Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda NC50 EXPRESS


SzymonSeptic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

 Zakładam temat z nietuzinkowym sprzęcikiem jakiego udało mi się nabyć drogą kupna 2 miesiące temu. Honda NC50 Express z 1978 roku, cała w oryginale z przebiegiem udokumentowanym 1300mil i jak to mówią "paląca i jeżdżąca". Honda miała od nowości tylko jednego właściciela, udało mi się więc wyrwać parę cennych gadżetów typu faktura zakupu z salonu z roku 1978, faktury serwisowe z lat 1981-1984 oraz dokumentacje zdjęciowe i książki od pojazdu.najcenniejsze jest to, że jest kompletna - jedyny brak to lusterko. Jest to wersja przed liftowa czyli jeszcze bez kierunkowskazów.

Mam zamiar ją odrestaurować i wrzucę tutaj parę fotek z prac jak się nią zajmę. Narazie stoi u graficzki w celu dorobienia wszystkich naklejek - jak dorobi - zaczynam rozbierać.

Mała ciekawostka - ponoć Honda NC 50 Express to jedyny sprzęt który ma tak rozwiązane odpalanie: bardzo delikatnie pompujesz kopką do odpalania, około 3 razy aż poczujesz opór. Naciąga się wówczas sprężyna którą zwalniamy klamką hamulca tylnego i sprzęt sam odpala 😀 Poniżej parę fotek mojej maszyny i filmik który demonstruje taki sprzęcik wraz z procedurą odpalania 

 

NC501.jpg

NC502.jpg

NC503.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

SuperTrzymam kciuki za odbudowę i czekam na relację z postępów prac.

Odnośnik do komentarza

Ooooo super. Sporo lat temu byłem w UK na wakacyjnej pracy. W kącie szopy, gdzie parkowaliśmy traktory stała zakurzona, pomarańczowa NC 50, jak z filmu, który podlinkowałeś. Oczywiście musiałem ją sobie dokładnie obejrzeć. Dostałem od właściciela farmy zgodę, na jej wyciągnięcie i używanie, jeżeli uda mi się ją uruchomić. Tak też zrobiłem. Maszynę umyłem, wyczyściłem gaźnik, uruchomiłem itp. Fajny, leciutki motorower. 

 

Odnośnik do komentarza

Extra sprzęt i fajne hobby
Powodzenia przy pracy, będę czekał na relacje i efekt końcowy.

Z innych rzeczy - czerwone rękawiczki i czerwone skarpetki na filmiku "zrobiły mi dzień"

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zawsze mnie kręciły takie projekty. Gratuluję zakupu, jestem pewien, że będziesz miał dużą frajdę przy renowacji tej perełki. Powodzenia i trzymam kciuki 👍

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Fajny projekt 👏 Ważne aby była radość z efektów a te, jak znam Ciebie, będą z pewnością 👌

Pa-to... wersja "poliftowa" Expressa. Aż ocieka nowoczesnością 😉

nc50-83big.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nareszcie odebrałem nowe naklejki z produkcji, więc mogłem zająć się tematem i wrzucić pacjenta na stół...

IMG-20230204-WA0019.jpg

IMG-20230204-WA0026.jpg

A tak wygląda podczas operacji 

IMG-20230204-WA0045.jpg

IMG-20230204-WA0044.jpg

Odnośnik do komentarza

miałem kiedyś Hondę Camino, niestety utonęła w powodzi, a później "sprzątający" ja prawdopodobnie zezłomowali, jeszcze nie dawno miałem motocykl zabytkowy (56 rok) ale dla mnie to musi przede wszystkim jeździć, mam w garażu inny z 91 roku, a coś mnie kusi Honda CB 250, tylko to miejsce w garaży jak wygospodarować ?

Odnośnik do komentarza
  • Hej, orientuje się ktoś gdzie można kupić taką hondę? ewentualnie yamahę qt50 ? Gdzie szukać? 
Odnośnik do komentarza

Powodzenia w pracach i melduj o postępach, bo fajny scoot.

Jak trafię na fajną Yamaha Riva 180 lub CA, to chętnie je wezmę na "kanał"

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Trochę czasu mnie tutaj nie było 🙈Już się tłumaczę.....

Poza NC50 wziąłem sobie niepotrzebnie na barki parę innych "szybkich robótek" i mały pędziwiatr musiał swoje odczekać. W międzyczasie zrobiłem przy nim parę rzeczy ale tak naprawdę od marca 2023 robota stanęła. Stanęła z uwagi na fakt, że Pan który miał zająć się chromowaniem w dość przystępnych pieniądzach stwierdził, że odciągnie mi stary chrom po czym ja mam sobie wszystko wyszlifować samemu na lustro i póżniej on mi wychromuje. Zabrzmiało to tak samo żle jak wyglądało. Już widziałęm siebie jak siedzę bez odpowiedniego sprzętu godzinami i szlifuję pierdoły - nie tak to miało wyglądać 😁No i nie wyglądało. Po odciągnięciu chromu rzuciłem towar w kąt i czekał na dzień jak mnie najdzie wena na tą niewdzięczną robotę...........Nie naszła, dzięki Bogu

Swoją drogą, majster od chromu mówił że ten stary Japoński chrom to trzeba bardzo długo moczyć żeby zlazł taki mocny jest - ciekawostka.

Przełom w pracach przy NC nadszedł w grudniu. Mój emerytowany sąsiad restauruje hobbystycznie stare MZtki i czasem pożycza ode mnie przyczepkę aby przetransportować maszyny do klientów. Przyjechał oddać cycepe i od słowa do słowa pogadaliśmy i pytam się gdzie chromuje. On do mnie że tam gdzie ja....Mówię jak ? Ale wszystko musisz sam szlifować ? Pado nie 😁Chromiorza syn se dorabia i szlifuje również czyli wszystko kompleksowo.....No więc w te pędy zapakowałem świeżutko zardzewiały towar do wozu i do galwanizerii

Przypomnę jak wyglądały gadżeciki przed...

IMG-20240127-WA0006.jpg

IMG-20240127-WA0007.jpg

IMG-20240127-WA0008.jpg

IMG-20240127-WA0009.jpg

I jedna fotka po odebraniu, następne będę starał się wrzucać bardziej szczegółowe

20240109_120646.jpg

Robota ruszyła, więc będę teraz dodawał fotki z postępu prac ✌️

Odnośnik do komentarza

Szczerze zazdroszczę samozaparcia, podchodziłem do renowacji parę razy i najważniejszego zabrakło :(

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Szymon, gratki. Będę obserwować twój postęp prac. Ależ Ty masz cierpliwości i samozaparcia. Ale za to będzie piękna laleczka👍

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

no jak tam Szymon, coś nowego przybyło? Dawaj relację

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...