Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wariat do odstrzału


Gość majon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Ojejkujeku... pewnie nagl?dał się TAKICH filmów i złapał ci?nienie ;)

Tak na poważnie to warto aby policja robiła raz na jaki? czas tak? akcje...

Napewno nie jednego odstraszy od jazdy 180 na 50 km/ h.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No coz sam czasem naginam mocno przepisy drogowe zwlaszcza jak jade rano do pracy. Zreszta chyba wiekszosc z nas swieta nie jest ;) Choc dla samej radochy z jazdy to nawet jak by AN400 tyle wyciagal to na 50-tce mocno bym sie zastanawial czy warto tyle jechac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ojejku-jejku-jejku... z reka na sercu, kto kiedykolwiek dluzej jezdzil sportem, nie raz przekroczyl 150km/h w terenie zabudowanym... mozecie mi wierzyc :P . A 185km/h na dwupasmowce?... muahahaha... W koncu maxi tez jezdzi sie szybciej od przepisowej predkosci. A maxiskuter w porownaniu ze sportem, jesli chodzi o balans, hamulce i latwosc prowadzenia jest po prostu workiem kartofli :P .

PS. Ciekawe jakby tak samochod cywilny jechal za nami jakies 20-30 min? Ile punktow by sie nazbieralo ;) ?

Odnośnik do komentarza
Gość Michał Kupczyk
Ciekawe jakby tak samochod cywilny jechal za nami jakies 20-30 min? Ile punktow by sie nazbieralo :P ?

Byla taka sprawa w Warszawie. Policja jechala za samochodem, filmowali kamera, ale nie zatrzymywali go, zeby mu 'nabic' punkty.

O ile dobrze pamietam, sad zakwestionowal 'dodatkowe punkty', uzasadniajac ze skoro widzieli ze jedzie zle, ze narusza bezpieczenstwo to powinni NATYCHMIAST zareagowac.

Dla przykladu: wybiega gosc z bronia ze sklepu (np cos ukradl), a policja czeka, az on kogos zabije lub zrani, bo wtedy wiekszy wyrok mu sad dowali... ? ;)

Odnośnik do komentarza

Chodzilo mi o czysta teorie i zastanowienie sie czy tak naprawde jezdzimy wszyscy przepisowo... Po drugie cywilny samochod "ciagnacy" sie na ogonie mialbym zlokalizowany po max. 5 minutach -> tak sadze :P;) .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witka,

Ja jako? także nie czuje jakiej? zło?ci co do ludzi jeżdż?cych ?cigami...

Trzeba także zauwazyć, ze jest już sporo ludzi w?ród NAS, którzy wcze?niej jeĽdizli przecinakami...

Co do takiej prędko?ci... Majon sami nie jeĽdizmy raczej wolno... Dla takiego ?ciga prędkosc 200 jest takim samym wysiłkiem jak dla Nas 120...

Ja wiem tak samo, iż jakbym dostał takiego ?ciga do jazdy codziennej, to raczej inaczej bym nie jeĽdził...

Powiedzmy sobie szczerze...

Może i My mniej łamiemy przepisy, ale także je łamiemy...

To tak samo, jakby kieszonkowiec mówił na głos wszem i wobec, że złodzieje którzy np. kradn? samochody to chamy... A tak naprawdę to co za różnica CO kradnie, jak i tak jest ZŁODZIEJEM...

Więc my?lę, że akurat rozmowa w tej sytuacji nie jest dobrze ukierunkowana...

Niektórzy po prostu nie lubi? dresów, przecinaków... Inni nie lubi? skuterów i np. ludzi w garniturach...

Ale to raczej nie temat do rozmówek na forum...

Tak tez kończę i pozdrawiam wszystkich kierowców jedno?ladów...Kubo ;)

Odnośnik do komentarza

heya!

Nie no spoko koles. wazne, bo innym nie zrobil krzywdy, bo jemu i tak nic juz n glowe nie pomoze.

z drugiej strony to jest raczej pewne, ze jak ktos kupuje plastik, to raczej po to, aby sioe wyszalec, a ze w polsce jest chyba tylko jeden tor, na ktorym zwykly smiertelnik moze pojezdzic, wiec gdzie smusza wykorzystywac te KM pod soba...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No coz zawsze mozna np R1 jezdzic 50 km/h w terenie zabudowanym, 90 km/h poza terenem zabudowanym, 110 km/h na drodze ekspresowej i 130 km/h na autostradzie :P tylko po co kupowac wtedy R1 :P W sumie do tych predkosci 1-szy bieg wystarczy, wrzucenie 2-go biegu to juz zbytek laski ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
heya!

Nie no spoko koles. wazne, bo innym nie zrobil krzywdy, bo jemu i tak nic juz n glowe nie pomoze.

z drugiej strony to jest raczej pewne, ze jak ktos kupuje plastik, to raczej po to, aby sioe wyszalec, a ze w polsce jest chyba tylko jeden tor, na ktorym zwykly smiertelnik moze pojezdzic, wiec gdzie smusza wykorzystywac te KM pod soba...

chyba jednak nie jasne ... :P;)

Odnośnik do komentarza

Jedno trzeba powiedzieć: ?więty to ja nie jestem (z reszt? nie tylko ja). Ale naprawde staram się jeĽdzić z rozwag? co wcale nie oznacza że powoli... Ja też się burze jak widze BMW lec?ce miastem 150 km/h, ale sam niekiedy łapie się na łamaniu przepisów, ale u?wiadamiam sobie o dopiero po fakcie, i jak sobie przemy?le co zrobiłem to aż sam się dziwie jakim idiot? byłem i my?le że nie różnię się od tego BMW... oczywi?cie nie mówimy tu o porównywalnych prędko?ciach BMW i mojego Hexa, ale fakt faktem przepisy złamałem.

Ale tak podsumowuj?c to każdy z nas potrzebuje się niekiedy "wyżyć" i odreagować stresy ;)

Odnośnik do komentarza

Panowie !!!, Panowie i Panie !!!

To to przecież nic innego jak zaczynaj?cy się przyslowiowy "sezon ogórkowy" (dzięki Lechu za zwrot) :P

Zobaczycie co się zacznie dziać w prasie w najbliższej przyszło?ci !!!

Wakacje mineły, morze już zimne, nowych afer brak, żadna publiczna persona nie pu?ciła się z nie mniej publicznym a pisać o czym? trzeba ???!!!

Ano najpro?ciej o wariatach na 2 kołach co to pędz? przez miasto 200 km/h i obowi?zkowo z uwi?zan? strun? od fortepianu do szyi. ;)

Szczerze - artykół, Tfu... majaczenia jakiego? "brunka" maj?cego z motoryzacj? tyle wspólnego, że potr?cił go w pacholęcim wieku samochód, to standard. Jak co roku zreszt?. Od lat. Wielu...

Z drugiej strony wrzesień to okres gdzie szanowna Policja ci?nięta presj? wakacyjnych "wyników" zaczyna się baczniej przygl?dać posiadaczom 2 kół.

Więc nie dziwi mnie to, że 50 motonitów na region zostanie "dziabniętych" kompletem punktów. Po prostu takie życie i nasze i ichnie. "Prikaz to prikaz" Statystyka musi sie zgadzać.

Nam na szczę?cie nie grozi zatrzymanie przy 190km/h :P bo tyle nasze sqterki nie wyci?gaj?.

Jeszcze jedno co mnie ubodło do szpiku ko?ci.

Jak na pocz?tku sezonu motocyklowego, zadzwoniłem do tzw. "ogl?dalnych telewizji" z pro?b? o to by w czasie zapowiadania pogody, prezenterka (ter) powiedziała

"""UWAGA ZMOTORYZOWANI - JEST ŁADNA POGODA WIĘC UWAŻAJCIE NA MOTOCYKLISTÓW""" to po prostu, zwyczajnie, i bez emocji zostałem olany.

Brawo akcja PZU Stop wariatom drogowym. Zacznijcie od wariatów w mediach!!!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie chce nic mowic ale oplaca ta akcje jeszcze jedna organizacja rzadowa i ma na celu wplyniecie na bezpieczenstwo na drogach tez ale i inne cele. Przestalem juz dawno wierzyc co mozna przeczytac w gazecie, uslyszec w radiu i zobaczyc w TV. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A ten gosciu ..... w białym kitlu na drodze ... normalnie sama słodycz ... :P ehh ( oczywiscie nie gosciu slodycza jest , tylko ten caly kitel slodki jest ) to tak do tego hasla STOP wariatom drogowym - własnie ;)

Odnośnik do komentarza

Szanowni Panstwo tak naprawde nie chodzi tu o te 185km-h tylko o omijanie innych pojazdow stojacych przed przejsciem dla pieszych podczas gdy nasz

pacjent wpadal na to przejscie z predkoscia 140km uciekajac przed strozami prawa.Takich numerow to nawet ja nie krece.

majon

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie jedno, skoro tak szalal, to dlaczego go samochodem dopadli? Zabraklo mu benzyny? Forum skuterowe, wiec chyba nie musze tlumaczyc, ze nawet skuterem mozna sie odsadzic od samochodu, a dopiero sportem?

Fakt faktem, nie popieram nadmiernej glupoty oraz ryzykowania zyciem innych, ale zgodnie z przepisami tez nie jezdze...

Odnośnik do komentarza

Zbyt m?dry go?ciu nie jest , nie wolno tak naginać przepisów - ale powiem jedno sam je?li było można widziałem duuuużo większe wskazania na swoim liczniku...

ponadto nie wiem czy wiecie Państwo panowie policjanci dopuszczaj?c takie zachowanie sami popełniaj? wykroczenie... ich obowi?zkiem było natychmiast zareagować a nie dopuszczać takie praktyki ...

i na koniec powiedzmy sobie jasno - „kto jest bez winy - niech pierwszy rzuci kamień „

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A ja Wam jeszcze dodam tylko tyle iż jaki? tydzień temu PIERWSZY raz wsiadłem i poprowadziłem ?cigacza(GsxR 750 1995r.)...

Jakie były po tej jeĽdzie odczucia??

PIERWSZY raz jad?c jedno?ladem bałem się odkręcić gaz na max'a(nigdy czego? takiego nie czułem)...

Jednak po kilku rundkach stawałem się coraz ?mielszy i nawet kilka razy(zupełnie niechc?cy) stan?łem na kole(nie jako? wysoko, ale było trochę)...

I powiem Wam, że jakby Mi dać tak? maszynę do jazdy przez miasto, to jechałbym IDENT PATENT jak ten go?ć(znaj?c siebie)...

Taka moc sama kusi do Jej użycia, a dla takiej maszynki prędko?ć 180, to dopiero rozgrzewka przed dalszym przyspieszaniem(ciekawe czy zd?żył wł?czyć 3'jkę :) )...

Także powiem Wam, że niemożna w sumie negować takiego zachowania, jesli nie mieli?my do czynienia z tak? maszyn?... Gdyż założę się, że nawet 3/4 z Nas zrobiłoby nieraz tak samo jak ÓW(Pozdro Big'u :) ) go?ciu z zał?czonego obrazka...

Pozdrawiam, Kubo :)

Odnośnik do komentarza

Witam

Co do takich wybryków to nie będę się wypowiadał bo "sezon ogórkowy " w pełni ( równiez pozdrawiam szanownego redaktora ), ale nie moge sie zgodzić z twierdzeniem , że ktos kupuje ?cigacza ( czy jak go tam zw? ) po to żeby jeĽdzić 150 , 200 , 250 czy ile tam wejdzie na h . Uważam , że jest wielu kierowców szybkich motocykli , którzy kupili je z innych powodów . oprócz prędko?ci max. jest jeszcze przyspieszenie , elastyczno?c , czy choćby wygl?d , może komus sie po prostu podoba ten typ motocykli i tyle .

jako przykład podam swoj? (skromn?) osobe - kiedys jeĽdziłem YP250 teraz mam XP 500 i mimo 2 ( dwa ) razy większej poj. i mocy nadal jeżdżę tymi samymi prędko?ciami . Przez cały rok użytkowania tMaxa pozwoliłem sobie dosłownie kilka razy na cos więcej , a i tak uważam że było w cale nie potrzebne .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No tak calkowicie sie nie zgodze :rolleyes: . Kupic aktualnego sporta i jezdzic nim 150km/h? .... Sorry, ale ja tego nie rozumiem ;) . Skurer to inna bajka i moza jezdzic nim wolniej... Podobnie jak chopper, wiele z nich osiaga 170km/h i wiecej ale rzadko sie widzi kogos kto tyle popycha na chromowanym koniu... Za to osiagi maksymalne sportow, widze za kazdym razem, kiedy wyjade autostrada za miasto(przynajmniej latem :) ).

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zgadzam się z Tob? Bigu.

Tylko fajnie byłoby u nas mieć takie autostrady jak u Ciebie, takie też ograniczenia prędko?ci, takie jako?ciowo drogi podrzędne i przedewszystkim

tak? jak u Ciebie kulturę innych kierowców.

Parę razy jechałem drogami za nasz? zachodni? granic? i zawsze wydawało mi się

że jest to zupełnie inna bajka... :rolleyes:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość Adam Paweł

Mam co najmniej mieszane uczucia, czytaj?c niektóre posty... :)

Więc maj?c możliwo?ć, też jechaliby?cie 180 km/h w mie?cie. :)

Prędko?c kusi, ale to chyba człowiek ma panować nad maszyn?, a nie maszyna ma dyktować warunki człowiekowi?!

Odnośnik do komentarza

Adam Paweł raczej mowa o tym, że dosiadaj?c maszynę która ma tak duże możliwo?ci dosyc szybko oswajasz się z moc? i sam zaczynasz przekonywać się że można jeszcze trochę szybciej pojechać i tak dochodzisz do prędko?ci które s? nieprzepisowe.

Jest to dosyć niebezpieczne bo najczę?ciej do takich wniosków dochodz? osoby które miały mały kontakt z jedno?ladami i tak na prawdę gówno potrafi?.

Zreszt? spytaj się na naszym forum a na pewno większo?ć z nas powie ci że tak na prawdę nie wiele umie mimo sporych ilo?ci km nawiniętych już na koła.

Zawsze trzeba mieć respekt przed maszyn? i drog?. Bo nogdy nie wiadomo co cię spotka za zakrętem lub na następnym skrzyżowaniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...