Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nadzszedł czas pożegnania........


Pleban

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Artix

    9

  • eMKa

    7

  • -=Dee Jay=-

    5

  • Agnus

    3

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

sms od Plebana godzina 22:00

Po wczorajszym noclegu w ...domu staro?ci !OKK dzi? ?pimy na kwaterze w Austriackim Imst. Alpy przywitały nas piękn? choć chłodn? pogod?. Po dzisiejszym dniu wiemy po co Bóg stworzył góry, a człowiekowi dał natchnienie by zbudował motocykl. Tu jest cudownie. Jutro dalszy ci?g alpejskiego szwędactwa. Idziemy skosztować lokalnych napitków. Pozdrawiamy gor?co.

dostałem dzi? też ciekawe zdjęcie

Zdj_cie006.jpg

Odnośnik do komentarza

konkurencyjna relacja od eMKi :

1.

995km Nuda: grad, 9-km tunel, wiadukty wyższe niż dłuższe (332/240m) nocleg w domu starców, wieczorem piwo warzone przez zakonnice

swoj? drog?, klimatyczne zakonnice !scooter

2.

1300km. o 18 zobaczyli?my kamienie zasłaniaj?ce niebo tuż przed nami. Od wtedy wiemy, po co Bóg stworzył góry i skutery. Tylko klima się tu chyba zacięła - 6 st.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kolejny sms z 23:30 z wczoraj

No to dzi? byli?my w Austrii, Szwajcarii a teraz jeste?my we Włoszech. Dzis chwilami nie było łatwo. Grad, ?nie, deszcz i 1C na plusie. Teraz siedzimy i chłaniamy pizze. Planów na jutro nie ma. Dzień pokaże co będziemy robić.

Zdj_cie007.jpg

no pogode maja widać wybitnie letnia, ehh brrr od razu przypomina mi sie skandynawia

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No to ładnie sobie poczynaj?, tylko ten ?nieg w ?rodku lata jako? mi nie pasuje !placz1

Powodzenia i nie przemęczajcie się za bardzo, Artix jest tylko jeden :ph34r:

PS. A ile oleju burek już wys?czył???

Odnośnik do komentarza

22.07.2008 23:16

Wczorajsze 6C okazało sie znosne wobec dzisiejszego 0C i padajacego ?niegu; dopiero gorace w Davos kakao nas nieco rozgrzalo. Sprzet i ludzie bez zarzutu. Trasa to jeden zakret - tyle ze na przemian: lewo, prawo. No i "gora-dol" dzis 3x ponad 2000 mnp. I tak z A przez CH dotarlismy do I. 18C !placz1

Odnośnik do komentarza

Trzymam kciuki za "Alpejczyków". Wspaniałych wrażeń oraz szczę?liwego powrotu do domu.

Pozdrówka

P.s. na dalsze relacje czekamy

Odnośnik do komentarza

4; 2000. Dzis zdradzilismy Alpy dla Dolomitow. Warto bylo tym bardziej, ze tyrolskim Wlochom blizej do CH. Jedyny "-" to zapchane pensjonaty, dopiero przed 22 znalezlismy dach nad glowy. Widoki rewelacyjne, przejechane przelecze pow. 2K przestalem liczyc. Temp. dzis 24C ale tylko "na dole", u gory ok. 6C.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wczoraj nic, a dzis dlugasny esemesik :P oj zazdroszcze im wyprawy, a oto sms.

Po wczorajszej nocy któr? spędzili?my rzutem na ta?mę w do?ć eleganckim hotelu, dzi? przyszedł czas na Dolomity. Dopiero tu jest cudownie. To raj dla motocyklistów. Do tego dzi? była idealna pogoda. Sucho, ciepło i słonecznie. Skutery sprawuj? się bez zarzutów i niech będzie tak dalej. Spotkali?my grupę niemców na skuterach.Podarowali?my im nasz? klubow? nalepkę w zamian otrzymuj?c ... dobre słowo. Planów na jutro nie mamy. Czas pokaże. Arrivederci :P

Odnośnik do komentarza

2162 km. Dzis agrafki zamykalem juz z 40 na budziku. Tym samym sprawdzilem niskosc centralki (V-max YPki przy 15% w gore to tez 40). Po powrocie otwieram zaklad uzdatniania wyplaszczonych opon - zgloszenia na PW. Milke znalezlismy, ale swistak chyba nadal siedzi za te sreberka. Slonce! 23C. Jest cudnie

Odnośnik do komentarza

rano ruszylismy na wschod-tam musi byc cywilizacja. A jest plasko, prosto, goraco (30C) i rosna palmy. Wreszcie jest tez woda-Mare Adriatico. Jak w domu

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Wczoraj wieczorem dotarlismy nad Chorwackie wybrzeze. Slowency nas zlupili - 17,5 ? za kilka kilometrow zakorkowanych drog "SuperStrada". Lotry i tyle. Ale to juz za nami. Dzis Plebany juz ruszyly w okolice plazy, ja dotre do nich za chwile. Czas na odsapniecie !OK nad woda. "Twarde dyski" mamy zapelnione PRZEPIEKNYMI widokami Alp i Dolomitow, karty aparatow tez juz koncza pojemnosc (choc moj szeroki Nikkor odmowil posluszenstwa juz na poczatku !scooter a tele sie do takich fot slabo nadaje). Maszyny bez zarzutu, wspolwedrowcy zasluguja na medal i uscisk dloni prezesa. Jestesmy zdrowi. Jeno komary tej nocy chcialy mnie pozrec. Okropienstwo. Dzieki za dobre slowo i sekundowanie naszym poczynaniom.

PS. WiFi okazalo sie niedostepne w D, A, CH, I, az dopiero tu... :)

Zatem do nastepnego.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2162 km. Dzis agrafki zamykalem juz z 40 na budziku. Tym samym sprawdzilem niskosc centralki (V-max YPki przy 15% w gore to tez 40). Po powrocie otwieram zaklad uzdatniania wyplaszczonych opon - zgloszenia na PW. Milke znalezlismy, ale swistak chyba nadal siedzi za te sreberka. Slonce! 23C. Jest cudnie

no , no ale dowalił niedo?wiadczonym , ja mam ten problem i nie bardzo mogę się przełamać . !scooter

po powrocie idę do was na lekcje.

wypoczywać i wracać szczę?liwie do domu , trzymam za wszystkich !OK

szeroko?ci i bajo :)

Odnośnik do komentarza
2162 km. Dzis agrafki zamykalem juz z 40 na budziku. Tym samym sprawdzilem niskosc centralki (V-max YPki przy 15% w gore to tez 40)....

no , no ale dowalił niedo?wiadczonym , ja mam ten problem i nie bardzo mogę się przełamać . !OK

po powrocie idę do was na lekcje.

wypoczywać i wracać szczę?liwie do domu , trzymam za wszystkich :)

szeroko?ci i bajo !piwko

Dee Jay, Roni: wyja?nijcie proszę mniej do?wiadczonym o co chodzi w tym bełkocie.

Albo brak odważnych, żeby zadać pytanie albo wszyscy udaj?, że rozumiej? o co chodzi?

Ja wiem co to agrafki, centralka, wiem ile to 15% W GÓRĘ, wiem co to budzik, wiem co to V-max i wiem co to YPka :). Wiem nawet co to 40 a nawet 40 i 4 :)

Ale za cholerę nie wiem o czym mówicie! !scooter

Mówicie o ZJE?DZIE z góry i przymusowym hamowaniu, czy o WJE?DZIE pod górę z jednoczesnym hamowaniem :) !tut :) !tut czego nie bardzo mogę zrozumieć :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Weekend spedzilem bez netu stad spoznione sms

sms z 25 lipca

Ciau ciau Italia. Wyjeżdżać czas. Po trudach alpejskich wędrówek nastał czas wypoczynku. Po przejechaniu w upale odcinka we Włoszech i Słowenii powitała nas Chorwacja, gdzie spędzili?my 2 dni mocz?c tyłki w Adriatyku. Pozdrawiamy gor?co, bo tak wła?nie tu jest !scooter

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

agnus jak zapewne wiesz jazda po prostym terenie powoduje wycieranie sie opony na jej grzbiecie i jak to kiedy? bigu nazwał robi się cegła . alpejskie drogi s? kręte ( z czego wnioskuję nasi podróżnicy s? bardzo zadowoleni ) i chłopaki sprawdzaj? swoje i sprzętu możliwo?ci . chodzi o to że jest możliwe przy V 40 km tak złożyć się do winkla by cenrtalk? trzeć o asfalt , a przy takich pochyleniach 2oo oponka pięknie się wyciera na całej szeroko?ci , od jednego rantu felgi do drugiego .

resztę chyba wiesz i mam nadzieję że o to ci chodziło !scooter

Odnośnik do komentarza

No to czas kierownice skierowac na N. Jutro rano zegnamy upalna Chorwacje. Dzis odwiedzilismy Pule i Nowogard (Novgorod). Uroczo. Termometr u Plebana przywital wlasciciela "HI" potem pokazal 50 !scooter po krotkim postoju.

Jeszcze sie nie chwalilem, ale przed kilkoma dniami w Bolzano Wlochowi (!) opowiadakem o zaletach Majeczki !OK Ciekawe ile skumal :)

Ciao tutti i do nastepnego. Dzieki za obecnosc. to baaaaardzo mile.

PS. Agnus "belkot" mnie sie nie podoba. Namiastki choc kultury od kolegi oczekuje. A "belkot" byl wymuszony ograniczonymi mozliwosciami SMS-a (jak sama nazwa wskazuje: short znaczy krotko). To juz "secnda volta".

Odnośnik do komentarza

Swietna wyprawę sobie zaplanowaliscie ... bez dzieciaków ... z czuwaj?cym nad Wami księdzem (hej Emka ! )

Super, ze jest relacja ! Szkoda ze fotek nie ma na biez?co !

Trzymam kciuki za wspaniale wrazenia i widoki.

Ysabel

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kolejny sms z dzi?

Brno. Czeski obiad ale niestety bez piwa. Planujemy dojechać do granicy i szukać noclegu. Jutro dalej w drogę do domu. Ciekawe gdzie na trasie przygotujecie komitety powitalne !flower Dla ułatwienia dodam że będziemy jechać przez Katowice, Częstochowę, ŁódĽ, Włocławek, Toruń ... No zobaczymy !piwko

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No i sms z ostatniej chwili. Na marginesie po jakiemu Pleban próbował gadać z Kasikiem podczas całej tej wyprawy !flower a oto sms:

No to jeste?my w Polsce i ?pimy w Szczyrku. I po co nam było jechać do gor?cych Włoch czy Chorwacji skoro tu też jest do?ć ciepło. !piwko ? Po beznadziejnych i nudnych Alpach !piwko chyba jutro popróbujemy beskidzkich winkli. A co :unsure:

ps.

Jak to dobrze jest wej?ć do sklepu czy na stację paliw i spokojnie i bez ograniczeń porozumiewać się z kobit? :ph34r:

Odnośnik do komentarza

Roni.

Dziękuję za wyczerpuj?c? odpowiedĽ. Mam nadzieję, że dzięki Twoim wyja?nieniom nie tylko ja zrozumiałem o co dokładnie chodziło eMCe.

eMKa.

Nie bardzo rozumiem dlaczego tak łatwo obrażasz się z powodu słowa "bełkot". Dla mnie bełkot to bełkot, czyli co? kompletnie niezrozumiałego, napisanego językiem niekoniecznie zrozumiałym dla wszystkich. Może jestem staro?wiecki ale nadmiar slangu w wypowiedziach przeznaczonych dla szerszego grona czytelników mi osobi?cie nie odpowiada. !flower Ot i tyle, bez żadnych ukrytych podtekstów. !piwko

Odnośnik do komentarza
eMKa.

Nie bardzo rozumiem dlaczego tak łatwo obrażasz się (...)

Ja też, sorki, ale tak to bywa. Nie mów komu?, że bełkocze je?li go nie rozumiesz - to niegrzeczne i nie zawsze prawdziwe (to Ty możesz nie rozumieć tak jak w tym przypadku). Choć do "obrażenia się" to na szczę?cie jeszcze hohoho !flower Na szczę?cie. Sorki za fochy, "bełkoczę" dalej !piwko:

Proszę Państwa.

Dzi? o godzinie 5.00, gdy Plebania smacznie spała (to starsi ludzie, więc trzeba o nich dbać) ja kończyłem wyprawę:

Via Adriatica-Baltica została pokonana bez przerwy w 21 godzin.

Odł?czyłem się od Kompanów aby sprawdzić swoje możliwo?ci i nie płacić 80 zeta za prze?cieradło !piwko.

Dziękuję, danke, grazie, chwala, diky - Plebany ukłon ku Wam, że wytrzymali?cie ze mn? ten tydzień i dzięki Wam mogłem podziwiać Piękny Ten |wiat. Mógłbym tak jeszcze długo, ale niech zostanie tyle. Dzięki też wszystkim, którzy nam towarzyszyli na Forum - to bardzo miłe. Pozostaj? nam jeszcze dłłłłługie rozmowy, foty... Temat jeszcze chwilę pewnie będzie żyw :unsure:. Jak nieco dojdę do siebie - wrzucę jeszcze kilka cyferek zestawień i informacji, a teraz... SŁOWNIK PODRÓŻY (dla zawi?zania rozmowy :ph34r:):

- paczpanel (pisownia zamierzona zgodna z brzmieniem !placz)

- solo pizza

- korniki contra kołatki

- mapa+SMS

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No to czekamy na jak?? relację okraszon? oczywi?cie zdjęciówkami.

Mam nadzieję, że reszta wczasowiczów również bezpiecznie dotrze do domciu.

Odnośnik do komentarza

Emka,

21 godzin bez przerwy ! No szacun wielki !

Emka, a swoj? drog? ilu aniołów strozow wzi?les ze soba na ten wyjazd ?

I jeszcze jedno pytanie, co robiles w pozostale 3 godziny doby ;)))))

Pozdrawiam serdecznie !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...