Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Którędy na Grunwald...


eMKa

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję temat, w którym znajd? się opisy wypraw, wypadów i przejażdżek z info o trasie, jej "waletach i zadach", miejsca ciekawe, trasy widokowe (mniej lub bardziej). Ogólnie - zwiedzamy poza traktami szybkiego ruchu - bez "słupów", "?mietników", pędz?cych na złamanie karku katamaranów. Wsie, lasy, jeziora, "kury, kaczki, drób ogólnie, droga na Ostrołękę..." ;)

A nóż kto? się tu kiedy? zapu?ci...;)

Się komu? podoba czy nie - wiosna IDZIE.

Wczoraj wyjechałem jej szukać - na termometrze 10,8, słońce wymusza stosowanie blendy, niebo jak morze błękitne (i na odwrót), wiatru na postoju 0 no i... nie wytrzymałem.

Na 2oo machn?łem 222 km. Trasa spokojna, rilejks :D. Z Darłówka ruszyłem w stronę Słupska równolegle do "krajowej szóstki" drog? 203. Droga dobrze utrzymana choć bez specjalnych atrakcji - alternatywa dla szybkiej "6". Za Postominem trzeba zjechać w prawo (inaczej dojedziemy do Ustki). Tu nieco gorzej z nawierzchni?, ale można jechać bez stresu, czasem tylko jaki? niegroĽny garbik lub pozimowa !scooter dziura. Centrum Słupska zostaje z prawej strony i dalej kierunek Łeba (213). Fajna traska - w dużej czę?ci przez las, nawierzchnia dobra, w dużej czę?ci nowa. Za Żelkowem można skręcić w lewo i dojechać (20 km.) do Kluk żeby znaleĽć się w Skansenie - Muzeum Wsi Słowińskiej. Piękna mała miejscowo?ć w lesie (Słowiński Park Narodowy) nad jeziorem Łebsko. Po powrocie na 213 przed mostkiem na rzece Łeba oraz na odcinku 2-3 km. za nim sporo nierówno?ci poprzecznych (garby). Na tyle jednak łagodnych, że nie trzeba się wlec, choć przy trzech cyfrach na liczniku kontakt fizyczny siedzenia z siedziskiem !scooter bywał zakłócony. Dojechałem do Wicka, tu w prawo na "214" i tak znalazłem się w Białogardzie - celu mojej wyprawy (tu mieszka mój dobry znajomy). Powrót uskuteczniłem inn? drog? - 214 do Lęborka i dalej 6 do Słupska. Od Słupska "przez wioski", czyli tak jak pierwsz? połowę. Pojechałem tak bo już zmierzchało i delikatne mgiełki od pól i ł?k zaczęły pokrywać jezdnię (tak do metra, więc widoki przepiękne, gorzej z bezpieczeństwem).

Wiosny jeszcze nie znalazłem. Lasy milcz? - nie pachn? i choć słońce przepiękne, błękit nieba i temperatura rewelacyjna to jeszcze zima trzyma.

Odnośnik do komentarza
Dojechałem do Wicka, tu w prawo na "214" i tak znalazłem się w Białogardzie - celu mojej wyprawy (tu mieszka mój dobry znajomy). Powrót uskuteczniłem inn? drog? - 214 do Lęborka i dalej 6 do Słupska. Od Słupska "przez wioski", czyli tak jak pierwsz? połowę.....

Hmmm...chyba eMKa wczoraj za długo rozmawiali?my o Białogardzie ponieważ wpisałe? tę miejscowo?ć w trasę :D !scooter

Lębork...Panie Szanowny...Lębork !scooter ;);)

Odnośnik do komentarza

;) Ojojojoj, co to się nie dzieje ;).

Nie Lębork tylko BIAŁOGARDA !scooter. Białogard to spore miasteczko, Białogarda to obecnie wie? choć była niegdy? grodziskiem (i to chyba ufortyfikowanym), czasy ?wietno?ci ma już niestety za sob?.

No i już widać, że koledzy (na PW tez mnie pytano o trzeĽwo?ć :D) się czego? o naszym pięknym kraju dodatkowo dowiedz? !scooter.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Droga która mnie urzekła to krajowa 55 - wracałam ni? ze Stegny i to była czysta przyjemno?ć - ruch niewielki (wszyscy lec? równoległ? 1-k?), piękne zakręty, równy asfalt... po prostu super! :P

Druga droga która sprawiła mi duż? frajdę to 501 ze Stegny Mierzej? Wi?lan? aż do końca...tu to dopiero zakręt za zakrętem! :P Traska super, przez las, pod koniec nawierzchnia gorszej jako?ci, ale możliwo?ć wjazdu skuterem na plażę rekompensuje wszystko! :P

Polecam! :P

Obraz%20065.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie mog?c wybrać się z Grup? Małopolsk? 13.04 na wyprawę Hutek-Kanek postanowiłem wykorzystać woln? sobotę i objechać Tatry dookoła. Wyjechałem przed 9 i zakopiank? udałem się na Słowację przez przej?cie w Chyżnem. Następnie jechałem malowniczymi, krętymi drogami objeżdżaj?c Tatry od strony południowej. Dla motocyklistów trasa marzenie. Praktycznie żadnego ruchu na drodze, mało dziur, same zakręty, zjazdy i podjazdy. I tak do Liptowskiego Mikulasa.

Następnie kierowałem się na Smokovce, Tatrzańsk? Łomnicę i przez przej?cie w Łysej Polanie z powrotem do Polski.

Słowakom możemy pozazdro?cić dróg. Aż chce się jeĽdzić. My mamy kawałek gór i nasze drogi do przej?ć granicznych zarówno w Chyżnem jak i Łysej Polanie tragedia.

Cała trasa wyszła ok. 400 km, co jak na wycieczkę jednodniow? i to 125 to chyba nieĽle. W Krakowie byłem ok. 16.30.

zdjęcia z wycieczki

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ostatnimy czasy sporo odkrywam roznych dziwnych i zarazem bardzo ciekawych miejsc, o ktorych ciezko info odszukac nawet w przewodnikach. Wycieczki poprostu planuje na podstawie mapy opencaching odnajdujac skrzynki i bywajac w tak ciekawych miejscach ze czesto jestem zszokowany ze takie jeszcze istnieja, lub wogole istnieja. Oczywiscie nie wszystkie skrzynki sa schowane w takich miejscach, ale jednak jest ich wiele i mozna sie dowiedziec wielu ciekawostek np z ciekawostek w drodze do Lublina znalazlem TAKIE MIEJSCE czy TAKIE MIEJSCE W okolicach Emki tez jest sporo ciekawostek ale tam glownie ja je wynajduje i czasem Emka musi wtedy organizowac pomoc !happybth zeby wyciagnac mnie z blota !happybth

pomoc%20w%20odkopaniu.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja naprzyklad bardzo lubie............ .Ooo ugryzlem sie w jezyk,nic Wam nie napisze bo mi tu sie wszyscy zjad?. !scooter !TAZ !OKK

Zainteresowanym opowiem na Burgmanii 2008 tylko prosze nie opowiadajcie znajomym w 400 bo nam tu drugie Mazury zrobia latem.

Odnośnik do komentarza

Artix - dzisiaj w drodze na lubelskie spotkanie wła?nie zahaczyłem o wspomniane przez Ciebie Ko?cielisko w Garbowie oraz znajduj?cy się niedaleko (jakie? 400 metrów) od niego starusieńki cmentarz.

Wrzucam poniżej parę zdjęć - może kogo? najdzie ochota żeby tam podjechać !scooter

th_DSCF7092.jpgth_DSCF7091.jpgth_DSCF7089.jpg

th_DSCF7082.jpgth_DSCF7081.jpgth_DSCF7063.jpg

th_DSCF7060.jpgth_DSCF7058.jpgth_DSCF7057.jpg

Odnośnik do komentarza

No cóż. Nie mog?c wybrać się z grup? w Alpy postanowiłem skorzystać z dnia wolnego i wybrałem się nad Morskie Oko. Z Krakowa ok. 130 km. Parę lat tam nie byłem, pomy?lałem maj, poniedziałek powinna być cisza i spokój. Nic bardziej mylnego. Ludzi kupa jak na Floriańskiej w Krakowie. I te pani w sandałkach i ci panowie z piwkiem. Tragedia. A co się musi tam dziać w weekendy i w miesi?cach wakacyjnych! Ala czas spędziłem miło. Ok. 5 godzin na skuterze i 4 godziny na nogach.

Odnośnik do komentarza

Kolejna propozycja na wyjazd jednodniowy. Z Krakowa przez Such? Beskidzk? do Zawoij (Zawoi ?). Trasa ok. 90 km. Czas podróży ok. 2 godz. (ł?cznie z przejazdem przez Kraków). W Zawoji na Przełęcz Krowiarki. Tam jest parking, pani sprzedaje biletu wstępu to i na skuer popatrzy. Po około 2 godzinach Marszu docieramy na Babi? Górę. St?d rozci?ga się wspaniały widok na Tatry, Jezioro Orawskie i podobno 3 razy w roku widać Kraków. I mało ludzi, można sobie spokojnie wędrować w ciszy nie to co w drodze na Morskie Oko.

Polecam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...