Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Proszę o poradę z kupnem!!!


owadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Noszę się z kupnem burka 650 od rocznika 2016 w wzwyż, czytam to forum ale sporo jest wpisów sprzed kilku lat a mamy rok 2023. Mam pytania, podobno od roku 2016 silnik został poprawiony i mniej awaryjny(wariator jest na czterech klinach więc nie do zdarcia?) 

Jeśli został poprawiony silnik to co w nim poprawili na lepsze i czy faktycznie zdaje to egzamin że jest mniej awaryjny i jak poznać skuter  po tych poprawkach.

A jeszcze jedno zauważyłem że jest mało ogłoszeń z rocznikiem 2016  w wzwyż. Widziałem że jest Pan z Krakowa który zajmuję sprzedażą Burgmana 650 od 15 lat, czy ktoś poleci tego pana? Twierdzi że daje gwarancję etc... podobno jest znany w branży...

Pozdrawiam serdecznie wrzystich Arek.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nic się nie zmieniło względem poprzednich roczników,jeśli chodzi o silnik i skrzynię biegów. Fabrycznie jest na dwóch klinach , ale można zamówić fabrycznie nowy na czterech klinach.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, owadek napisał(a):

.... podobno od roku 2016 silnik został poprawiony ...

silnik jest w zasadzie taki sam i raczej nie było z nim jakichś większych problemów. Przypuszczam że chodzi ci o skrzynie biegów, a to jest tak jak wyżej pisze Krzytro.

31 minut temu, owadek napisał(a):

....Widziałem że jest Pan z Krakowa który zajmuję sprzedażą Burgmana 650 od 15 lat, czy ktoś poleci tego pana? ....

Jeżeli ten pan ma na imię Janusz, to ja mogę go polecić.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, EndriuBis napisał(a):

silnik jest w zasadzie taki sam i raczej nie było z nim jakichś większych problemów. Przypuszczam że chodzi ci o skrzynie biegów, a to jest tak jak wyżej pisze Krzytro.

Jeżeli ten pan ma na imię Janusz, to ja mogę go polecić.

 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, owadek napisał(a):

 

  • Tak właśnie chodzi o tę nieszczęsną skrzynie, pewien pan powiedział mi właśnie że od roku 2016 jest na czterech klinach i podobno nie do zdarcia. ...

na pewno ni mówił ci tego pan Janusz 🙂 bo to nie do końca jest prawda.  A mówimy o tym samy człowieku. W ogłoszeniu jest dokładnie ten numer telefonu który mi podał do kontaktu. Ja zlecałem mu dwa sezony temu remont swojej skrzyni i uważam że jako mechanik jest wart polecenia. Robota wykonana solidnie, natomiast ma swoją cenę. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Owadek, a Ty myślisz, że ten pięcioletni skuter ma oryginalny przebieg 11 320km  jako pochodzący z Francji z rocznika 2018???Musisz dobrze zweryfikować jego faktyczny stan, co nie umniejsza wiarygodności Pana Janusza. Ale czujność wskazana...

Odnośnik do komentarza

Polecam P. Janusza. Ja sam u niego kupiłem gdyż już wtedy diler suzuki ich nie sprowadzał. Są to Burgmany po pewnych przygodach (czego sprzedający nie ukrywa)naprawiane na oryginalnych częściach. Po wyprawie w Alpy wracając zauważyłem pocenie się jednego amortyzatora. Po telefonie bez żadnych dodatkowych pytań obydwa amortyzatory wyjęte z pudełka zostały wymienione w 30 minut. Tak więc jakby coś wynikło to P. Janusz nie umywa rąk tylko bezpłatnie pomaga. A jeśli chodzi o skrzynię to jest ponoć poprawiona. Bardzo ważną rzeczą jest wg mnie wymiana śruby cvt co 12tkm.mimo że ślady zużycia są minimalne. Koszt 45-50 zł. To tak jak z wymianą oleju co 30tkm a my i tak wymieniamy co 10tkm. Jedno i drugie nie zaszkodzi a na pewno skrzynia w motorze jak i silnik w samochodzie posłuży dłużej. Można u niego zamówić akcesoria dodatkowe np. szybę czy stelaże i kufry.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.04.2023 o 16:24, ik26 napisał(a):

Bardzo ważną rzeczą jest wg mnie wymiana śruby cvt co 12tkm.mimo że ślady zużycia są minimalne.

Czy ktoś jeszcze praktykuje takie wymiany? Rzeczywiście to ma sens?

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Hipolit napisał(a):

Czy ktoś jeszcze praktykuje takie wymiany? Rzeczywiście to ma sens?

Myślę że to podstawowa sprawa. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...