Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Vision 110


bogdi

Rekomendowane odpowiedzi

znów ją "odkrywam", miał jeździć synuś i nie jeździ, padło na mnie ;), to naprawdę fajne miejskie toczydełko :) i o dziwo w mieście nie odczuwam dyskomfortu mocy, nadrabia to wielkością, wagą, a dziury mu są obce

ps: czy Suzuki Aders 110 to bliźniacza konstrukcja ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Godzinę temu, bogdi napisał(a):

ps: czy Suzuki Aders 110 to bliźniacza konstrukcja ?

Honda z Suzuki nie współpracowała na tej płaszczyźnie. Vision i Adress to ten sam segment ale oddzielne konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.09.2023 o 17:57, 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚 napisał(a):

Honda z Suzuki nie współpracowała na tej płaszczyźnie. Vision i Adress to ten sam segment ale oddzielne konstrukcje.

Mam Hondę, a Suzuki miałem więc znam oba z autopsji i w całej rozciągłości potwierdzam zdanie Mariusza. Wszelkie podobieństwa wynikają z ulokowaniu w tym samym segmencie. 

Odnośnik do komentarza

dzięki za info, pewne elementy są bardzo podobne, mój kolega zainteresował się Suzuki, które używane są tańsze od Hondy, a nie wie czy jego żona "chwyci bakcyla" ;)

Odnośnik do komentarza

Tak elementy są podobne, ale są też różnice. Silniki maja troszkę inną pojemność. Honda 108cm3, a Suzuki 113cm3. Dodatkowo w Hondach po 2017 pojawia się  system start-stop i 16 calowe koło z przodu. W Suzuki natomiast można cieszyć się dodatkowym rozrusznikiem nożnym, który ratuje sytuację w przypadku rozładowania akumulatora. W każdym razie w obu przypadkach lipy nie będzie. Natomiast podpowiedz koledze, że w tej klasie jest jeszcze jedna możliwość warta uwagi. Otóż Honda NHX 110 Lead. Taką też miałem i jest to z jednej strony podobny pojazd, a z drugiem ma więcej różnic. Po pierwsze ma silnik chłodzony cieczą. To jest zawsze plus. Po drugie ma mniejsze koła. To wydaje się wadą, ale wynikają z niej zalety typowego skutera miejskiego t.j. zwrotność i znacznie większy schowek pod kanapą. Do tego Lead sprawia wrażenie użycia lepszych materiałów i lepszego wykonania. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...