Skocz do zawartości
Forum Burgmania

seniorzy


rysiek-1949

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś na grupie 70+ i jeszcze śmiga skuterem.Ja mam 75latek i wciąż jeżdżę,dzień bez skutera uważam za stracony.mam satelisa compressora i 500.jeżdziłem też silver wingiem600.Samochdem jeżdzę tylko jak pada lub mam pasażera.Pozdrawia grupę i czekam na lepszą pogodę

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Janusz z Międzyzdrojów ma chyba z 73 lata Honda Integra)... Niestety rzadko wchodzi na forum...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Och jak miło się czyta, że są prawdziwi seniorzy i do tego tacy, którym zainteresowanie motocyklizmem nie wygasło i dosiadają siodła. Rysie- witaj na forum i ciesz się zdrowiem i optymizmem👌

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.01.2024 o 17:04, rysiek-1949 napisał(a):

Czy jest ktoś na grupie 70+ i jeszcze śmiga skuterem.Ja mam 75latek i wciąż jeżdżę,

Podniosłeś mnie na duchu, ja późno zacząłem 🛵, ale jak zadbam o kondycje i głowę to mam jeszcze kilka dobrych sezonów w siodle😀. Mam znajomego 86 lat, co  prawda na 50-ce ale raz w tygodniu na zakupki do miasta kilkanaście kilometrów pomyka. Powodzenia i zdrowia🖖

Odnośnik do komentarza

Pojemnośc nic nie ma do rzeczy.ja też rozpoczynałem od 50cm.liczy się przyjemnośc.Tras na skuterze nie robię,bo nie od tego jest skuter.Zrobiłem jednego dnia ponad 400km i nic szczególnego się nie zdarzyło.Szybkośc ponad 120km na skuterze  to też nic przyjemnego.podmuchy wiatru odbierają przyjemnośc z jazdy.Najważniejsze jest to że zanim wyciągnę samochód z garażu pojadę na zakupy i znajdę miejscę do parkowania,to skuterem jesten już w domku i piję kawkę.Pozdrawiam grupowiczów,do zobaczenia na drodzę🤩

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Krzynio66 napisał(a):

bardziej chodzilo mi o ciezar bzyka wygodniejsze wsiadanie 

🤔 Jak byś spojrzał w dane techniczne to się okaże że duża 50-ka waży raptem 10 kg mniej od 125-ki. Często jest to ta sama buda tylko inny silnik. Chyba że planujesz w przyszłości przesiadkę na jakiś "mikro" skuter 😀

250-ka czy 400-ka jest już cięższa, ale też mi się wydaje że dopóki stoi na kołach to masa aż taka istotna nie jest. (nie dotyczy AN650 😀).

@rysiek-1949  no aż zazdroszczę - chciałbym tak. Ale nic nie planuję. Życie pokaże 🙃

33 minuty temu, rysiek-1949 napisał(a):

....Tras na skuterze nie robię,bo nie od tego jest skuter.Zrobiłem jednego dnia ponad 400km i nic szczególnego się nie zdarzyło....

tutaj akurat się nie zgodzę. Te wielkie skutery doskonale nadają się na dłuższe trasy. Ja swój tylko tak używam. Po bułki chodzę w pantoflach do Żabki , a aby wyjechać skuterem muszę najpierw pojechać kawałek samochodem 🤣  

Odnośnik do komentarza

Patrz z optymizmem w przyszłość,czas szybko leci,nawet nie zauważysz jak przeleci,tak było u mnie.Tak z głupia frant puściłem post i okazało się że jestem chyba najstarszym skuterowcem w polsce.Z czego się nie cieszę żeby było jasne.Ale się dobrze czuję i na razie nie zamierzam kapitulować.🤪

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, rysiek-1949 napisał(a):

Patrz z optymizmem w przyszłość,czas szybko leci,nawet nie zauważysz jak przeleci,tak było u mnie.

Coś w tym jest. Młodzież teraz chyba niechętnie patrzy na skutery. Za niedługo 95 % forumowiczów będzie 50+. 😁

Odnośnik do komentarza

Dzięki za życzenia,ale ten tytuł to muszę ci powiedzieć niezbyt mi schlebia🤣

Odnośnik do komentarza

U mnie w Stowarzyszeniu Motocykliści Zduńska Wola mamy Marysia, który skończył 78 lat. Lata ciężkim Cruiserem Kawasaki i w ub sezonie zrobił sobie objazd po całej północnej Polsce. A wypadów w Bieszczady ma za sobą już kilka. Właśnie planuje pojechać do Francji na inscenizacje lądowania aliantów w Normandii... Taki kozak.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.01.2024 o 13:24, tomekstw napisał(a):

Coś w tym jest. Młodzież teraz chyba niechętnie patrzy na skutery. Za niedługo 95 % forumowiczów będzie 50+. 😁

pewnie z 5% to 60+ ;)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wiek "to  nie przeszkoda"..... największy problem to przeszkody stricte fizyczne........ wiem to po sobie, człowiek by chciał ( o jak bardzo) ale organizm mówi ........ weź se na luuuz boś stary, robota zrobiła swoje..............

Odnośnik do komentarza

Wiem coś o tym,miałem silverwinga 600 ponad225kg idługość225cm,podczas manewrów w garażu było ciężko ,bo garaż mały,trzeba obrucić 0 360 stopni i musiałem wrucić do satelisa waga niby tylko 10 kg mniej,ale krótszy 0 15cm i jest łatwiej.Zdrówka.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

słowo klucz "wrócić"..... 10 kg robi różnicę, obecnie mam BMW RT 1200 (fuj) po 2ch latach nie ogarniam sprzęta( w sensie parkingowym) chętnie przyjmę sprzęt max 200kg i będę zadowolony

 

Odnośnik do komentarza

Ja mam bandita 250 kg i skuter kawasaki j 300, 180 kg.  Ja wyprowadzam skuter to jakbym rower pchał 😏

Dlatego użytkowo wygrywa skuter 🙂

Mój ojciec jeździł do 80 tki .  Praktycznie całe życie, zima nie zima.  Nie miał nawet nigdy auta 🙂

Odnośnik do komentarza

zeby nie urazic kolegi zycze ojcu 100 lat moj juz nie widzi i nie slyszy bo ciezko pracowal kiedys tez jezdzil  zdrowie to najwiekszy skarb dla czlowieka 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...