Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Dobór odpowiedniego skutera


Macias

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ludziska,

jestem świeżakiem na grupie, dołączyłem ponieważ robię skok w bok i motocykla chce przeskoczyć na skuter. O ile w motocyklach trochę siedzę, o tyle skutery to dla mnie nowość dlatego prośba o pomoc w doborze owego sprzętu.

Plan jest prosty, zamiana moto za skuter bądź sprzedaż motocykla i zakup skuterka.

Myślę że dysponuję kwotą między 5000 - 6000 tys. bo tyle około jest warta moja Honda CB500.

Szukam czegoś z pojemnością min 300 - 600 ccm.

Zdaję sobie sprawę że przy tych kwotach będę celował w starsze modele dlatego chciałbym coś do czego są dostępne część i serwis (chociaż większość rzeczy w moto robię sam z YT).

Szukam czegoś większego (nie małe mopliki bo często wożę ze sobą trochę sprzętu a kasku muszę gdzieś spakować.

Przy tym mam 170 więc nie ukrywam że niskie siedzenie będzie in plus.

Z góry wielkie dzięki za sugestie, jeżeli ktoś chce się zamienić to również proszę o info.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Cześć Macias, witaj w gronie pozytywnie zakręconych maxiskutersmaniaków 🛵

Najprostszym rozwiązaniem twoich potrzeb to poszukiwanie odpowiedniego modelu HONDA SW-T400 lub 600 (SilverWing). Zachęcam do zajrzenia do odpowiedniego działu gdzie przez lata nazbierało się wiele informacji od użytkowników tego modelu. Oczywiście, to nie jedyny maxi wart polecenia, ale budżet raczej umiarkowany, więc trzeba kupić "raz", aby kupić w miarę dobrze. Bynajmniej ja bym szedł tą drogą. Owocnych poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Kazekkazek napisał(a):

Będziesz więcej jeździć w mieście czy jakieś przelotówki planujesz? 

Miasto 70 %

Przelotówki 30 %

1 godzinę temu, Piootr napisał(a):

Cześć Macias, witaj w gronie pozytywnie zakręconych maxiskutersmaniaków 🛵

Najprostszym rozwiązaniem twoich potrzeb to poszukiwanie odpowiedniego modelu HONDA SW-T400 lub 600 (SilverWing). Zachęcam do zajrzenia do odpowiedniego działu gdzie przez lata nazbierało się wiele informacji od użytkowników tego modelu. Oczywiście, to nie jedyny maxi wart polecenia, ale budżet raczej umiarkowany, więc trzeba kupić "raz", aby kupić w miarę dobrze. Bynajmniej ja bym szedł tą drogą. Owocnych poszukiwań.

Wielkie dzięki, na pewno sprawdzę ten model (w ogóle o nim wcześniej nie słyszałem).

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak jak @Piootr napisał popieram w 100%

W tym budżecie to załapie się raczej Silwer w starszej budzie ale konstrukcyjnie to to samo co SW-T

I jest to jedyna 400 lub 600 z dwoma cylindrami i z zawieszeniem zbliżonym do motocykla.

Jak coś to napisz do @ziga on jest z Kuźni Nieborowskiej i ma SW-T 600 obejrzysz  , siądziesz , pogadasz.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, arturo-bb napisał(a):

Tak jak @Piootr napisał popieram w 100%

W tym budżecie to załapie się raczej Silwer w starszej budzie ale konstrukcyjnie to to samo co SW-T

I jest to jedyna 400 lub 600 z dwoma cylindrami i z zawieszeniem zbliżonym do motocykla.

Jak coś to napisz do @ziga on jest z Kuźni Nieborowskiej i ma SW-T 600 obejrzysz  , siądziesz , pogadasz.

Dobra, dzięki za kierunek.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.10.2023 o 10:06, Macias napisał(a):

Cześć ludziska,....

Cześć. Trochę się będę powtarzał, ale co tam.  Super że planujesz dołączyłeś do użytkowników "motocykli z prze krokiem" 🙃 , ale warto przestrzegać pewnych reguł na tym forum.   Na przywitanie dobrze jest założyć nowy, własny wątek w tym dziale klik   🙂 A przy okazji napisać kilka słów o sobie.  Lubimy czytać takie teksty  😀

Co do wyboru skutera. W tym budżecie faktycznie będzie ciężko znaleźć coś dobrego w klasie powyżej 300 ccm, a na pewno trzeba się będzie liczyć od razu na starcie z jakimś mniejszym lub większym wydatkiem.

Np. w tym budżecie można znaleźć ładnego Burgmana 400 z lat 2003 - 2006 z silnikiem na wtrysku. Jeżeli chodzi o wysokość kanapy to chyba jeden z najniższych na rynku. Niestety akurat w tym modelach łatwo trafić na silnik, który "spala" spore ilości oleju 😞 co psuje frajdę z jazdy, szczególnie na dalsze trasy. Lepszym rozwiązaniem jest model K7  (od 2007 roku), ale trzeba by wysupłać jeszcze ze 2 lub nawet 3 tys. zeta.  Zarówno do jednego jak i drugiego modelu nie ma problemu z dostępnością części.

Na Portalu Burgmania  masz sporo opisanych testów skuterów, nawet tych z przed wielu, wielu lat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...