Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Foto zagadka warmińsko-mazurskie


falco

Rekomendowane odpowiedzi

Foto zagadka, czyli następna edycja mojego "konkursu" na odgadnięcie - gdzie się szwędałem - oraz zaznaczenie na mapie miejsc, które uważam, że warto zobaczyć..

Kolejne edycje będę co jakiś czas wrzucał w kolejnych województwach...

Kto zgadnie gdzie to jest...?

WA-MA.JPG

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Pomnik Käfer'a w Dobrym Mieście, który parę lat temu skończył na złomie.

Odnośnik do komentarza

Widziałeś na żywo czy wujek g... podpowiedział...? ;)

Tak czy siak, to (bardzo) dobra odpowiedź, chodziło o Dobre Miasto. Brawo! ;)

Zdobyłeś dobrze znaną, a przede wszystkim cenioną wśród Sokolników Odznakę Dobrego Oka!

image.thumb.jpeg.8bfa804895fc5c561069fe05356799f4.jpeg

Jeden z moich znajomych już w latach 90. organizował w DM zloty Garbusków (sam też się przez lata w garbate klocki bawiłem, robiąc zloty na własnym-mazowieckim podwórku), a że działał w strukturach miasta, to przyczynił się do powstania fontanny z Garbuskiem z której... kiedyś... (po)leciało... piwo! ;)

Niestety jak, to u nas bywa, gdzie Polaków 2, tam 3 zdania, fontanna popadła w niełaskę a koniec, końców w 2018 dokończyła żywota, kończąc tam gdzie MS Batory... :/

Zdecydowanie polecam szwędanie po warmińsko-mazurskim, terenach gdzie oprócz niezliczonych jezior i lasów są niezliczone ślady związane z ciekawą acz trudną historią Prus Wschodnich...

Dobre Miasto.

Odnośnik do komentarza

Przeglądając albumy ze szwędania stwierdziłem, że zanim przejdę do kolejnego województwa warto zrobić foto zagadkę o jeszcze jednym, ciekawym i dobrze ukrytym miejscu na wa-ma...

Jeśli zagadka będzie zbyt trudna i nikt nie podejmie rękawicy proszę zadawać pytania pomocnicze, jeśli nie będzie żadnego zainteresowania sam sobie odpowiem i sam sobie przyznam nagrodę główną... ;)

Kto zgadnie gdzie to jest...?

WARMIŃSKO-MAZURSKIE.JPG

Odnośnik do komentarza

Tym razem Forum oddało mecz walkowerem, ale "zdobyte" 3 punkty, jako organizator honorowo przekażę osobie, która wygra kolejną foto zagadkę, w kolejnym województwie... Chyba, że... znów będzie walkower, wtedy do przekazania będzie już 6pkt... ;p

Nie umiem tego wytłumaczyć ale będąc w kilku podobnych miejscach (w różnych rejonach PL), zazwyczaj ukrytych gdzieś w lesie... zawsze czułem dziwną aurę... 

Marków - mazurski kamienny krąg... vel mazurskie Stonehenge...

image.thumb.jpeg.83d1ff5005b4552c82949e08059f4cc9.jpeg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...