Skocz do zawartości
Forum Burgmania

"Ulepszone" Burgmany AN650


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jest taki temat o Tmaxach i Silverwingach, to niech bedzie tez o AN650 !scooter .

Ciekawa (oryginalna) fota predkosciomierza Burgmana na hamowni, realna predkosc wyniosla 197 km/h...

bild008us3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Ciekawa (oryginalna) fota predkosciomierza Burgmana na hamowni, realna predkosc wyniosla 197 km/h...

Ciekawi mnie dlaczego na zegarach ?wieci się czerwona kontrolka... !scooter

Odnośnik do komentarza
Ciekawa (oryginalna) fota predkosciomierza Burgmana na hamowni, realna predkosc wyniosla 197 km/h...

To już wiem dlaczego jest on poż?daniem wielu, wielu pozytywnie zakręconych

Więcek

Odnośnik do komentarza

2002

Ruszyla sprzedaz pierwszych egzemplarzy AN 650.

2003

K3, jak zaczal nazywac sie od 2003, jest taki sam jak rok 2002.

2004

Marzec 2004: Pojawil sie model K4.

Zwiekszyl sie skok zawieszen.

Po lewej stronie dolozony zostal spoilerek, tak aby jazdy w deszczu nie powodowaly zamoczenia i zabrudzenia lewej strony skutera i kierujacego. (W modelu K3 spoilerek zostal w niektorych sztukach zamontowany przez ASO).

Zmiana wlewu paliwa. Po zmianach latwiej zatankowac skuter.

Zmiana kanapy na niekorzystny, "tlusty" model.

Kokpit K4 poznac po bialych cyferkach, K3 ma je ciemnoczerwonobrazowe.

Dodatkowo oslona wydechu zmieniona na chromowana.

W 2004 pojawil sie tez model Executive.

W K4 Executive (Ex) zostal dodany ABS i elektrycznie skladane lusterka.

2005

Luty 2005

Model K5 z bialymi kierunkami, szyba przesuwana elektrycznie i lusterkami skladanymi rowniez elektrycznie.

Zmiana kanapy na nie slizgajaca sie i wygladajaca "porzadnie".

Dodatkowy 6 bieg, tak zwany "overdrive".

ABS jest seryjny. Swiatla gasna przy odpalaniu.

2006

Marzec 2006

Model K6 jest technicznie identyczny z modelem K5.

Odnośnik do komentarza

Najtanszym i najbardziej rozpowszechnionym rozwiazaniem jest chyba kompletny wydech 4 ROAD. Mialem kiedys takiego w AN650, krotki opis znajdziesz tu: KLIK

Odnośnik do komentarza

Ta koncepcyjna, "sportowa" czterysetka wyglada calkiem fajnie, ale konia z rzedem temu kto przejedzie na niej ze 2 km w mescie bez urwania dolnej owiewki ;) .

Do AN650 nie ma za duzo mozliwosci, jest najczesciej stosowany (i pasujacy optycznie) 4 ROAD, jest cos firmy GPR, Gianelli i sam tlumik Sebringa.

Pamietam, ze kiedys zalozylem 4 Roada, a konkurenci byli chyba nieliczni...

PS. Do 1000€ ? Nie przesadzaj :) . Najdrozsze, naprawde ekskluzywne, pojedyncze wydechy do dwucylindrowek jakie widzialem (Remus, Akrapovic, Termignoni) nawet nie ocieraly sie o te pulapy cenowe :) .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bigu a masz może gdzie? linka do końcówki Sebringa?

a odno?nie 400 tu się zgodzę zajefajnie wygl?da tylko jak kto? zbierze dziobem jak?? dziure to zrobi sobie Naked'a za przednimi kołami ;)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, ze przy montazu trzeba ciac oryginalny wydech Burgmana? Tzn. kolanka i dolotowki zostaja oryginalne, a tlumik zakladasz jako "slip on"?

Dostepne w alu i tytanie. Osobiscie uwazam, ze cena za "slip on" powala ;) :

Numer katalogowy: SAT4106032K

Numer katalogowy: TT4106032K

http://shop.sebring.at/webapp/wcs/stores/s...41094&langId=-3

Tu masz jeszcze cos od GPR: http://www.gpr.it/gallery_maxiscooter.php?x=6

I cos od Gianelli: http://www.giannelli.com/eng/prodotti/details_pro.asp?id=431

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

czyli odcinasz stary wydech (oryginał) i zakładasz od sebringa??

masz slip-on - nakładany na wyj?cie z kolektora i trzymany sprężynkami

bolt-on - przykręcany na ?rubki do wyj?cia z kolektora

a ocb z tymi sprężynkami bo nigdy nie miałem styczno?ci z wydechami slip-on.

wg ciebie taki zabieg wart jest zachodu i lepiej sie wychodzi z jazd? na sebringu czy nie bawić się i założyć 4 ROAD? cena jak cena spodziewałem się że pewnie będzie o połowe większa od 4 ROAD.

Odnośnik do komentarza

Z tym "slip on" chodzilo mi o fakt, ze wydech nie jest kompletny. Nie wiem czy jest spinany czy skrecany opaskami z czescia oryginalna.

Z dostepnych wydechow do 650- ki wybralbym chyba 4 Roada (no chyba, ze jeszcze cos by sie fajnego znalazlo ;) ). 4 Road ma bardzo dobra opinie wsrod uzytkownikow 650, a jego wykonanie i dzwiek jest naprawde ok.

PS. Oryginalu bym nie cial. Laczenie wyglada naprawde zle i dodatkowo masz rozwalony oryginalny wydech.

Odnośnik do komentarza

Dawno nic nie bylo wrzucane, z rzeczy mniej widocznych, po kamerce z przodu i z tylu + okablowanie + sterowanie z kiery + nagrywarka...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dawno nic nie bylo wrzucane, z rzeczy mniej widocznych, po kamerce z przodu i z tylu + okablowanie + sterowanie z kiery + nagrywarka...

Fajny An'tonio... Ciekawe co TÜV na te dodatkowe ledy w kufrze centralnym. :) !OK

Odnośnik do komentarza

Jak to zazwyczaj jest, do przegladu zdejmujesz kufer (ja tak robie) i nie ma punktu do dyskusji whist ... A na drodze musze sie niestety liczyc przynajmniej z mandatem !OK ...

PS. GIVI w D nie ma w swojej ofercie swiatel stopu do kufrow :) ...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mam pytanie do właścicieli An650 z podgrzewaną kanapką , czy opłaca się w coś takiego inwestować i jakie są koszta tej przeróbki ? !scooter

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie do właścicieli An650 z podgrzewaną kanapką , czy opłaca się w coś takiego inwestować i jakie są koszta tej przeróbki ?  :)

człowieku pewnie ze tak!!!!! ;) koszt ok 40zł kup podgrzewaną mate samochodową na 12V ściągnij kanapę i poszycie,mate rozbebesz połóż na kanapie i naciągnij poszycie podłącz do instalacji koniecznie z bezpiecznikiem, bez większych problemów zrobisz wszystko sam!!!polecam mate z regulacją trzy stopniową!efekt w zimne dni jest ciepło :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ileż to było spekulacji nt. Burgmana AN1000... A tu proszę, jest! Zasilany motorem z GSX-R, zawiasem USD i napędem łańcuchowym

366ca16bf7ce44d01f823d08f870cd31.jpg

43f17725790df71c04c012a266b320fd.jpg

037b3fa7e06c80764a76c50c2fce14ca.jpg

ef7ecb0411ca0eaeee1ccaced9d9965f.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...