Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Skuter 200-400 cm3 za +\- 6000zl?


Karoluuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
zastanawiam się nad zakupem skutera na dojazdy do pracy (20km w jedną stronę) i pojeżdżenia wokół domu (sklepy itp). We wcześniejszych latach jeździłem głównie na enduro i sportowych o pojemnościach 400-650 cm3.  Teraz chce coś aby dowiozło mnie w miarę komfortowo jak na swoją klasę w miejsce docelowe :) Oraz miało stasunkowo niskie spalanie.

Czego w tej klasie i cenie szukać.

No oku mam takie skutery:

Piaggio X7 250 2009r

Yamaxa X-Max 250 2009r

SYM GTS 300 2012r

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Uczciwie powiem że tymi modelami nie jeździłem ale :

Jeśli miałbym wybierać to taki który ma najlepszy dostęp do części ( a tu SYM przegrywa od lat a i z Piaggio nie do końca wiem jak jest )

Tak więc dla mnie Yamaha

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Stawiam na X Maxa 250 Yamahy. Miałem ją parę lat i zero problemów. Niezawodność, małe spalanie i duża pakowność pod siedzeniem na 2 kaski.

Odnośnik do komentarza

Bede serwisował samemu bo po posiadaniu pare lat enduro mam doświadczenie o nawet raz rozbierałem silnik po utopieniu :)

Ale rzeczywiście do SYM ciężko coś znaleźć. 
A prócz X-Max za czym się jeszcze polecacie rozglądać ?

 

Co siądziecie o Kawasaki J300? Taki sam egzotyk w Polsce jak SYM?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Karoluuu napisał(a):

Co siądziecie o Kawasaki J300? Taki sam egzotyk w Polsce jak SYM?

Mam polecam.  Ale czy kupisz za kwotę podaną w temacie?   Kymco  też fajny i chyba tańszy. Ale czy coś znajdziesz za 6 tyś? 

Odnośnik do komentarza

O dzięki. Nawet nie wiedziałem że Kawasaki to tak naprawdę Kymco. Za 6 nie kupię ale już za 7 / 7 z kawałkiem są różne sztuki z opisu i zdjęć wyglądające na zadbane.

Odnośnik do komentarza

Zważywszy na jakim forum jesteśmy to dziwie się dlaczego nie patrzysz w kierunku Burgmana ? 🙂  Wprawdzie na AN400 trochę mały budżet, bo jak zapewne już wyczytałeś raczej należy się rozglądać za rocznikami od 2007, ale przy odrobinie szczęścia i dobrym rozpoznaniu można znaleźć też zadbane roczniki 2004 d0 2006 (już na wtrysku) w starszej budzie. Tylko trzeba zwrócić uwagę czy silnik nie "bierze oleju".

W nieco mniejszej budzie ale za to w tym budżecie masz Burgmana 200. (nie mylić z leciwym już B250).

Odnośnik do komentarza

Polecam xcitinga 300 r . duży wygodny, fajnie wyposazony, pakowny skuter. Kymco jest koreanskim producentem który produkował silniki dla hondy, bmw, kawasaki. Jezeli predkość w granicach 110-120 tobie wystarczą przy spalaniu 3L to szczerze polecam. O części nie ma sie co marwić, pełno tego w necie , poza tym dystrybutor marki Motor Land W-wa.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, cris76 napisał(a):

... Kymco jest koreańskim producentem ...

🤣 No bez jaj. Chińczyk jak nic. Tylko z Tajwanu. A to spora różnica. Komuny tam nie ma. Kapitalizm . Przynajmniej na razie. 🙂

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, EndriuBis napisał(a):

🤣 No bez jaj. Chińczyk jak nic. Tylko z Tajwanu. A to spora różnica. Komuny tam nie ma. Kapitalizm . Przynajmniej na razie. 🙂

To najwyraźniej kolega nie miał do czynienia ani z chińczykiem ani z pojazdami Kymco. Jedne i drugie serwisowałem o różnych pojemnościach i przeznaczeniu. Wypowiedź kolegi jest nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, cris76 napisał(a):

...... Wypowiedź kolegi jest nie na miejscu.

🤔 a to ciekawe w którym miejscu.  Czy ja napisałem że Kymco to złe skutery ?  Napisałem tylko że to również produkt Chiński, a nie Koreański.  Tajwan to Chińska prowincja z trudną historią (nazywany nawet Republika Chińska)  przez dziesiątki lat na początku XX wieku zarządzana przez Japonię 😀 a co przyniesie przyszłość to się okaże.

Kolego @Karoluuu nie przekreślaj Kymco, bo różnica po między Chinami kontynentalnymi a Tajwanem jest prawie taka jak między dwoma państwami Korei 😉, albo patrząc bliżej nas jak kiedyś po między RFN (motocykl BMW), a NRD ( MZ ) - chociaż akurat MZ-ki swoje zalety miały 😀

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.01.2024 o 22:10, Karoluuu napisał(a):

No to pytam :) Co przemawia według ciebie za X-Max, a co jest jego minusem?

Na plus to przyzwoita dynamika i prędkość przelotowa, wygoda, włącznie dla dwóch osób, nie największe zużycie paliwa i nienajgorsza pozycja i wielkość za kierownicą.

Na minus, to mógł by być troszkę lżejszy, zawieszenie na minus i plus, czyli na plus wszelakie dobre drogi, na minus kiepskie drogi, Kocie łby zachęcają aby z niego zejść i prowadzić. Wymiana oleju co 3 tyś km, Przeciętne oświetlenie.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.01.2024 o 11:05, EndriuBis napisał(a):

 jak zapewne już wyczytałeś raczej należy się rozglądać za rocznikami od 2007, 

dla uściślenia od rocznika 2006, ale model K7.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, bogdi napisał(a):

Kocie łby zachęcają aby z niego zejść i prowadzić

To chyba cecha każdego skutera tego typu. Moja Forza ma podobnie.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, cezzar napisał(a):

To chyba cecha każdego skutera tego typu. Moja Forza ma podobnie.

VISION idzie jak przecinak ;), co potwierdza, że nie ma pojazdu idealnego, teraz wprowadzono ADV, ale wymieniony budżet na to nie pozwala, a przy tej kwocie to trzeba szukać takiego, który o własnych siłach dojedzie do domu, a pierwszy serwis nie przekroczy jego wartości, więc podstawa to "dobry" zakup popularnego modelu z dużą ilością dostępnych części nowych i używanych

Odnośnik do komentarza

Jak coś to mam na sprzedaż xmax 250 2012r. Ale musiałbys 2 tys. dołożyć do budżetu :)
Mam go do właśnie do takich celów jak dojazd do pracy i kręcenie się po mięscie. Moim zdaniem idealne rozwiązanie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...