Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Mój Nordcapp


benski

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wspominałem dotarłem Integrą na Przylądek Północny, czyli Nordcapp. I wróciłem. 12 dni podróży, zwiedzania i przygód. Tutaj nie będę pisał bo tekst jest długi i fotek sporo. Dlatego pozwolę sobie na wrzutkę linku do mojego bloga. Kto ma chęć to do poduszki może poczytać. A może ktoś znajdzie inspirację?...

Mój Nordcapp.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bardzo ciekawy opis podróży i świetne zdjęcia 👍Gratuluje wspaniałej wyprawy 👏

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ciekawa relacja 👍 Fajnie, że spełniłeś marzenie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Gratuluję wyprawy. Fajne zdjęcia i opis.

Mógłbyś podać ile km zrobiłeś na tej oponie do zdarcia (i jaka to była opona)?

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.07.2023 o 10:27, DaniL napisał(a):

Gratuluję wyprawy. Fajne zdjęcia i opis.

Mógłbyś podać ile km zrobiłeś na tej oponie do zdarcia (i jaka to była opona)?

 

Cóż, na samej oponie zrobiłem ok 6-7kkm w Polsce. W Oslo było jeszcze całkiem dobrze ale po kolejnym 1000km pojawiły się pierwsze druciki. I tak przejechałem kolejne ok 2000km. Powrót z Nordcapp do Rovaniemi to już była rosyjska ruletka - w każdej chwili powietrze mogło zejść.

To była Pirelli Angel ST.

Jadąc do Norwegii trzeba mieć na uwadze, że asfalt tam jest wzbogacany mieloną skałą, która bardzo szybko zjada nasze opony. Zwłaszcza gdy ostro pracujemy hamulcami.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Gratuluję spełnienia motocyklowych marzeń. Ja również bardzo dobrze wspominam mój wyjazd na NordKapp w 2019. Co do opon to pamietam, że wszyscy wymieniliśmy przed wyjazdem na nowe sztuki, bo asfalt w Skandynawii wprost zżera gumę. Powodzenia na kolejnych wyjazdach. Muszę przyznać, że w iście ekspresowym tempie zrobiłeś ten dystans.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Fajny film... Za cholerę mnie nie ciągnie w te strony, choć widoki piękne, pewnie dlatego, że Ja z północy (Polski), więc przyciąga mnie południe Europy... Ale co zobaczyłeś, to Twoje :) 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Witamy w grupie zdobywców Nordkapu. To fakt, tamtejszy asfalt strasznie łaknący gumy. Moje opony na tamtych winklach w 2019 miały wyjedzone boki a środek jak nowy.

20190708_180455.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...