Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Porównanie Suzuki Burgman 400 czy Honda Silver Wings 400


budda72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Jestem nowy i chciałbym zakupić skuter. Mam dylemat Suzuki Burgman 400 czy Honda Silver Wings 400? Proszę o pomoc forumowiczów w szszególności Tych, którzy mieli kontakt z jednym i drugim. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, budda72 napisał(a):

Witam Wszystkich. Jestem nowy i chciałbym zakupić skuter

Przy takim wyborze  postawił bym na  Skuter z silnikiem dwucylindrowy ( Honda )

 
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, budda72 napisał(a):

Witam Wszystkich. ...

no to też Cię pięknie witam. 😃 Najpierw odwiedź odpowiedni dział (na przywitanie 🙃), a potem przeszukaj archiwum forum. Temat wałkowany tyle razy, że aż się zrobił nudny.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak jak @Paulnapisał👍

Sam mam Hondę ale 600cm ( taka sama buda zawieszenie itp. tylko silnik trochę większy ) i co mogę powiedzieć .

Hmmmmmm na razie zrobiłem nią prawie 150 tys km i nudy jak flaki z olejem 😉

Nic się nie dzieje  , nie ma okazji podłubać w garażu .  😡 Tylko jeździ i jeździ . 😛

Tak że jak chcesz jakichś doznań serwisowych lub innych atrakcji finansowo-wkurzających to kupuj co ci wpadnie w oko.

A jak masz już wszystkiego dosyć i interesuje cię tylko nawijanie km bez opamiętania , gdzie jedynym zmartwieniem jest dostęp do CPN to wybierz HONDĘ.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Honda- to niezawodność. I kropka.

39 minut temu, EndriuBis napisał(a):

no to też Cię pięknie witam. 😃 Najpierw odwiedź odpowiedni dział (na przywitanie 🙃), a potem przeszukaj archiwum forum. Temat wałkowany tyle razy, że aż się zrobił nudny.

Nadal pilnujesz kinder sztuby. Tak trzymaj👍

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dopiero teraz doczytałem ten temat... Z tych dwóch propozycji, to tylko Honda Silver Wings 400... 👍 Może nie jest tak piękna, jak SW-T, ale tak samo wytrzymała i "pancerna"...

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, grzybek napisał(a):

..Nadal pilnujesz kinder sztuby. Tak trzymaj👍

Jak już to chyba "kindersztuba" , ale ja raczej mam na myślni "netykietę".  😀

Kolego @budda72  z tą Hondą to też nie jest tak że żadnych awarii nie ma, ale faktem jest że królową lawet to ona nie jest. 😀 

Burgman 400  jak już to tylko po 2007 roku. Moim zdaniem ładniejszy i wygodniejsza pozycja dla pasażera, pasażerki. Przy jeździe w dwie osoby jeszcze z bagażem trochę brakuje mocy, ale łatwo i relatywnie tanio można zmienić parametry napędu (waga rolek, sprężyna) i cieszyć się jazdą. Bardzo duży kufer pod kanapą, dobra osłona przed wiatrem, dobre hamulce (dwie tarcze z przodu).

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
3 godziny temu, EndriuBis napisał(a):

Jak już to chyba "kindersztuba" , ale ja raczej mam na myślni "Nietykietę".  😀

 

Chyba jak już to ,,netykietę", ale nic- sprawdzałem Twoją czujność😵

Budda- wynik ankiety masz już na tacy. Wybór należy do Ciebie😉

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wszystkie komentarze. Jestem wdzięczny za pomoc. Mam na oku SW T400 z 2009 r. Jak coś kupię to oczywiście się pochwalę. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, SlawoyAMD napisał(a):

Z tych dwóch propozycji, to tylko Honda Silver Wings 400... 👍 Może nie jest tak piękna, jak SW-T

A SW-T to nie jest właśnie Silver Wing? 

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, EndriuBis napisał(a):

no to też Cię pięknie witam. 😃 Najpierw odwiedź odpowiedni dział (na przywitanie 🙃), a potem przeszukaj archiwum forum. Temat wałkowany tyle razy, że aż się zrobił nudny.

Endriu!! co z Ciebie taki Dulski ☝️i😁

🤣🤣

Witam kolegę 👍 Mam co prawda większą pojemność jak te o których piszesz i również brak u mnie w Burgmanie usterek/awarii ale przebieg mam zaledwie 1/3 tego co arturo-bb.

Z opowieści kolegów (nadal straszą mnie, że nie dojadę do 60k🤪) wynika to z tego, że mają jakieś doświadczenie/rozeznanie tematu. Pewno przy zakupie bym się tym sugerował!. Dobrze, że ich wcześniej (przed zakupem Burka) nie poznałem🤭😂.

Powodzenia w wyborze👌

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, grzybek napisał(a):

Chyba jak już to ,,netykietę", ale nic- sprawdzałem Twoją czujność ...

no przecież tak napisałem 😀  coś Ci się cytat musiał sknocić  🤣

12 godzin temu, budda72 napisał(a):

... Mam na oku SW T400 z 2009 r. ....

czyli decyzja już podjęta ? Nie skreślaj definitywnie Burgmana 400.  Ma swoje zalety.  🙂

A najważniejsze to przed zakupem przynajmniej przysiądź się do jednego i drugiego.

19 minut temu, Nazir napisał(a):

Endriu!! co z Ciebie taki Dulski ☝️i😁...

🤔   🤔

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mialem obydwa. Pierwsze Było suzuki potem honda sw, a po kilku latach użytkowania przyszedł czas na zmiany. Na co? Wiadomo.

Na honde. Faktem jest że inny model , Ale honda to honda.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Miałem kilka motocykli

35 minut temu, orzeł napisał(a):

Ale honda to honda.

dokładnie 👍, a teraz mam dwie 🤫😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
14 godzin temu, cezzar napisał(a):

A SW-T to nie jest właśnie Silver Wing? 

 

honda_silverwing vs SW-T.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wszystko ok tylko szukałeś zdecydowanie większej mocy ( a w przypadku SW-T to i komfortu )

Wybór zaskakujący przy takich założeniach.

No ale ważne że tobie pasuje.

Odnośnik do komentarza

@budda72 do Kymco nic nie mam, ale .....    125 ??  🙄  jak w portfelu PJ A ?  No ale to Twój wybór.  Chyba że to drugi lub kolejny sprzęt w garażu. Wtedy OK.

49 minut temu, arturo-bb napisał(a):

...Wybór zaskakujący przy takich założeniach....

nooo 🤔

Odnośnik do komentarza

Niech wozi bezpiecznie i oby nigdy ciebie nie zawiódł i zawsze dowiózł do celu. Szerokości LWG 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...