Skocz do zawartości
Forum Burgmania

MIEJSCA KTÓRE WARTO ZOBACZĆ


Gość kastanietos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kastanietos

Witam jestem ?wieżym skuteromaniakiem i może ten temat był już proponowany i jako? mi umkn?ł ,ale chyba nic nie szkodzi jak go poruszę. Fajnie by było jak by wielbiciele jedno?ladów przez duże J, !happybth poopisywali miejsca które ich zdaniem warto by było zobaczyć, zwi?zane z ich okolic? bo sam będ?c entuzjast? tej formy wypoczynku ,podał bym kilka miejsc w mojej okolicy które na pewno spodobały by się wam wszystkim .

Proponuję więc by reguła była prosta i czytelna .Zamieszczajcie miejsca do których wybrać by się mogło ,od waszego miejsca zamieszkania w promieniu na przykład 100km by wycieczka była nie stresuj?ca i zarazem nie męcz?ca .Może doprowadzi to do stworzenia przewodnika dla nas samych i przez nas samych. S?dzę że wtedy będ? to rzeczy i miejsca naprawdę warte zobaczenia bo będ? to miejsca firmowane nasz? własn? osob? !happybth

PS. W takim przypadku przy naszym wspólnym udziale jest tylko krok do( mapy przewodnika) który ja osobi?cie sam chętnie bym chciał posiadać.Pozdrowiania Kastanietos

Odnośnik do komentarza

W promieniu 100 kilometrów mam:

Z południa Żywiec, Szczyrk, Wisłę wraz z przyległo?ciami i góruj?cymi nad nimi pagórkami, wzgórzami i górami, gdzie przejażdżki po przełęczach i wjazd na górę Żar to naprawdę pamiętliwe podróże.

Co warto zwiedzić ? Wła?ciwie wszystko !happybth

Z północy leży cała Jura Krakowsko-Częstochowska wł?czaj?c w to sam Kraków i Częstochowę. Zwiedzić warto warownie, zamki, baszty, przejechać się trasami w?ród skał, wpa?ć do Ojcowa, zje?ć obiad na Pieskowej Skale, dotkn?ć maczugi wst?pić do jaskini (polecam t? ciemn?). Można odwiedzić Jasn? górę a w Krakowie przysi??ć na rynku, zje?ć dziczyznę w Piwnicy pod Baranami.

Od strony Katowic nic ciekawego, no może park w Chorzowie. !happybth

Odnośnik do komentarza

chy park ciekawy? no może trochę. ale fajnie popłyn?ć łódeczk? w sztoli czarnego pstr?ga w Reptach, ciekawe uczucie w lecie 10 st C, wiec ładnie chłodno.

Jeste jeszcze zabytkowa kopalnia, ale to dopiero musze zwiedzić.

Odnośnik do komentarza

w moim Rejonie jest masa takich miejsc więc stosunkowo cięzko wybrać mieszkam 95 km od Szczawnicy 80km od Krynicy 45km od Nowego s?cza jeszcze blisko jest muszyna. piwniczna a zakopane 120 km.... Hmm ja lubie zje?c obiadek pod wyci?giem na Palenice w Szczawnicy a póżniej na Nidzice na Zameczek i można jak się ma chwile zachaczyć o Słowacje..przejsciem heeh( już nie ma ) w łysej nad dunajcem i na Tatrzańsk? łomice i wysokie tatry tam s? widoki a trasa ?liczna,,,, tak że jest gdzie pojechać i co zobaczyć

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
w moim Rejonie jest  masa takich miejsc więc stosunkowo cięzko wybrać  mieszkam 95 km od Szczawnicy 80km  od Krynicy 45km  od Nowego s?cza  jeszcze blisko jest muszyna. piwniczna a zakopane 120 km....  Hmm ja lubie zje?c obiadek pod wyci?giem na Palenice w Szczawnicy a póżniej na Nidzice  na Zameczek i można jak się ma chwile zachaczyć o Słowacje..przejsciem heeh( już nie ma ) w łysej nad dunajcem i na Tatrzańsk? łomice i wysokie tatry tam s? widoki a trasa ?liczna,,,, tak że jest gdzie pojechać i co zobaczyć

Szczawnica, hmm, pięknie było, ale się skończyło ;). Aż mnie gdzie? ?ciskało, że nie było ze mn? mojego t-maxa :o . Ale sobie pochodziłem !scooter (szczyty zaliczyłem) i pysznych góralskich specjałów pojadłem. :D

Miejsce godne polecenia. :o

Odnośnik do komentarza

Witam

W mojej okolicy około 100km.

Je?li kto? lubi lasy jeziorka itd. Za Chojnicami - Charzykowy , Funka , Sworne Gacie.

Jest pięknie polecam. !TAZ !YES whist

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Witam

W mojej okolicy około 100km.

Je?li kto? lubi lasy jeziorka itd. Za Chojnicami - Charzykowy , Funka , Sworne Gacie.

Jest pięknie polecam. <_< !YES ;)

Pozdro

Potwierdzam, bo to moja ulubiona trasa na weekendowe przejażdżki !scooter

Chojnice- Charzykowy- Funka- Bachorze- Male Swornegacie- Duże Swornegacie-Brusy- Wiele- Karsin- Czersk- Chojnice.

Droga niezła, mały ruch, dużo lasów i grzybów, masa ciekawych jezior.

Koło Czerska znajduje się tzw. akwedukt- to jedyne miejsce w Europie, gdzie krzyżuj? się dwie rzeki. Jad?c na Chojnice mijamy Krojanty i pomnik polskich ułanów, gdzie stoczyli pamiętn? bitwę pod Krojantami.

Z Brus można kierować się na Ko?cierzynę. Tam w miejscowo?ci Stężyca warto zobaczyć dom wybudowany do góry dnem ( stoi na dachu, a łóżka wewn?trz s? na suficie- niesamowite wrażenie, błędnik dostaje ?wira). W tym samym miejscu jest też najdłuższa deska na ?wiecie oraz obok w miejscowo?ci Wieżyca znajduje się fajoska wieża widokowa.

Zapraszam do zwiedzania Borów Tucholskich i Kaszub !scooter !pomidor

Odnośnik do komentarza
Witam

W mojej okolicy około 100km.

Je?li kto? lubi lasy jeziorka itd. Za Chojnicami - Charzykowy , Funka , Sworne Gacie.

Jest pięknie polecam. !happybth  !happybth  !happybth

Pozdro

Potwierdzam, bo to moja ulubiona trasa na weekendowe przejażdżki !happybth

Chojnice- Charzykowy- Funka- Bachorze- Male Swornegacie- Duże Swornegacie-Brusy- Wiele- Karsin- Czersk- Chojnice.

Droga niezła, mały ruch, dużo lasów i grzybów, masa ciekawych jezior.

Koło Czerska znajduje się tzw. akwedukt- to jedyne miejsce w Europie, gdzie krzyżuj? się dwie rzeki. Jad?c na Chojnice mijamy Krojanty i pomnik polskich ułanów, gdzie stoczyli pamiętn? bitwę pod Krojantami.

Z Brus można kierować się na Ko?cierzynę. Tam w miejscowo?ci Stężyca warto zobaczyć dom wybudowany do góry dnem ( stoi na dachu, a łóżka wewn?trz s? na suficie- niesamowite wrażenie, błędnik dostaje ?wira). W tym samym miejscu jest też najdłuższa deska na ?wiecie oraz obok w miejscowo?ci Wieżyca znajduje się fajoska wieża widokowa.

Zapraszam do zwiedzania Borów Tucholskich i Kaszub !happybth !happybth

Miejsca rzeczywi?cie przepiękne, tylko małe sprostowanie w Szymbarku ta FIKNIĘTA CHAŁUPA

Pozdrawiam

RobB. !tut

Odnośnik do komentarza
Witam

W mojej okolicy około 100km.

Je?li kto? lubi lasy jeziorka itd. Za Chojnicami - Charzykowy , Funka , Sworne Gacie.

Jest pięknie polecam. whist  whist  :angry:

Pozdro

Potwierdzam, bo to moja ulubiona trasa na weekendowe przejażdżki whist

Chojnice- Charzykowy- Funka- Bachorze- Male Swornegacie- Duże Swornegacie-Brusy- Wiele- Karsin- Czersk- Chojnice.

Droga niezła, mały ruch, dużo lasów i grzybów, masa ciekawych jezior.

Koło Czerska znajduje się tzw. akwedukt- to jedyne miejsce w Europie, gdzie krzyżuj? się dwie rzeki. Jad?c na Chojnice mijamy Krojanty i pomnik polskich ułanów, gdzie stoczyli pamiętn? bitwę pod Krojantami.

Z Brus można kierować się na Ko?cierzynę. Tam w miejscowo?ci Stężyca warto zobaczyć dom wybudowany do góry dnem ( stoi na dachu, a łóżka wewn?trz s? na suficie- niesamowite wrażenie, błędnik dostaje ?wira). W tym samym miejscu jest też najdłuższa deska na ?wiecie oraz obok w miejscowo?ci Wieżyca znajduje się fajoska wieża widokowa.

Zapraszam do zwiedzania Borów Tucholskich i Kaszub :angry: !OKK

Miejsca rzeczywi?cie przepiękne, tylko małe sprostowanie w Szymbarku ta FIKNIĘTA CHAŁUPA

Pozdrawiam

RobB. !placz1

To oczywi?cie Szymbark.

Się pomyliłem !piwko

Odnośnik do komentarza
A w jaki sposób rzeki się krzyżuj? ? Czy to oznacza że zaraz po poł?czeniu się się rozgałęziaj? ?

Nie "dotykaj? się" jak sugerujesz !YES Jedna płynie dołem a druga gór? i każda ma swoje koryto :D

Odnośnik do komentarza

Je?li chodzi o Szymbark to problem polega na tym że w szeroko pojetym "sezonie" zaparkowanie tam graniczy z cudem. Wej?cie na teren nie należy do najtańszych i trzeba odstać swoje w dłuuuugiej kolejce. Szczytem już jest samo wej?cie do "fikniętej chałupy". Byłem tam w czerwcu i w kolejce stało lekko mówi?c ze 300 osób! Zupełnie jak za komuny po meble !scooter Ogólnie oprócz samej chałupy jest tam sporo innych fajnych rzeczy. Fajna jest wystawa na temat sybiraków i można sobie np. złowic samemu pstr?ga na wędkę.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

pewnie na następne eskapady tego roku będzie coraz mniej czasu , ale ostatnio tj .11 listopada udało się i zrobili?my sobie z kumplem i żonkami mał? wycieczkę.

zaczęli?my o godz 9.30 , a obrany azymut to tomaszów mazowiecki . dla wtajemniczonych i znawców tematu nie muszę reklamować tej okolicy .

pierwszym etapem były smardzewice , hodowla żubrów ale niestety zamknięte .

dalej był skansen tomaszowski i niebieskie Ľródła .

zaspokojeni niesamowitym widokiem Ľródeł szybko na moto i do spały . mały spacerek po wiejskim bazarku ze starociami i jazda do konewki i jelenia rzucic okiem na na bunkry , które do dzi? s? nie do końca zbadane . zwieńczeniem tego była wizyta w starym młynie we wsi fryszerka ( 2 km za inowłodzem ) gdzie można sobie podje?ć rybk? któr? akurat jest dla ciebie złapana.

z pierwszego etapu wycieczki mamy zdjęcia i oto

ONE

póĽniej padły baterie w aparacie i finito.

to tylko telegraficzny skrót co zobaczyli?my o mogli?my zobaczyć . polecam i zachecam do wycieczki !piwko

Odnośnik do komentarza

U mnie w okolicy:

Na południe

- Jaskinia Raj

- Zamek w Chęcinach

- Muzeum wsi kieleckiej w Tokarni,

- Muzeum zegarów w Jędrzejowie,

- przejażdżka kolejk? w?skotorow? z Jędrzejowa do (chyba) Umianowic i Pińczowa,

- Dworek M. Reja w Nagłowicach,

- Dolina Nidy, fajne tereny

- uzdrowiska w Busku Zdroju,

- ogólnie miasteczko Pińczów.

Na zachód

- Tor w Miedzianej Górze,

- Sielpia, fajne miejsce na biwakowanie i odpoczynek nad wod?,

- Dworek Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku,

- Podzamcze Piekoszowskie,

Na północ

- centrum satelitarne w Psarach.

- muzeum wojskowe w Skarzysku-Kamiennej,

- W?chock - każdy wie o co biega,

Na wschód

- ?w. Katarzyna - szczyt Łysica 30 min pieszo,

- Bodzentyn - ruiny zamku,

- Park Jurajski w Bałtowie

- ?w. Krzyż - klasztor pobenedyktyński, nadajnik tv, muzeum,

- rynek Nowej Słupi z dymarkami ?więtokrzyskimi,

- zamek Krzyż - Topór w UjeĽdzie,

- pałac w Kurozwękach,

- Szydłów - miasteczko z dobrze zachowanymi murami obronnymi,

- zalew w Chańczy,

- zalew w Borkowie,

- zalew w Komórkach (trasa Borków - Pierzchnica),

- zalew w Cedzynie,

Same Kielce:

- Kadzielnia,

- muzeum narodowe w Pałacu Biskupim,

- Muzeum Stefana Żeromskiego,

- stadion miejski,

- muzeum narodowe w Rynku,

- zalew kielecki,

- wzgórze Karczówka z klasztorem i bractwem strzeleckim,

- deptak "Sienkiewka".

I wiele wiele innych, wymieniłem tylko to co akurat mi przyszło do głowy a może się przydać. Niektóre pozycje napewno pojawiły się podczas Rajdu |więtokrzyskiego. Warto jeĽdzić, bo drogi s? mocno podremontowane, nie wszystkie, ale stan ich szybko się poprawia. Gor?co polecam i do zobaczenia na trasie...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...