Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Punkty karne, kupię/sprzedam ;-)


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

"Chcą się za to wziąć"... tylko na razie nie wiedzą jak :) .

Chodzi o branie na siebie punktów karnych za wykroczenia fotoradarowe na których nie widać kierowcy. Aktualne stawki to 120- 150 pln za punkt :D

Czego to Polak nie wymyśli...

punkty kupię

sprzedam punkty

przyjmę punkty

Niektórzy maj? nawet promocję... powyżej 10 pkt rabat (130 pln za punkt)

punkty tanio> promocja

Takich ofert na alledrogo nie brakuje. Jest podział na kategorie B/E oraz regiony :lol: .

Skąd się biorą głupi, którzy chcą za to płacić? :)

Odnośnik do komentarza
"Chc? się za to wzi??ć"... tylko narazie nie wiedz? jak :) .

Chodzi o branie na siebie punktów karnych za wykroczenia fotoradarowe na których nie widać kierowcy. Aktualne stawki to 120- 150 pln za punkt :)

Czego to Polak nie wymy?li... :)

punkty kupię

sprzedam punkty

przyjmę punkty

Niektórzy maj? nawet promocję... powyżej 10 pkt rabat (130 pln za punkt)

punkty tanio> promocja :D

Takich ofert na alledrogo nie brakuje. Jest podział na kategorie B/E oraz regiony :) .

Sk?d się bior? głupi, którzy chc? za to płacić? :)

Proste prawo ekonomii mówi, że to popyt rodzi podaż.... :P

Musiało być duże zapotrzebowanie na ten "produkt" skoro stał się on tak popularny... :)

Przypuszczam, że w głównej mierze korzystaj? z tego tzw. kierowcy zawodowi którzy musz? dojechać na czas i nie maj? czasu jechać 90 km/h...

Aha - to nie Polacy wymy?lili handel punktami... "Przyszło" to do nas z Francji...

Kar? za udowodnienie oszustwa s? trzy lata z "pogod? w kratkę"... ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Właśnie nie rozumiem skąd ten popyt :) .

Nie masz obowiązku mówienia kto prowadził Twoje auto. Jeśli powiesz, że nie wiesz (tu też jest trójak za łganie) to dostajesz grzywnę od 50- 500 pln... ale punktów nie ma. Po kiego więc płacić za tego typu usługę?

Odnośnik do komentarza

Zrobienie kursu ujmuje 6 punktów, trochę mniej kosztuje ale za to nie trzeba siedzieć kilka godzin na szkoleniu - może to jest przyczyna tego zapotrzebowania?

Odnośnik do komentarza
Wła?nie nie rozumiem sk?d ten popyt :D .

Nie masz obowi?zku mówienia kto prowadził Twoje auto. Je?li powiesz, że nie wiesz (tu też jest trójak za łganie) to dostajesz grzywne od 50- 500 pln... ale punktów nie ma. Po kiego więc płacić za tego typu usługę?

Nie?wiadmo?ć swoich praw...

Prawd? jest to, że można udać się na komisariat i z wielk? skruch? wyznać, że faktycznie samochód jest twój ale ty nie wiesz kto nim w tym momencie jechał a w rodzinie jest dwóch lub więcej kierowców... Mało tego, można się zobowi?zać, że jak policja zidentyfiuje sprawcę ze zdjęcia to sam osobiscie wymierzysz karę sprawcy.. kar? będzie np. jedzenie chleba bez margaryny... :) Ty za? nie jeste? w stanie wskazać sprawcy wykroczenia...

Niestety, z nie?wiadomo?ci? możno spotkać się na co dzień... Nic mnie bardziej nie wk...rwia jak jaki? palant jad?cy za radiowozem który boi się ich wyprzedzić bo... wła?nie, bo co?

Odnośnik do komentarza

Je?li pojazd został zidentyfikowany to wła?ciciel pojazdu jest zobowi?zany podać kierowcę, w przeciwnym razie sam zostanie ukarany, ewentualnie s?d grodzki.

Odnośnik do komentarza
Je?li pojazd został zidentyfikowany to wła?ciciel pojazdu jest zobowi?zany podać kierowcę, w przeciwnym razie sam zostanie ukarany, ewentualnie s?d grodzki.

Mandatem, grzywn?, ale nie punktami :D

Odnośnik do komentarza
Je?li pojazd został zidentyfikowany to wła?ciciel pojazdu jest zobowi?zany podać kierowcę, w przeciwnym razie sam zostanie ukarany, ewentualnie s?d grodzki.

Mandatem, grzywn?, ale nie punktami :D

Dokładnie tak Adam...

Gdyby było inaczej to w ci?gu roku miał bym około 150 punktów... a może i więcej...

EDIT:

Aukcje s? już usunięte... :)

Odnośnik do komentarza

A je?li przyznasz się do kierowania ale odmówisz przyjęcia mandatu i punktów np. z powodu braku okazania legalizacji fotoradaru ..... s?d Grodzki przeprowadzi sprawę i nie wzywaj?c Was na ni? i tak orzeknie winę ....

Przykład stawianie na 96 km trasa nr 7 koło Rawy Maz. fotoradaru przeno?nego a okazywanie legalizacji od umieszczonego o 200 metrów wcze?niej stacjonarnego.

Główny Urz?d Miar jasno okre?la warunki nadania dokumentu uprawniaj?cego do korzystania ..... jednym z warunków jest umieszczenie fotoradaru w obudowie eliminuj?cej wpływ czynnikow zew. na dzialanie urz?dzenia jak również miejsce umiejscowienia (dokładnie w punkcie lub obrębię nie większym niż bodajże metr pod warunkiem zapewnienia stabilnych warunków pracy).

Każda farsa rodzi farsę ...

Poza tym Panowie błękitni nie maj? prawa kryć się z radarami a miejsce pomiaru powinno być oznakowane ..... a jak jest ???

Oni z partyzanta to i społeczno?ć z partyzanta .... :D

Jeden cwaniak zasówa ile fabryka dala albo wpycha się ... bo się ?pieszy przecie to jego praca .... to w?ród innych rodzi się agresor i robi? dokladnie tak samo albo i gorzej..... więc punkty się mnoż? ...

Więc potem w obliczu dramatu kierowcy jakim jest np. posiadanie 23 punktów ..... rodzi się pomysł no i popyt na takie procedery .... nie b?dĽ więc tym faktem zdziwieni .... zreszt? Panstwo też handluje punkcikami .... idziesz na bzdurne szkolenie i ci odejm? 6 punktów ale kosztuje to relatywnie chyba ciut więcej no i ten czas..... :)

Za? nie przyznanie się do prowadzenia z pełn? premedytacj? i przyjęcie mandatu bez punktów nie jest niczym lepszym od handelku punkcikami ... kant to kant, oszukiwanie to oszukiwanie ..... :).

Każdy ma inne spojżenie na Swoj? moralno?ć w obliczu prawa .... grunt to być w?ród wygranych!!!

Life is life

Z pozdrowieniami

Kierowca zawodowy (bo tak chyba można nazwać osobę robi?c? rocznie ponad 80 000 km).

Jak bym musiał to pewnie bym skorzystał z takiej lub innej oferty.

Odnośnik do komentarza

EDIT:

Aukcje s? już usunięte... :D

Te o których wspomniał Ojciec Dyrektor s? rzeczywi?cie usunięte ale następne powstaj? jak grzyby po deszczu. W tej chwili naliczyłem ich ok. 20 :)

Odnośnik do komentarza

I takie ogolnodostepne "wiadomosci" podgrzewaja temat :D : KLIK

Edit: W zeszlym roku dostalem w D 4 takie listy ze zdjeciami, nie wiem jakiej argumentacji musialbym uzyc zeby dowiesc, ze to nie ja prowadzilem :) . Zdjecia byly wyrazne i nie bylo nawet cienia watpliwosci kto siedzi za kierownica :) . Na wszystkich czterech.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Za? nie przyznanie się do prowadzenia z pełn? premedytacj? i przyjęcie mandatu bez punktów nie jest niczym lepszym od handelku punkcikami ... kant to kant, oszukiwanie to oszukiwanie ..... :).

Każdy ma inne spojżenie na Swoj? moralno?ć w obliczu prawa .... grunt to być w?ród wygranych!!!

Life is life

Zakładając ten temat w założeniu miałem podtekst humorystyczny :) i nie pisałem tego w kategoriach, że coś jest złe a coś lepsze. Głównie chodziło mi o to, że dziwnym jest dla mnie to, że ktoś płaci za przejmowanie punktów.

Nie wiem co masz na myśli pisz?c słowo "kant" czy "oszukiwanie". Jeśli nie wiesz kto prowadził Twoje auto, a w wielu przypadkach może to być możliwe, nie łamiesz prawa. Masz prawo nie pamiętać.

Kierowcy nie znają prawa

Policję dziwi ten proceder, tym bardziej, że jest w gruncie rzeczy niepotrzebny. - Właściciel pojazdu ma prawny obowiązek wskazania, kto kierował autem. Jeśli nie pamięta, to zgodnie z przepisami, może się po prostu przyznać, że tego nie wie. Dostanie za to od 20 do 500 zł kary grzywny i żadnych punktów karnych - powiedział mł. insp. Marek Kąkolewski z Biura Ruchu Drogowego.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

EDIT:

Aukcje s? już usunięte... :D

Te o których wspomniał Ojciec Dyrektor s? rzeczywi?cie usunięte ale następne powstaj? jak grzyby po deszczu. W tej chwili naliczyłem ich ok. 20 :)

dragon nic sie nie chwaliłe?, przyjmij bukiet kwiatów z racji awansu :)

Odnośnik do komentarza

EDIT:

Aukcje s? już usunięte... :D

Te o których wspomniał Ojciec Dyrektor s? rzeczywi?cie usunięte ale następne powstaj? jak grzyby po deszczu. W tej chwili naliczyłem ich ok. 20 :)

dragon nic sie nie chwaliłe?, przyjmij bukiet kwiatów z racji awansu :)

Roni...

Nie chwaliłem się czym? - bo nie rozumiem Twojego posta...

Odnośnik do komentarza
"Chc? się za to wzi??ć"... tylko narazie nie wiedz? jak !OKK .

Chodzi o branie na siebie punktów karnych za wykroczenia fotoradarowe na których nie widać kierowcy. Aktualne stawki to 120- 150 pln za punkt !V

Czego to Polak nie wymy?li... :)

punkty kupię

sprzedam punkty

przyjmę punkty

Niektórzy maj? nawet promocję... powyżej 10 pkt rabat (130 pln za punkt)

punkty tanio> promocja :)

Takich ofert na alledrogo nie brakuje. Jest podział na kategorie B/E oraz regiony :) .

Sk?d się bior? głupi, którzy chc? za to płacić? :)

Kurcze, ze ja na to wcze?niej nie wpadłem :) ... punktów nie załapałem od xx lat, hmm... a kasa by się zawsze przydała :) ...

Odnośnik do komentarza

Najzabawniejsze jest to, że kursik w WORD obniżaj?cy punktację o 6 sztuk kosztuje 200PLN i kilka godzin w jak?? sobotę. Wychodzi sporo taniej niż "promocja" po 130 PLN za punkta w hurcie :rolleyes:

W zeszłym roku sobie obniżałem wysoko?ć wyroku punktowego...........

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Najzabawniejsze jest to, że kursik w WORD obniżaj?cy punktację o 6 sztuk kosztuje 200PLN i kilka godzin w jak?? sobotę. Wychodzi sporo taniej niż "promocja" po 130 PLN za punkta w hurcie :D

W zeszłym roku sobie obniżałem wysoko?ć wyroku punktowego...........

Pozdrówka

Ale to jest... express hurt... aaa to już duuuuuuuużo kosztuje !

Może klient nazbierał w jeden dzień w trasie tych punktów grubo ponad 20... i "prawko" paaa, paaaa...

i jedyny ratunek w hurcie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Hmmm, ciekawe to wszystko! Ja od kilku lat nie dostałem żadnego punktu... a trochę $ by się przydało... może dodam jakie? ogłoszenie... w hurcie 100 :D Podobno teraz zdjęcia radary robi? nawet z tyłu auta - to niezbyt dobra wiadomo?ć dla motocyklistów. Jedno jest jednak pewne, jak kiedy? dostanę fotkę z numerem rejestracyjnym Apki, to zapomnę kto j? prowadził :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Najzabawniejsze jest to, że kursik w WORD obniżaj?cy punktację o 6 sztuk kosztuje 200PLN i kilka godzin w jak?? sobotę. Wychodzi sporo taniej niż "promocja" po 130 PLN za punkta w hurcie :rolleyes:

W zeszłym roku sobie obniżałem wysoko?ć wyroku punktowego...........

Pozdrówka

Kuba a mógłby? powiedzieć co? więcej na temat takiego kursiku ... doszkalaj?cego czy jak go tam zwał ... bo słyszałem tylko z ust trzecich,że to totalny bezsens poł?czony ze strat? czasu.

Mogło by to wielu osobom nieco przybliżyć temat i otworzyć oczy :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Bezsens jak bezsens. Punkty odejmuje i to to głównie kursantom chodzi. Zajęcia z policjantem z drogówki, z psychologiem itp.

Generalnie ma u?wiadomić skutki brawury i nieprzepisowej jazdy, oraz spróbować "przestraszyć" tak zwanych "punktaków".

Kuba, a czy nie jest przypadkiem tam że taki kurs niweluje połowę zebranych punktów a nie tylko sze?ć?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...