Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Witam! Xcitinga szukam...


misioooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dolno?l?zaków. Co w tym dziale tak pusto? Nikogo z DL nie ma?

Ja obecnie we Wrocławiu kibluję i w zwi?zku z przymiarkami do prawka kat. A (mam tylko :lol: oraz zakupu przyszłorocznego chcę się poprzymierzać (gabarytowo) do różnych maxi. Mój faworyt - Xciting 500. Czy kto? we Wrocławiu ma co? takowego i byłby chętny ugadać się na !piwko bez% i pozwolić zasi??ć (nie koniecznie jazda - tylko przymiarka) za sterami tajwańczyka i ewentualnie jako pasażera przewieĽć kilka kilometrów w celu organoleptycznego potwierdzenia, że we 2 osoby da się tym podróżować dalej (przyspieszenie zwłaszcza)? Oczywi?cie brovarka ja stawiam :-)

W Amicarze gdzie swego wozityłka zakupiłem Xcitingi dopiero w nowym sezonie będ? do poogl?dania. Do tego zawsze to inaczej z użytkownikiem pogadać na żywo, bo sprzedawca to jednak wiadomo - sprzedaż najważniejsza zwykle (niestety).

Pozdrawiam - Paweł

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Znam trochę ludzi z Wrocka "na skuterach" ale nikogo z X. Nałatwiej będzie Ci się przymierzyć na jakim? zlocie na wiosnę - niekoniecznie skuterowym, bo np. na wszelkich dużych otwarciach w Polsce sezonu motocyklowego (Warszawa, Częstochowa, Poznań) pojawia się sporo wła?cicieli "automatów".

Odnośnik do komentarza
Mój faworyt - Xciting 500. Czy kto? we Wrocławiu ma co? takowego i byłby chętny ugadać się na  !tut bez% i pozwolić zasi??ć (nie koniecznie jazda - tylko przymiarka) za sterami tajwańczyka i ewentualnie jako pasażera przewieĽć kilka kilometrów w celu organoleptycznego potwierdzenia, że we 2 osoby da się tym podróżować dalej (...)

Gratuluję !OK wytypowanego !OK .

O moc i przyspieszenie przy jeĽdzie w dwie osoby nie musisz sie martwić -Xcitingowi 500 tego nie brakuje ! :)

Je?li sam M@rkiz nie zna posiadaczy Xcitingów we Wrocku i nie był w stanie Ci pomóc to, hmm... pozostaje Ci poprosić o informację z serwisu gdy kto? umówi się na przegl?d Xcitinga -ja tak zrobiłem, obejrzałem, dosiadłem...

Wtedy Xciting był tylko moim marzeniem... ale mam kochaj?c? :) żonkę, która je urealniła :)

Podstawa przy wyborze tego skuterka to wzrost kierowcy: zdecydowanie powyżej 170 cm -Xciting ma w?ród maxi dosć wysoko umiejscowion? kanapę -80 cm.

Hmm... choć jest jeden Xciting na Burgmanii z przyjemnie przerobion? (obniżon?) kanap?... i mog? jeĽdzić osoby niższe.

W Amicarze gdzie swego wozityłka zakupiłem Xcitingi dopiero w nowym sezonie będ? do poogl?dania. Do tego zawsze to inaczej z użytkownikiem pogadać na żywo, bo sprzedawca to jednak wiadomo - sprzedaż najważniejsza zwykle (niestety).

W Poznaniu na Malwowej stoi...

Odnośnik do komentarza

Do poznania kibelkiem nie pojadę !OK

W obecn? pogodę w zupełno?ci starcza mi 120km do Głogowa i drugie tyle spowrotem, heh.

Mi?ku przecież na PW gadali?my więc innej opcji nie było jak "wybranie już wybranego" Xcitinga - tylko nowszego, bo z wtryskiem etc. Spalanie 7-8l/100km to trochę dużo jak dla mnie... A gdzie? pisałe?, że tyle łyka. Jak da radę to nóweczka (obym nie zacz?ł jak na kiblu - dzień po zakupie gleba).

W moim B&W mam siodło ok 800mm nad gleb?, wzrostu mam 181cm i bez problemów obiema stopkami całymi na ziemi staję. Moja żonka kochana - już niestety nie :-( Skutera nie chciała, ale jak się 100m po prostej przejechała i na końcu zawracaj?c wyglebiła delikatnie to stwierdziła, że w sumie to by pojeĽdziła, ale na czym? mniejszym (na B&W ledwo palcami dotyka ziemi). Więc wzrost to nie problem.

I jeszcze zobaczymy co to (i czy będzie) będzie za wynalazek ten Kymco Downtown 300i w przyszłym roku. Wolałbym zakupić maszynę przed końcem marca jak jeszcze można ponegocjować ceny/dodatki w cenie czy zeszłoroczne egzemplarze, bo potem sezon start i wiadomo... Ceny twardsze. Jak się nie uda ($$$) - to pal licho - oby jak najszybciej.

m@rkiz pu?ć mi numer swój na PW - jak będę do Głogowa ?migał przez Wołów to się odezwę (zreszt? już sam to proponowałe? na forum KSW, ale numeru nie mam - gdzie? mi odjechał chyba).

Finalnie całkiem dobry pomysł z tym, żeby serwis dał znać o Xcitingu na przegl?dzie - zwłaszcza, że w dobrych przyjacielskich stosunkiach z jedn? z osób tam pracuj?cych jestem :-)

Odnośnik do komentarza
Mi?ku przecież na PW gadali?my więc innej opcji nie było jak "wybranie już wybranego" Xcitinga - tylko nowszego, bo z wtryskiem etc. Spalanie 7-8l/100km to trochę dużo jak dla mnie... A gdzie? pisałe?, że tyle łyka.

7 - 8 litrów to leję do baku ale... co 110 -130 km !!! Spalanie na krótkich dystansach miejskich mie?ci się w granicach 6.0 -7.0 l/100km -trochę dużo, konkurencja ma nieco lepsze wyniki, ale cena zakupu nowego skuterka... zabija. Trasa przy prędko?ci ok. 100 km/h hmm... rekord miałem 3.98 l/100 km -czyli jak na t? pojemno?ć gaĽnikowego singla uważam wynik za całkiem niezły.

Kolega ma now? wersję z wtryskiem i pali mu o ok. 0.5- 1.0 litra mniej na każde 100 km. :)

Co za problem... z przyjazdem do Poznania? Jak kupowałem jakie? 7 lat temu pierwszy skuter, zaopatrzenie w Poznaniu było naprawdę kiepskie a i sklepów nie było za wiele. Po ubranka Modeki pojechałem wła?nie do Wrocławia "osobowym". Jak nie chc? we Wrocławiu wzi?ć "na stan" na zime Xcitinga... ? Hmm... można i do Poznania -fajna wycieczka...

Ja swego skuterka byłem ogl?dać za... Włocławkiem !

Finalnie całkiem dobry pomysł z tym, żeby serwis dał znać o Xcitingu na przegl?dzie - zwłaszcza, że w dobrych przyjacielskich stosunkiach z jedn? z osób tam pracuj?cych jestem :-)

No to nie ma co się zastanawiać. Warto mieć jakiego? znajomego w salonie i serwisie. Można dowiedzieć się prawdziwych i ważnych informacji !OK

Odnośnik do komentarza
Mi?ku przecież na PW gadali?my więc innej opcji nie było jak "wybranie już wybranego" Xcitinga - tylko nowszego, bo z wtryskiem etc. Spalanie 7-8l/100km to trochę dużo jak dla mnie... A gdzie? pisałe?, że tyle łyka.

7 - 8 litrów to leję do baku ale... co 110 -130 km !!! Spalanie na krótkich dystansach miejskich mie?ci się w granicach 6.0 -7.0 l/100km -trochę dużo, konkurencja ma nieco lepsze wyniki, ale cena zakupu nowego skuterka... zabija. Trasa przy prędko?ci ok. 100 km/h hmm... rekord miałem 3.98 l/100 km -czyli jak na t? pojemno?ć gaĽnikowego singla uważam wynik za całkiem niezły.

Kolega ma now? wersję z wtryskiem i pali mu o ok. 0.5- 1.0 litra mniej na każde 100 km. :)

Przy delikatnym obchodzeniu się z manetk? gazu mój spala w mie?cie : ok. 8,5 litra na jakie? 160-170 max km co daje ok. 5,2 litra na 100 km, natomiast przy ostrej zabawie dochodzi ze spalaniem nawet do 8 -miu litrów na 100 km. Natomiast raz jedyny byłem w pseudo trasie (wypad wczesno wiosenny do Roztoki) i po przejechaniu dystansu 109 km uzupełniłem bak ponownie do pełna ... byłem zszokowany spalił wtedy 4,6 litra fakt jechali?my wtedy spokojnie nie przekraczaj?c 100 km/h z maleńkim wyj?tkiem kiedy na odcinku około 8 km goniłem Worlana na T-maxie ... dodam jeszcze, że wówczas Xciting miał na liczniku dopiero nieco ponad 100 km przejechanych od zakupu... więc był na dotarciu.

Poprzedni xciting z 2005 roku spalał w mie?cie przed regulacj? gaxnika nawet i 12 litrów ... po naprawie zacisku hamulca tylniego i regulacji gaĽnika spadł do 7-8 litra w trasie zazwyczaj oscylował w okolicach 4,8 min do 5,8 max litra na 100 km.

Odnośnik do komentarza

Ja mam Xciting-a model z gaĽnikiem i jeżdżę w cyklu mieszanym 30 km do Warszawy i 20 po Warszawie. Trasa 80-140 km/h a w mie?cie „normalnie” chociaż nie umiem sobie odmówić startu na ?wiatłach z manetk? na maksa !piwko

Ale ogólnie powiedziałbym, że jeżdżę w miarę spokojnie.

Zrobiłem 1700 km w ten sposób i spalanie zawsze pomiędzy 4,5 – 5 l na 100km

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi. A jak koszty serwisu? Przegl?dy, wymiana płynów, filtrów etc?

Przy obecnych cenach pomału zaczynam się mimo wszystko przestawiać na Majkę 400 lub Silverwinga. SW600cc za 25tys nowego można teraz dostać - rok temu to grubo ponad 30tys kosztował. Zatem Kymco 20tys, Majka 400 22tys, a SW600 25tys (SW400 tylko 1tys mniej znalazłem)... Górn? granicę swego przyszłorocznego zakupu ustalam na 25tys max (ze sprzedaży obecnego bzyka 5.5-6tys spokojnie powinienem mieć, a 20 to się przy dobrych wiatrach znajdzie, heh).

Tylko co z tego, że zakupię maszynę, jak potem się okaże, że na pierwsze przegl?dy (które s? chyba dosyć szybko po zakupie) nie mam $$$, heh.

Odnośnik do komentarza
Dzięki za odpowiedzi. A jak koszty serwisu? Przegl?dy, wymiana płynów, filtrów etc?

Przy obecnych cenach po mału zaczynam się mimo wszystko przestawiać na Majkę 400 lub Silverwinga. SW600cc za 25tys nowego można teraz dostać - rok temu to grubo ponad 30tys kosztował. Zatem Kymco 20tys, Majka 400 22tys, a SW600 25tys (SW400 tylko 1tys mniej znalazłem)... Górn? granicę swego przyszłorocznego zakupu ustalam na 25tys max (...)

Tylko co z tego, że zakupię maszynę, jak potem się okaże, że na pierwsze przegl?dy (które s? chyba dosyć szybko po zakupie) nie mam $$$, heh.

Podejrzewam, że przegl?dy w powyższych skuterkach wypadaj? do?ć podobnie... na pewno trzeba liczyć się z niemał? kas? !piwko ... tanie nie s? !happybth

Na te 25tys. max to możesz liczyć ale pewnie do końca tego roku... na wiosnę klienci zaczyn?j? my?leć o nowym sprzęcie, więc promocje poznikaj?.

Hmm... nie wiadaomo też jeszcze jak zachowywać się będzie nasza polska złotówka w stosunku do innych walut ???

Musisz się liczyć jeszcze z dodatkowymi wydatkami do skutera, a warto to też przewidzieć... może bagażnik i kufer ? Hmm... zakładam, że ubranko masz kompletne.

Odnośnik do komentarza

Kuferek nie powiem - miła rzecz. Choć na razie na miniskucie starcza mi pod kanap? + plecak na plecach (oczywi?cie nie robię wojaży z żon? dalszych niż 40km, heh).

Koszty s? na pewno - w to nie w?tpię. Ale podejrzewam, że i tak mniej to kosztuje niż utrzymanie auta (nie nowego, ot takiego 10-cio latka).

Ubranko - mam kurteczkę Ozone Speed (niedroga, ale cieplutka i ochraniałki s? na barach, łokciach, plecach). Nieprzemakalna - test przeszła podczas jazdy 40km w burzy i ulewie. Mam spodenki nakładane na spodenki (wiatro i wodoszczelne 200% - nawet pierd nogawk? musi uchodzić). Jutro zakupię ocieplajki na kolana (już dzi? chyba mróz w nocy jest, za dnia mnie w dżinsach + kalesonkach wygwizdało delikatnie). Kask, kominiarka, maska neoprenowa - jest. Garnek to integral THH TS-15 - daje radę, tylko troszkę przeci?gi s? (nie ma pinlocka). Ale na start starczy. Mam też drugi - stary Uvex VX18 (lekutki - 1350g, też integral). Buciorki - za kostkę ciepłe s? (choć nie typowe motorowe, ale zdaj? egzamin). Tylko spodnie bym zakupił sobie jakie?, ale szukam, aby wygl?dały normalnie, nie motocyklowo. Dżinsy specjalne na moto znalazłem, ale cena... Horror! Dodam, że pracę mam tak?, że bardzo często pod krawatem ?migam po mie?cie i okolicach bliskich.

Nie licz?c kufra - s?dzę, że ok. 1000-1500zł na "dozbrojenie" garderoby starczy w 100%. Potem o żonie się pomy?li coby też nie marzła :-) A tak - niech się tuli fest, a potem j? jeszcze w domq zagrzeję dobrze :):)

Wracaj?c do mego pytania - jak oceniacie. Nie licz?c paliwa przy nowym skucie starczy 1500pln/rok (robi?c 10-15tys rocznie)? Oczywi?cie "obowi?zkowe" wydatki, a nie pechowe awarie tego czy tamtego. I nie licz?c ceny ubezpieczenia (bo to inna bajka). Napiszcie może, ile wy w pierwszym roku użytkowania wydali?cie na skuter (przegl?dy, płyny, filtry, ile tych i tamtych było w roku). Bo zapewne napraw nie robili?cie - porz?dne maszynki się nie psuj? :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...