkach, jesli to handlarz, to przynajmniej nie jest zlomiarzem B) .

Odnośnik do komentarza

Przegl?daj?c inne aukcje tego goscia, mozna s?dzić, że to raczej handlarz rowerów a nie skuterów.

Więc wygl?da, że skuter ten trafił mu sie przypadkowo....

pozdr...

Ortos/Mr.C1/

Odnośnik do komentarza

ortos masz rację. Jak rozmawiałem z go?ciem przez telefon to powiedział że zajmuja się głównie sprowadzaniem rowerów i skuter sprowadzili tylko i wył?cznie dlatego, że cena była przystępna, super stan i to że mieli jeszcze miejsce na pace ;)

Co do stanu to się okarze. I mam jeszcze jeden pomysł na sprawdzenie oryginalno?ci squtera, trzeba będzie popatrzeć na na ?ruby mocuj?ce plastiki czy s? kompletne i takie same.

Chciałbym żeby był już weekend ;)B)

Odnośnik do komentarza

Witam.

Ja jako były posiadacz YP'ki 125 moge chyba co? o niej powiedzieć, tym bardziej że nawin?łem troszke kilosków w kilku traskach:P i kilka razy sobie ja ogołociłem z plastików.

Svempas: wiesz na zdjęciach wszystko wygl?da ładnie ;) jak jest naprawde to się przekonasz już niebawem. Życzę Ci oby? sie nie rozczarował.

A teraz kilka wskazówek.

Zwróc uwagę na spasowanie plastików pod spojlerkiem.

Spójrz na "czasze główn?" poruszaj ni? czy nie lata bardzo (kwestia dokrecenia w ?rodku ?ruby mocuj?cej> lubi sie odkręcić)

Przy ł?czeniu bocznych plastików z tym tunelem (czarnym) sprawdz zaczepy (jest na ?rubke ale moze być odłamany (na naszych drogał pęka sam z siebie wiec nie sugeruj sie odrazu ze był jaki? szlif)

Zobacz w jakim stanie s? ?ruby mocuj?ce wahacz (to bedzie ?wiadczyć ile razy oponka była wymieniana B) ) A co do zużycia gum w YP to mi z tyłu poleciała po 9tys km (fakt ze była stara bo 5cio letnia) z przodu z tego samego roku wytrzymała ok 13tys. Ale jak założyłem now? to po 9tys nie było praktycznie ?ladu zuzycia!! Z przodu po 7tys też nie ma.

Zerknij na manetki i kanape czy nie powycierana.

Tłumik tzn kolanko powinno być mocno wypalone ( no chyba że sprzet nigdy nie jechał wiecej niż 10km ;) )

Aha i je?li jeżdził ni? faktycznie starszy spokojny człowiek to na stopkach nie powinno byc ?ladu po przytarciu.

To chyba tyle. Jak masz jakies pytania to pisz.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...