Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Motocykl 125 cm ( skrzynia manualna )


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie mam pytanie niby bezpośrednio ze skuterami nie związane lecz dość istotne . Czy jest na forum ktoś z okolic Mielca + - 70 , 80 km kto ma lub zna kogoś kto ma motocykl 125 cm ze skrzynia manualną i mógłby wypożyczyć na 2- 3 tygodnie ? Oczywiście nie za darmo . Chodzi o to by odzwyczaić się od jazdy automatem i przejść na manualną skrzynię biegów w celu zdania egzaminu na kategorie A . Potem niech się dzieje co chce ale jakoś pasuje zdać, a jak na co dzień jeździ się skuterem mając zamiast sprzęgła hamulec itp to nie ułatwia to egzaminu .  Skuter ,a motocykl z manualem to dwa różne światy . Niby wiele się nie różnią ale jednak ten brak automatyki ruchów przy zmianie biegów trochę utrudnia sprawę, bo człowiek zamiast skupić się na znakach to myśli gdzie sprzęgło , który mam bieg itp . Przestawić się na automat to pikuś ale przestawić się w drugą stronę po kilku latach na automacie jest trochę trudniejsze . Samo zmienianie biegów to może i nie jakiś wielki problem tyko chodzi o to ,żeby przestać o tej zmianie biegów myśleć ,a skupić się na tym co istotne . 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

125 a prawie 700ka ( nie wiem jak w Mielcu ale MT-07 są egzaminacyjne w Warszawie) to przepaść w jeździe . Inne oddawanie mocy i inne zachowanie sprzętu na np. Placu. Chyba , ze chcesz tylko opanować sprzęgło i biegi. Delikatnie podobny w prowadzeniu jest MT-125 do MT-07. Na tym możesz w miarę ćwiczyć zadania egzaminacyjne.
Polecam jednak abyś się jednak przed egzaminem przeszedł na plac z instruktorem i pojeździł na sprzęcie egzaminacyjnym. Zmiana biegów to akurat chyba najmniejszy problem do pokonania.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o oddawanie mocy . Na kawasaki RN650 na placu robię wszystko bez większych problemów . Problem w tym ,że jeszcze za dużą uwagę poświęcam zmianie biegów i zamiast skupić  się na znakach itp to myślę który mam bieg , kiedy zbijać , z której nogi ruszać itp . Ot zwykłe kilkuletnie przyzwyczajenie do automatów , które muszę przekuć w przyzwyczajenie do jazdy biegówką . Trudno mi to zrobić gdy codziennie do pracy dojeżdżam skuterem a potem na kursie wsiadam na manuala. 

Odnośnik do komentarza

Nie prościej bo do tej szkoły nadal będę dojeżdżał skuterem w automacie ,a chcę się że tak powiem przestawić na manuala do czasu egzaminu . Chodzi o ten zwyczajny automatyzm ,żeby zmieniać biegi nie myśląc o tym ze mam je zmieniać . Pasuje mi się na te 2- 3 tygodnie przesiąść się na zwyczajny manualny motocykl . 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...