Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Forza 350 - wątek zbiorczy


snajper-psg1

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie założyć nowy wątek dotyczący średniej Forzy - z racji tego, że została nieco zmodyfikowana w stosunku do poprzedniczki, w wersji 300. 

Od razu zapytam o dwie sprawy. 

Czy faktycznie wersja 125 i 350 różnią się tylko silnikiem? Generalnie ciekawi mnie zawieszenie, czy zostało jakoś "dopasowane" do nieco większej masy skutera 350. Sprzedawcy nie potrafią jednoznacznie powiedzieć, na odpowiedź z Hondy czekam. 

A dwa - ktoś, poza @Migu z tego skutera korzysta? W salonach niestety mają do sprawdzenia tylko wersję 125ccm, która przy prędkości >90km/h nieco wibruje, i czuć to na podnóżkach. Przy większej pojemności nie powinno być tego problemu, albo pojawia się on przy wyższej prędkości. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak forze 350 posiada jeszcze Colargol i myślę że jest zadowolony. 

Odnośnik do komentarza

Wrzucam odpowiedź z Hondy:

"W odpowiedzi na zapytanie dotyczące zawieszenia w modelach Honda Forza 125 oraz Forza 350, informujemy że jest takie samo.

Doprecyzowując, przedni widelec marki Showa w obydwu modelach jest ten sam.Zawieszenie tylne, również marki Showa, także występuje w obydwu modelach.

Różnicą może być nieco mocniej “skręcone” i tym samym bardziej sztywne tylne zawieszenie w modelu Forza 350, ze względu na większą wagę skutera.

Mogą także występować różnice w kolorze elementów zawieszenia."

 

Odnośnik do komentarza

Ja mam Forze 350 od roku, rocznik 2023, przejechałem nią ponad 5000 km, świetny skuter... był 🙂bo znalazłem bardziej mi odpowiadający i teraz sprzedaję ale dużo mogę o niej powiedzieć. Co byś chciał wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.04.2024 o 13:16, snajper-psg1 napisał(a):

"W odpowiedzi na zapytanie dotyczące zawieszenia w modelach Honda Forza 125 oraz Forza 350, informujemy że jest takie samo.

Doprecyzowując, przedni widelec marki Showa w obydwu modelach jest ten sam.Zawieszenie tylne, również marki Showa, także występuje w obydwu modelach.

Polemizował bym z tym, że F125 i F350 ma zawieszenie od Showa. Żadne materiały o tym nie wspominają. Co innego ADV-350, ten ma.

Odnośnik do komentarza

Myślę że Honda nie ma powodów żeby ściemniać, a jakiś duży producent musi się pod częściami podpisać. Pewnie temat do zgłębienia w sieci. 

Bo to prawda, przy ADV 350 chwalą się wszędzie. 

Próbowałem wybadać u sprzedawców jakieś parametry zawieszenia ale chyba jedyne nad czym można bazować to ich odczucia po testach, czy odczucia użytkowników prywatnych. 

Nie będę ukrywał że to głównie z powodu zawieszenia wybrałem ADV. Ale, okazuje się że są zestawy tuningowe np. Ohlinsa i można Forze ulepszyć. Ale i fabryczny zawias jest lepszy od PCX który ma jakieś byle co. Myślę że po tym sezonie jak gwarancja się skończy rozgrzebie PCX i coś z modyfikuję bo dobija od byle dziury. 

@stics tak naprawdę moje pytania są głównie o zawieszenie - jak się sprawdza, i ochronę przed wiatrem/deszczem - bo wydaje się naprawdę niezła. Ale tyle wiem po dwóch krótkich jazdach więc tak naprawdę jakbym nic nie wiedział. Może jeszcze o to jak się prowadzi na zakrętach przy większych prędkościach, bo nigdy na typowo skuterowej kierownicy tak nie jeździłem. 

 

Odnośnik do komentarza

Co prawda w katalogu części przy przednim widelcu F350 widnieje dumny napis SHOWA, ale taki sam napis jest też przy widelcu mojej byłej F300 z 2019, której zawieszenie szczególnie przednie bardzo źle wspominam. Więc ta nazwa o niczym nie świadczy. 

Odnośnik do komentarza

Przypomniałem sobie jeszcze jedną rzecz której jestem ciekaw - jak sprawdzają się światła w Forzy? Bo, póki co mam takie porównanie że w PCX są genialne, ale w ADV takie sobie, a widząc ile osób zakłada halogeny raczej kiepskie na dłuższą metę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...