Skocz do zawartości
Forum Burgmania

AN400AM222


KrzysztofK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem częściowo szczęśliwym posiadaczem Burka 400 z 2022 roku.

Czy mogę prosić Was o uwagi, spostrzeżenia co do pracy i ewentualnych zastrzeżeń do tego modelu.

Niestety mam kłopot z drganiami na niskich obrotach i delikatnym kręceniu manetką w okolicach 3 tys.  obrotów.

Rozumiem, bo mam wiele lat na motocyklach, na skuterach nie, że to jeden cylinder z jego całą specyfiką.

Jednak do ok. 2500km przebiegu nic nie było, teraz drgania są. Jak rozgrzeje się na maksa, to są delikatniejsze, ale są.

Zatem pytam mądrzejszych od siebie, co myślicie? W ASO powiedziano, że "ten typ tak ma", ale dla mnie niemiał wcześniej.

Pozdrawiam, K

Odnośnik do komentarza

Czyli w poprzednim wątku nikt nic nie podpowiedział ? 🤔

Z tego co ja pamiętam z jazdy B400 (ale UWAGA - mój to nowy nie był 😀) to drgania i owszem były, ale pochodziły z napędu. Szczególnie odczuwalne przy jeździe we dwoje. Zanim skuter się rozbujał, a pasek "wszedł wyżej" na wariatorze to drgał niemiłosiernie i dodatkowo uderzał o obudowę. Rozwiązaniem problemu był remont napędu. Nowe rolki, nowy pasek i najważniejsze w moim przypadku przy jeździe z pasażerem - wymiana centralnej sprężyny sprzęgła na mocniejszą (+20%).

Z tego co Ty opisujesz to u ciebie te drgania (wibracje ?) są od silnika.  Dobrze rozumiem ? Może faktycznie TTTM i szukasz dziury w całym, a przez pierwsze nawinięte kilometry po prostu mniej zwracałeś na to uwagę.

Pisałem w poprzednim wątku. Najlepiej by było jak byś porównał pracę swojego egzemplarza z takim samym modelem tylko innej sztuki.  Niestety w tym sezonie już chyba żadnych dużych spotkań nie będzie.

Odnośnik do komentarza

@Robbi Robert - kolega w innym wątku opisywał że był w ASO, ale mu powiedzieli że "Ten Typ Tak Ma" i nie widzą żadnego problemu.  Po za tym lekkie wibracje w silniku jedno cylindrowym i przy napędzie z wariatorem moim zdaniem występuje prawie zawsze. 

Odnośnik do komentarza

Dzięki, a wiecie co, może i macie rację. Musze pojeździć jeszcze i posłuchać. 

To w końcu nie są 4 gary i 1300ccm:).

Dobrze, to nie będę bić dalej piany. 

Dziękuję Wam bardzo.:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...