Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Gibraltar 2024


GrzechoCnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Hejka

Mam taki plan, żeby powiedzmy od 8 września zrobić wyprawę na moim skuterze (Burgman 650) na Gibraltar.

Do przebycia 7,5-8 tys.km. Czas trwania to max 20 dni.

Noclegi raczej pod namiotem na campingach, a jeśli się uda znaleźć jakieś budżetowe kwatery to mogą być. Miejsca spania do wyznaczania na bieżąco. Chociaż myślę, że jakieś 2 pierwsze to trzeba będzie ustalić od razu.

Przejazd przez Polskę, Niemcy, Francję jak szybko się da, z dłuższymi dziennymi przelotami po 700-800km. Potem po ok 400km ze zwiedzaniem.

Kosztów nie wyliczyłem.

Poszukuję towarzystwa. Myślę, że ja plus max 3 osoby w tej grupie wystarczą.

Szczegóły będą ustalane wspólnie.

 

 

 

 

 

Zrzut ekranu 2024-02-10 114920.png

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Piękna trasa, też o podobnej myślałem, ale właśnie te przeloty przez Niemcy i Francję mnie dobijają... O ile przez Niemcy przelecisz narzekając na nudę, to już Francja dodatkowo pociągnie po kosztach (autostrady), a darmowe, krajowe drogi mają spore ograniczenia prędkości (najczęściej 90 km/h)... Dlatego ja wyliczyłem sobie (by się nie zabijać przebiegami), około trzech tygodni, by średnio co trzeci dzień robić postoje po dwa dni dla zwiedzania i odpoczynku... Na powrocie Szwajcaria... Piękna, tylko pamiętaj mieć wykupione dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne na spore sumy, bo to poza Unią (tam koszty leczenia, operacji są astronomiczne), do tego winieta jest dość kosztowna... Ogólnie do każdego kraju, gdzie jest winieta nawet tylko na autostrady, warto wykupić ją dla świętego spokoju... Ja dwa lata temu chciałem zaoszczędzić na Węgrzech i wyłączyłem płatne odcinki w nawigacji, a i tak gdzieś mnie kamera "cyknęła" na którymś z przelotów... Koszt 1200 PLN, ale z "promocją", że jak zapłacę w ciągu trzech miesięcy, to jedynie 600 złociszy... Ale i tak bolało 😋

PS- zapomniałem dodać, by w Szwajcarii pamiętać wyłączyć transmisję danych (warto mieć ściągnięte mapy, jeśli używasz GoogleMaps, by nie korzystać z połączenia on-line)... Nie wiem jak teraz, ale jak tam byłem ostatnio, to koszt ściągnięcia 1GB danych na telefon wynosił niemal 27 tysięcy złotych... Minuta rozmowy 9 złotych... Warto wyłączyć już spory kawałek przed granicą, by przypadkiem nie przełączyło Cię na ich maszty...

 

 

IMG_20231026_181647775_mini.jpg

IMG_20231026_181655980_mini.jpg

Odnośnik do komentarza

Mam też taki plan w jakiejś przyszłości ale u mnie jak to ostatnio bywa wariant mieszany. Maszyna na przyczepie a ja z Żoną w aucie i dopiero gdzieś we Włoszech przy granicy z Francją zrzucimy Hondę na koła. Auto z przyczepą zostawi się na parkingu przy jakimś lotnisku i już na kołach może nawet jakiś rekonesans po Maroku będzie. Przy dwóch skuterach to już nawet można gdzieś do Barcelony dojechać na przyczepie a koszty mogą być porównywalne.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Sławoy, Musieli Cię namierzyć po rejestracji z tyłu, zapewne🤔.  Wiemy o mega wysokich kosztach wszelakich w Szwajcarii, ta podana przez Ciebie cana za 1 GB poraża🥵. Warto więc w trasie Grzechotnika, ominąć ten wspaniały poniekąd i uroczy kraj.

Rozmawiałem kiedyś z SzymonemSeptikiem, już po wypadzie zrealizowanym do Hiszpanii na 200 :scooter:-Hondą X adv 750. Powiedział, że następnym razem moto wrzuci na przyczepkę a potem je zrzuci bliżej Hiszpanii lub Portugalii. To na pewno  jakieś rozwiązanie, bo:

1. inny komfort jazdy w długim przelocie

2. nie redukuje to jednakże KONIECZNYCH i WYSOKICH opłat drogowych we Francji (autostrady i płatne tunele). Czasami przyczepa podwyższa opłaty winietowe.

3. wg. większości krajów przelotowych i obowiązujących przepisów , z lekką przyczepką na autostradzie maks. to 80, czasami 100km - poniżej przedstawię fotkę z tabelą.

4. a skoro miałbym się wlec z prędkością ok. 100-110km (ryzykując tak i tak), to dobrze by mieć ew.2 kierowców w aucie.- znużenie.  Na podstawie doświadczeń ubiegłorocznych, do Włoch w kwietniu 23r. jechałem z Kacperkami kamperem  z przyczepą ciężką , na której 3 skutery  (a cały zestaw prawie długości TIRa) nie przekraczając 100km/h.

Ale i tak, dysponuję właśnie taką przyczepką i maj/czerwiec pomykam z żonką do Włoch😉z noclegiem tranzytowym.

A teraz obiecana tabela prędkości

20230321_211704.jpg

Dodam, że moja przyczepka oprócz zawieszenia resorowego ma też amortyzatory i nadaje się do badań -świadectwa TUV. które pozwala na prędkość 100km w Niemczech. Tylko jak w PL zdobyć to świadectwo, obowiązujące w innych krajach???

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Lyca mobile załatwią temat internetu w szwajcari i reszcie krajów Unii Europejskiej na wyjeździe wakacyjnym. 

Wspominacie o Maroko ale pamiętajcie że tam też  są inne stawki za połączenia telefoniczne i internet więc na taki wyjazd wakacyjny polecam wyjąć swoją kartę z telefonu i zastąpić ją odrazu przykładową lyka. 

U nas takie rozwiązanie się sprawdziło na wakacjach w Szwajcarii.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 godzinę temu, grzybek napisał(a):

Sławoy, Musieli Cię namierzyć po rejestracji z tyłu, zapewne🤔

No tak, kamera złapała, ale co ciekawe, za mną jechał Marek Siorbak i on póki co mandatu nie otrzymał... Pewnie przez dedykowaną rejestrację GIZIO (imię jego psa, przepraszam, Yorka), co pewnie nie potrafili rozczytać 😁

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

WOW. Tylko zazdraszczać. Uważaj na Makaki, wszystko podkradają. Pozdrawiam 😉

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Zalecam też uważać przy Pomniku Sikorskiego na niespodziewanie łapiący roaming z Maroka, bo to nie są tanie rzeczy

24d4fef1ec1a55cdf400a6aebe757725.jpg

@GrzechoCnik,  widzę, że masz w planie Punta de Tarifa, najbardziej oddalony na południe punkt twojej trasy jak i samej ESP. Polecam oczywiście odwiedzić, piękne miejsce gdzie stykają się "dwa akweny" a przy dobrej pogodzie widać z brzegu Afrykę

0d27170c150115d054acaf73465aaa9b.jpg

bb42cbe766e4495d2228fca9eec54c75.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...