Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Peugeot XP400 - kolejny maxi skuter w typie Adventure


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Moda na maxi skutery typu ADV nie hamuje. Peugeot pokazał na tegorocznej EICMA nowość jaką przygotował na sezon 2023.

Skuter o oznaczeniu XP400, napędzany będzie motorem jednocylindrowym o pojemności 399 ccm i mocy 36,7 KM. Oświetlenie LED, bezkluczykowy dostęp czy ekran 5 calowy TFT to już w zasadzie standard. Pod kanapę zmieści się tylko jeden kask full face... natomiast sama kanapa, dwuczęściowa, będzie otwierała dwa niezależne schowki.

Skuter wygląda ciekawie ale trudno oprzeć się wrażeniu, że wzorowano się tu na Hondzie X-ADV, co oczywiście można uznać za zaletę. Waga gotowego do jazdy skutera wyniesie 231 kg. Dwucylindrowy X-ADV 750 waży tylko 6 kg więcej, a ADV350 "jedynie" 186 kg, więc nowy Peugeot będzie próbował wpasować się między dwie propozycje od Hondy.

Przewidywana cena ma wynieść 8300 €, gdzie najbliższy konkurent ADV350 kosztuje 6349 €, natomiast X-ADV 12 599 €... i tu także znajdzie się między dwoma maxi Adventure Hondy. Czekamy na dostępność na PL rynku 🔜 .

XP400_Allure_Aurora-Satin-Green_3-4_Exha

XP400_GT_Snow-White_3-4_Exhaust_BD.png

XP400_GT_Snow-White_Detail_Logo_BD-1536x

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Tytuł został zmieniony na Peugeot XP400 - kolejny maxi skuter w typie Adventure

Mi się podoba.  🙂 wprawdzie brak skali porównawczej, ale na filmie wygląda że jest dość duży.  

Ciekawe gdzie to będzie produkowane ?  W Indiach ?

Odnośnik do komentarza

O odkopałeś temat. Tak to jest. Mój poprzedni xmax 250 to 177. .  Obecna 400 to 210kg. Czyli 1 centymetr sześcienny to 22 dekagramy. Tu chyba kanapa i inne detale dają masę. 

 

Odnośnik do komentarza

a ponoć tworzywa, lekkie metale i inne cuda :(, też mam x-max 250 i w tym momencie chwała dla vision 110, przy wadze 99kg, ciężko teraz znaleźć taką pięćdziesiątkę 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.12.2022 o 10:18, cris76 napisał(a):

Fajne. Szkoda tylko że wydech nie poprowadzony jakoś terenowo.

Pewnie gabaryty nie pozwalały

Tłumik porusza się razem z silnikiem i kołem, więc pewnie poprowadzony wyżej podnosiłby temperaturę pasażerowi.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, bogdi napisał(a):

porównam do Forza 750, trzydzieści kilo lżejszej

Forza 750 waży 235 kg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...