Skocz do zawartości
Forum Burgmania

silverwing vs burgman 400


Gość robert23wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robert23wawa

Witam, noszę się z zamiarem nabycia uzywanego dużego skutera. najchętniej burgman 650 lecz mało takich.... Na rynku pojawiaj? się Silverwingi i AN400 w podobnej cenie. Co wybrać?? Proszę o radę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Witam na forum.

Po I-wsze Burgmana An400 ciężko porównywać z FJS 600 z racji choćby silnika:dwa cylindry kontra jeden,osi?gów itp.

Po II-gie z racji różnic cenowych nowych skuterów:Burgman 28.800 PLN a Silver 43.000 PLN.

Je?li idzie o porównanie nowego An400 z używanym FJS600 to sprawa wydaje się byc prosta:wszystko zależy od tego w jakim stanie będzie Honda.Je?li będzie bezwypadkowa (a o tak? wyj?tkowo trudno :P ) i w należytym stanie chciał nie chciał wybrałbym Hondę.Z racji mało realnej szansy na tak? sztukę zostaje Ci (wcale nie gorszy) wybór zakupu ganz nowego z dwuletni? gwarancj? i dwuletnim assistancem na europę Burgmana 400 K4.Model ten jest juz dojrzałym maxi skuterem,pozbawionym wad wieku dziecięcego,wyposażonym we wtrysk i ekonomicznym pojazdem.

Je?li idzie o używanego An650 to faktycznie ciężko jest znależć go na rynku wtórnym.Je?li już się gdzie? pojawi w ofertach sprzedaje się momentalnie.

Ostatnio pojawił się w ogłoszeniach na internecie Burgman 650 z 2003 (lipiec?) roku,srebrny,salonowy z symbolicznym przebiegiem.Sprzedaj?cy co prawda niezbyt pewnie ale zapewniał,że skuter jest bezwypadkowy.Cena wynosiła 36.000 PLN.Z tego co wiem sprzedał się z małym upustem cenowym po kilku dniach.Kupił go człowiek z okolic W-wy.

PS.Jednyny Silver o jakim mi wiadomo na t? chwilę do sprzedanie znajduję się w okolicach Częstochowy.Jest z 2003 r,przebieg symboliczny,sprowadzony z Niemiec ale niestety jego przeszło?ć nie jest bezwypadkowa :P Cena bardzo atrakcyjna 30.000 PLN.

Jedno co mnie dziwi to dlaczego egzemplarz o którym piszę przez długi czas (2 miesi?ce) nie został sprzedany???

Przy takiej cenie powinien pój?ć momentalnie a jednak już trzeci raz jest wystawiany na allegro.

Reasumuj?c:wybór przed jakim stoisz istnieje od wieków:większy ale używany czy nowy z gwarancj? z salonu????

Mam nadzieję,że choć trochę Ci pomogłem :(

Odnośnik do komentarza

Sam bede sie nad tym pytaniem zastanawial pod koniec sezonu 2004. Burgman 400 K3 i K4 tudziez 650 kontra Silverwing. Mocne atuty 650 i Silvera to silnik dwucylindrowy i osiagi, An 400 to mniejsze zuzycie i wieksza porecznosc. O roznicach w cenie nie bede wspominal. W Burgim 650 przeraza mnie troche skomplikowana i cholernie droga technika przeniesienia napedu, wszystko pieknie do czasu skonczenia sie gwarancji. I chyba wlasnie dla tego wybiore tanie w serwisie i niezawodne rozwiazanie Hondy :P .

Odnośnik do komentarza

naleze do tych szczesciarzy ktorzy nabyli SW po szlifie (plastiki ucierpiały) ale z ram? w stanie idealnym. Czekalo mnie przy niej sporo pracy (uhh plastiki i mocowania :angry: ) ale cena SW byla atrakcyjna i przebieg 3 000km :angry: .

Reasumujac, nie jest powiedziane ze uzywany motocykl jest gorszy niz nowy i z mniejsza pojemnoscia. Trzeba miec troche szczescia, albo sciagac zza granicy skuter ze zdrowa ram? - powodzenia w poszukiwaniach!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...