Skocz do zawartości
Forum Burgmania

marzę o burgmanie


pawko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich skuterowych maniaków. Jestem Paweł, mam 30lat i tak jak Wy jestem miło?nikiem skuterów. Niestety, jak na razie tylko miło?nikiem - teoretykiem, ponieważ dopiero szukam jakiego ładnego sprzęcika. Forum i stronkę przegl?dam jednak codziennie, czytam o nowo?ciach, Waszych imprezach, ?ledzę testy maszyn. W tym sezonie już raczej nie, ale w przyszłym napewno już kupię sobie jakiego? maxi, choć z braku czasu będę nim jeĽdził raczej wkoło komina, niż w jakie? mega trasy. My?lę że Burgi 250 w zupełno?ci mi do tego wystarczy. chodzi o pojeżdżenie do znajomych, na plażę, po zakupy czy też z curk? do szkoły. Co o tym myslicie ? czekam na porady co kupić od fachowców za jakich Was czyli cał? skuterow? brać uważam. Zaznaczam że ważę ok100 kg więc trochę mocy moje cacko musi mieć.Pozdrawiam - Pawko

Wcale się nie upieram na 250 tkę. Jako laik tak my?lałem że byłby dla mnie dobry, ale skoro twierdzisz że lubi się popsuć , to szybko mogę odbić w inn? stronę. Majesty 250 też mi się podoba.

A czy za 10 ty? kupię co? wart? 400tkę? jak my?lisz?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Witamy Cię.

Z tego co przeczytałem i je?li mam być szczery to nie namawiałbym Cię na Burgmana 250. Dlaczego? Jest to pierwszy model jaki był produkowany a dodatkowo zważywszy na wiek 250- tek (98 rok) s? już to pojazdy o podwyższonym ryzyku awaryjno?ci... no chyba, że trafi Ci się jaki? rodzynek z małym przebiegiem i w atrakcyjnej cenie (np. 5- 7 ty?. pln).

Osobi?cie polecałbym Ci z 250- tek wzorowy model Yamahę Majesty 250 lub je?li Ci się podoba Honde Helix 250. Oba skutery zdecydowanie s? mniej awaryjne od An 250.

Pozatym najważniejsze pytanie: Jak? kwotę chcesz przeznaczyć?

Odnośnik do komentarza

Cze?ć

Potwierdzam słowa Mariusza - Burg 250 to troche ryzykowny zakup. :o

Nie zamy Twojego do?wiadczenia na jedno?ladach - ale domniewam , że chyba nie jest wielkie je?li okre?lasz się teoretykiem .

Mogę w pełni polecić jednak Yamahe Majesty 250 ke jako pierwszy skuter i choć nie waże 100 km , to wydaje mi się , że taka waga kierowcy dla tego modelu nie będzie przeszkadzała w rozkoszowaniu się jazd? .

Pamietaj Marzenia sie spełniaja :D:D:o

Odnośnik do komentarza

cze?ć Mariusz !!!

Bardzo dziękuję że tak szybko odpisałe? na mój apel. Osobi?cie uważam Ciebie za mega speca od tych tematów i prawdziwego skuterowego ?wira ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu) . Nie chcę tu słodzić , po prostu stwierdzam to po Twojej aktywno?ci na forum, testach, artykułach i innych poradach których jeste? autorem.

Wracaj?c do tematu:

My?lę że przez zimę zakopcuję na mój wymarzony sprzęcik ok 10 ty?.

Codziennie ?ledzę allegro, widzę że co? można za to kupić, nie ukrywam że najbardziej podoba mi się burgi. Nawet dzi? widziałem tam ogłoszenie z oto moto, 2000 rok, 250tka, srebrna, 3770 km przebiegu ( nie wierzę ale tak tam pisz?) za 6900. Co o tym s?dzisz?

Odnośnik do komentarza

Jak miło że kto? mnie tu zauważył. Dzięki Dacja....

Co do mojego do?wiadczenia to masz rację...

JeĽdziłem swego czasu ETZ 250 ( jedyna we wsi .....hahahaha)

Miałem też skuterka simsona..... no i na tym bym skończył. PóĽniej było wojsko, zakładanie rodziny, mieszkanie, zakładanie firmy, jedna córka, druga córka i sami rozumiecie - zawsze full innych wydatków. Ale gdy tylko widziałem co? "większego" na drodze to serce biło mi szybciej.

Żeby nie wiec co się działo, to i tak co? kupię i juz nie będę tylko teoretykiem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
... Nawet dzi? widziałem tam ogłoszenie z oto moto, 2000 rok, 250tka, srebrna, 3770 km przebiegu ( nie wierzę ale tak tam pisz?) za 6900. Co o tym s?dzisz?

Może zacznijmy od tego że An 250 K1 nie był produkowany w 2000 roku !!!

Cena jak cena... wszystko zależy od stanu.

Je?li bardzo się upierasz przy An 250 K1 to wła?nie zauważyłem ogłoszenie mojego kolegi Seb' a, który lubi przepuszczać przez swoje rece różne maxi skutery :D

Oto jego oferta i nawet wiem co to za skuter... Kiedy? dawno temu ogl?dałem go bo chciał go kupić nasz klubowicz Żaba jednak do transakcji nie doszło.

An 250 z allegro

PS. I taka moja drobna uwaga... je?li chcesz co? dopisać to możesz zrobić to w ostatnim po?cie danego w?tku bez dopisywania kolejnego. Służy do tego ikonka "EDYTUJ".

Odnośnik do komentarza

a może drugie tyle w szybkim kredycie i od razu na KYMCO EXCITING 500??

Z testu mariusza wynika że to całkiem ok maszynka i cena super....

wtedy to już bym oszalał ze szczęscia i moje wyrko przeniósłbym do garażu.....hahaha

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No to widze, że mamy zbyt duże rozbieżno?ci cenowe... :D

Na pocz?tek proponuje skupić się na kwocie jak? będziesz chciał przeznaczyć a wtedy będziemy doradzać bo 10 a 20 tpln to różnica znaczna :D

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hehe LUDZIE, ile Wy tutaj piszecie na minute :D wyj?c z "ogólnych" nie mogę bo co chwilkę jaki? nowy post hehehe...

Na pocz?tek witam nowego użytkownika, miło Nam że się Tobie tu podoba i że Nam ufasz co do porad...

Hmm co do 250'tek, to tak jak napisał Mariusz... Burgi 250, to fajna furka, jednak mimo wszystko już troszeczkę wiekowa...

Jesli jednak znajdziesz takowego w dobrej cenie, ?rednim przebiegiem i suepr stanem, to nie zastanawiałbym się nad decyzj? zbyt długo...

Problem YP'ek jest jeden... Ma je strasznie dużo osób, jednak często może to być i zaleta, gdyż jak szukasz pomocy, to więcej osób może Ci je udzielić...

Burgich 250 nie jest w polsce zbyt dużo, s? to takie pewnego rodzaju "rodzynki" na polskim rynku sprzętów używanych... niemniej jednak z tego co wiem, to B250 ma lepsze osi?gi od YP'ek i ja raczej bym takowego wybrał...

Co do kwoty jak? podałe?, to w tym momęcie po kupnie Burga, zostaj? Ci pieni?żki na kupno kasku, opłaty i jeszcze zostaje Ci sporo kaski w kieszeni...

Zastanowić się trzeba, skuter pokazany przez Mariusza kr?ży po Allegro od dłuższego czasu, jak widac nie ma zainteresowania na konkretny model... Więc moze i cena uległaby obniżce, je?li by? się zdecydował...

Jednak weĽ też pod uwagę, że wieczno?ć tym skuterem nie pojeĽdzisz i kiedy? będziesz chciał go sprzedać... A wtedy mozesz mieć taki problem jak wła?ciciel owego burga ma teraz...

A na YP'kę znajdziesz kienta napewno szybciej...

Decyzja należy jak zwykle do Ciebie. my tylko możemy wyrażać swoje zdanie na dany temat... moje już znasz...

Życzę udanej decyzji i pozdrawiam, Kubo :D

Odnośnik do komentarza

Witam, jesli masz mozliwosci finansowe to namawiam na cos nowszego :D ... Nie bedzie niebezpieczenstwa i "miny", gdyby sie okazalo ze "wymarzony" Burg250 nadaje sie do remontu... A w przebiegi ponizej 10Tkm, to raczej nie wierz :D .

Odnośnik do komentarza

Dzięki KUBO.... Tego burga też już widzę na allegro od dawna i podobnie my?lę jak Ty.

Co do Twej uwagi Mariusz, to z tym KYMCO to raczej nierealne ( wtedy napewno mieszkał bym w garażu bo zona wywaliła by mnie z domu za ten kredyt hihihi) Skupmy się na moich 10 tysi?cach.

Bigu wiem że im drożej i "młodziej" tym lepiej..... ale niestety.... jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma....

Pewnie że marzę o takim cacku jakim Ty jeĽdzisz......

A może się dogadamy :D ???

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

10 ty?. pln ... więc nadal polecam Majesty 250... tyle tylko, że na Majesty 250 z lat 2000- 2003 to trochę za mało a na model 1996- 1999 delikatnie zbyt wiele :D

Polecam więc szukać Yp 250 pierwszej generacji z lat 98- 2000 w wersji DX z jak najmniejszym przebiegiem i z jak najmniejszymi ?ladami napraw powypadkowych.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Oczywi?cie, że można... wystarczy się troche przyłożyć i mieć kasę na ręku a sprzedaj?cy s? w dzisiejszych czasach wyj?tkowo skorzy do pertraktacji. Oto przykłady:

Burgman 400 K1 Żaby

Burgman 400 K1 Ira

Burgman 400 K1 Pawki

Burgman 400 K1 z allegro

Dzwoń, negocjuj...

Odnośnik do komentarza

Dzięki Mariusz.

Po Waszych fachowych poradach już chyba wiem czego mam szukać. Wybijam sobie szybko z głowy 250tkę i od dzi? przegl?dam czterysetki. Jak już będę gotowy na kupno, to mam nadzieję że mi doradzisz. Pewnie znasz maszynki klubowiczów i wiesz która i ile jest warta.

Ten Burgi z allegro też wygl?da całkiem nieĽle i cena dla mnie ok, a my?lę że co? jeszcze dałoby się skubn?ć. My?lę jeszcze czy nie kupić motoru zim?, po sezonie. Czy wtedy nie jest ciut taniej??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...