Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Foto Konkurs - Skuter Maja 2023 - KANDYDATURY


DaniL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Bardzo dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu na skuter kwietnia 2023 i oddane głosy na moje foto. Zapraszam do udziału w zabawie!

Dla odświeżenia pamięci ******* REGULAMIN ********

Celem konkursu na "Skuter miesiąca" jest wybranie zdjęcia które zostanie zamieszczone w corocznym kalendarzu klubowym.
• Do konkursu można zgłosić własnoręcznie zrobione zdjęcie swojego skutera, lub innego skutera tylko za zgodą jego właściciela.
• Przed umieszczeniem swojego zdjęcia zapoznaj się ze Szczegółami Wątku i Szczegółami Głosowania oraz Wymaganiami Technicznymi >>TUTAJ
• W konkursie można uczestniczyć wiele razy, ale fotki nie mogą być powtórnie użyte w kolejnych edycjach.
• Zdjęcie zwycięskie lecz niepoprawne technicznie, może wygrać konkurs, ale nie zostanie umieszczone w kalendarzu lub zostanie użyte do dodatkowego kalendarza w pomniejszonej formie.

Szczegóły wątku:

1. Na każdy miesiąc powstają 2 tematy:
  a. Skuter [miesiąca] [rok] - KANDYDATURY;
  b. Skuter [miesiąca] [rok] - GŁOSOWANIE (+ jawna ankieta).

2. Laureat konkursu z poprzedniego miesiąca zobowiązany jest do założenia powyższych wątków:
  a. do 5-ego następnego miesiąca wątek na KANDYDATURY
  b. od 15-ego - wątek na GŁOSOWANIE.
  c. 15-ego dnia miesiąca zamyka wątek KANDYDATURY, a ostatniego dnia miesiąca wątek GŁOSOWANIE w godz. 10-24 wpisując ostatniego posta >>ZAMKNIĘCIE WĄTKU>> i robi podsumowanie głosowania.
  d. jeżeli wątki nie zostaną założone w określonym terminie obowiązek ten przejmie ADMIN.

3. Do konkursu mogą być zgłoszone max. 3 fotki spełniające wymagania techniczne, zgłaszając zdjęcie autor automatycznie zgadza się na przekazanie fotek do wykorzystania w kalendarzu.
 

Szczegóły głosowania:
1
. W głosowaniu oddajemy jeden głos. Głos oddany na własne zdjęcie jest nieważny
2. Termin głosowania do ostatniego dnia miesiąca.

Laureaci 1. i 2. miejsca konkursu miesiąca, po głosowaniu powinni przekazać oryginał zdjęcia w dużej rozdzielczości pod adres e-mail:
fotoburgmania@gmail.com - w tytule e-mail'a podać: nick, miejsce w konkursie, miesiąc, rok. oraz przechowywać jego oryginał do czasu edycji klubowego kalendarza.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
13 godzin temu, grzybek napisał(a):

Jak maj,to i koniecznie czerwone mak

@grzybek niestety, ale wstawiłeś zdjęcie niezgodnie z Regulaminem: "W konkursie można uczestniczyć wiele razy, ale fotki nie mogą być powtórnie użyte w kolejnych edycjach."

Zdjęcie w makach już wystawiałeś w lipcu 2022, więc nie może być kolejny raz wystawione.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A to sorki. Wycofuje zatem mąki a wstawiam fotkę BMW z lufą🤣

20220909_123011.jpg

Teraz OK?

Tez wiosenne kwiatki😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, grzybek napisał(a):

Teraz OK?

Jeśli nie było wcześniej to jak najbardziej ok.

Jest jeszcze jedno małe "ale" - do wszystkich uczestników konkursu (nie tylko z tego miesiąca) - format wymagany to 3:2, a mało kto przestrzega tego założenia (nie tylko w tym miesiącu).

Jeżeli zdjęcie ma być w kalendarzu to i tak trzeba je wykadrować, a często jest tak, że zupełnie inny efekt ma zdjęcie przed i po wykadrowaniu.

Dla przykładu zdjęcie Vito po wykadrowaniu (poniżej) trochę się różni od przesłanego.

To oczywiście uwaga na przyszłość, bo ja nie będę nic zmieniał, natomiast warto przestrzegać całych wymagań technicznych, żeby nie było rozczarowania, że ktoś wygrał konkurs, a zwycięskie zdjęcie nie znajdzie się w kalendarzu.

 

V.jpg

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Vito napisał(a):

Jest rzepak, to może i ja pokażę mojego nexusa na tle czerwonej cegły. Po kompresji i zmianie rozmiaru...

 

gilera500_2_3_2 (1).jpg

Odnośnik do komentarza

No to i ja się włacze do walki 71109726d0b69c1e365a1da5e00f4034.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Moze z zamkiem :)955116838423b225030c0633aa54e28e.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Super, nareszcie będzie z czego wybierać.👍 A  kwestie tzw. kuchni fotograficznej, metodologii, techniki i szkoły( lub szkół)  fotograficznej,ekspozycji obiektu głównego, aranżacji oraz obróbki fotograficznej, a w dzisiejszych czasach cyfrowej inwersji fotograficznej- jakże łatwej do weryfikacji proporcji i formatu ujęć, zostawmy innemu szczegółowemu forum, np. fotopolis,benchmark, itd.😉. Innymi słowy: nie ma takiego utrwalonej fotografii, której nie sposób zmodyfikować w jakikolwiek oczekiwany sposób , dla oczekiwanego efektu. I to mnie właśnie wkurza- cyfrowy świat fotografii zaburzył analogiczny świat foto. Stąd wracam do lustrzanki analogicznej........... Ale to odrębny temat...

7 godzin temu, DaniL napisał(a):

 natomiast warto przestrzegać całych wymagań technicznych, żeby nie było rozczarowania, że ktoś wygrał konkurs, a zwycięskie zdjęcie nie znajdzie się w kalendarzu.

 

 

Ostatnie doświadczenie kalendarza AD 2023 ma wiele do życzenia w tej kwestii, jak i dowolnego pomieszania zwycięskich zdjęć z danego miesiąca. Wystarczy spojrzeć na kwiecień 23r. - Honda Integra w pełnym zimowym klimacie- aż nie chce się żyć w tym miesiącu.  😡

Odnośnik do komentarza

I ja chciałbym włączyć się do zabawy. b78e8a2f59c3163e50b7ad25fdf08dde.jpg
Zdjęcie wykonane w okolicy lotniska w Zirchow (Niemcy) tuż obok Świnoujścia, podczas trasy dookola Zalewu Szczecińskiego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Grzybek. A propos foto. My z żoneczką od zawsze analog. A potem fotka na papierze do albumu. Opisana na odwrocie.

Odnośnik do komentarza
  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...