Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Poszukuję dobrego mechanika do renowacji motocykli.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czytających ten post.

Czy może znacie jakiegoś dobrego fachowca od renowacji starych motocykli? Może być z mazowieckiego ale niekoniecznie (dla kogoś dobrego warto pojechać trochę dalej).

Bardziej szczegółowo - potrzebuję zrobić renowację motocykli - Jawa 353 z koszem bocznym Velorex (lata 60-te) plus Simson AWO 425 Tourist (lata 50-te). Może być nawet dwóch fachowców :) Jeden od Jaw, drugi od starszych BMW/AWO/EMW/IFA.

Ps; na forum AWO (jest takie) - próbowałem się zarejestrować - niestety - czekam od kilku dni na potwierdzenie :(

Pozdrawiam, Robert.

 

Odnośnik do komentarza

Z autopsji - unikaj kontaktu braci z K-J, zniszczyli moją Kyvaćkę 356 '59.

Jeśli może być WLKP, to podam na PW namiary do Kumpla, który na motocyklu się urodził a jakiś czas temu pojechał sobie (w 2 strony) zrobioną przez Siebie SHL do... Kirgistanu... 😎

Dla jasności - nic z tego nie mam, wszelkie szczegóły ustalacie bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza

Falco, dziękuję za informacje.

Prośba o przesłanie na PW namiarów na Twojego znajomego z WLKP.  Jak zrobię biznes to jestem Tobie winny zaproszenie na pifko :)

BTW - kto to są bracia z K-J (K-J to miasto?)? Przy okazji, ktoś przy remoncie może całkiem zniszczyć stary motocykl?

Odnośnik do komentarza

Za chwilę wyślę, na spokojnie przez telefon wszystkiego (wstępnie) można się dowiedzieć, to nic zobowiązującego!

K-J - Konstancin-Jeziorna, nie pamiętam teraz nazwiska, ale to 2 bracia mieszkający w K-J., którzy "robili" 2 suwy...

Lata temu zostawiłem im moją Jawę, kompletną, tyle, że uszkodzoną, stanęła podczas jazdy, mimo lux wyglądu wyszło sporo do roboty (mój błąd przy zakupie). Po ok. 2 latach zabrałem (w kartonach...) gdy okazało się, że "prace" stoją... a na domiar złego cały czas trzymają ją... rozebraną... na zewnątrz pod folią!!!

Zbiornik paliwa zostawiony prawie pusty, zamknięty - korozja wewnątrz zrobiła pobojowisko a w Jawach zbiorniki są chromowane, to olbrzymie koszty. Ogólnie od wilgoci, przez to, że stała na zewnątrz ruda weszła gdzie tylko mogła!!!

Gdy ją zobaczyłem, autentycznie miałem łzy w oczach i taki wku...w, że nie zapłaciłem za "robotę", która zresztą nie została zrobiona, wspomnienia jak z koszmaru...

Bez względu na to czy się umówicie czy nie, życzę powodzenia - 353, to najmocniejsza z Kyvaćek, a ja na swojej SenNej... mimo całych... 8 koni "mocy" zabierałem dziewczynę na przejażdżki, ku uciesze gawiedzi... ;)

Od kilku lat SenNa... jest już Kumpla, ja oprócz kilku usprawnień w końcu musiałem odpuścić, bo zabrakło miejsca w garażu a Kumpel zrobił, założył CDI i gdyby nie pandemia (obecnie inne plany i priorytety) już byliby na wycieczce do... Grecji. ;) Taki kozak!

SenNa...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...