Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Foto zagadka lubuskie


falco

Rekomendowane odpowiedzi

Foto zagadka, czyli następna edycja mojego "konkursu" na odgadnięcie - gdzie się szwędałem - oraz zaznaczenie na mapie miejsc, które uważam, że warto zobaczyć..

Kolejne edycje będę co jakiś czas wrzucał w kolejnych województwach...

Kto zgadnie gdzie to jest...?

LUBUSKIE.JPG

Odnośnik do komentarza

Ja wiem, ja wiem 🙃  to ..........   dwie wieże 😀  Gdzie ?  W powieści Tolkiena.  Dobrze  ?

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam Cię EndriuBis! ;)

Zgadłeś!

To są 2 wieże!

Ale... nie... "te"... buuu...

Walcz(cie) dalej! ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

DAG Krzystkowice.

Odnośnik do komentarza

Strzał w 10! Nawet cała seria! Brawo! ;)

Mianuję Zwycięzcę Głównym Odkrywcą Zakładów Broni i Amunicji.

A na poważnie, to poważnie jeśli ktoś lubi historię związaną z II W.Ś. oraz wszelkie, wojskowo-naukowe tajemnice, to polecam wybrać się w las i zobaczyć ogrom dawnej inwestycji na własne oczy. Teren jest tak olbrzymi, że można po nim jeździć cały dzień! Fakt, że nie skuterach, bo to tereny leśne, dodatkowo miejscami zaorane przez... czołgi ale naprawdę polecam!

Kombinat DAG Alfred Nobel Krzystkowice.

LUBUSKIE (2).JPG

LUBUSKIE (1).JPG

Odnośnik do komentarza

No fajna rzecz.  Nie znałem. Niestety o de mnie w h..  daleko 🙄  ale zapisuję na liście jako punkt do odwiedzenia.  Tylko z tego co czytam tam faktycznie można spędzić cały dzień.

Odnośnik do komentarza

Pomijając absolutnie chorą nazistowską ideologię, to trzeba przyznać, że szkopy wyprzedzali epokę pod względem zaplecza inżynierskiego, które dla wojska robiło super nowoczesną broń i super nowoczesne (wykorzystywane do dziś) technologiczne rozwiązania.

Podobnych miejsc jest w PL więcej, niektóre odkryte i udostępnione raptem w kilku procentach, możliwe, że będą w kolejnych zagadkach...

Tak, więc... czuj, czuj, czuwaj! ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...