Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Poszukuje nowego skutera w typie Morpheus, Maxam, Helix, Gemma.


PAJONK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Potrzebuje pomocy w znalezieniu skutera w stylu "długi, niski, szeroki". Co mam na myśli można to zobrazować modelami Morpheus, Maxam, Helix, Gemma które niestety nie są już produkowane (chyba że się mylę?). Chce kupić nowy z salonu ale mam trudności ze znalezieniem bo trendy idą w styl terenowy. Może ktoś zna taki skuter? Marka jest mi obojętna pojemność w sumie też. Dzięki za jakiekolwiek propozycje.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Morphous (Maxam oznaczenie na JP) czy Gemma to skutery prawie niespotykane w UE. Oba nie były oferowane w UE a poza, też należały do rzadkości.

Helix'a znajdziesz dużo szybciej ale to już są mocno leciwe sprzęty. Jeśli stan jest ci obojętny to tu będzie łatwiej.

 

Ps. Na naszym zlocie mieliśmy kiedyś Morphousa i Gemme. Jak na UE był to ewenement. Galeria -> Zlot Burgmanii Warka 2010

013.jpg

 

Mamy nawet przeprowadzony test Yamahy Morphous 😀 -> Le parówka

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PAJONK napisał(a):

Cześć wszystkim...

Witam i pozdrawiam klik  😜

Nie do końca napisałeś o co chodzi, ale jeżeli chodzi o wysokość siedzenia to Burgman 400 chyba do 2020 jest relatywnie niski. Wysokość siedzenia to 710 mm (dla porównania Helix ma 665 mm). Długi też jest, a szeroki - tak średnio.     Niestety nowy jest już wyższy - 755 mm.  

Odnośnik do komentarza
Tonie jest skuter.

Jak nie jest jak jest
Pierwszy z serii takich tworów od Hondy jak ADV itp


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Honda klasyfikowała tą maszynę, jako motocykl. Podobnie zresztą, jak CTX-a, który stylem i pozycję miał z DN-01 najwięcej wspólnego.

Odnośnik do komentarza

To Yamaha Tmax też motocyklem jest ze względu na typowy dla niego uklad silnika z przodu oraz napęd łańcuchem

Takie to współczesne meandry skuterowe



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Temat wałkowany na tym forum x-razy. @Geniwyjaśnił, ja doprecyzuję. DN-01 klasyfikowany był jako cruiser... A żaden Tmax nie był napędzany bezpośrednio łańcuchem.

EOT.

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tak samo jak napędzany jest benzyną. Skończ OT i wstydu oszczędź.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.12.2022 o 14:32, Geni napisał(a):

Honda klasyfikowała tą maszynę, jako motocykl. Podobnie zresztą, jak CTX-a, który stylem i pozycję miał z DN-01 najwięcej wspólnego.

Z CTX-em najwiecej wspólnego to chyba ma NC750J. 
Wiem, że to też klasa cruiser, bo uświadomił mnie @MariuszBurgi ale jak ktoś szuka czegoś niskiego, płaskiego to można rozważyć choć też już nowego się nie kupi, chyba w Japonii były najdłużej do 2019 oferowane nowe.

B626CB6F-89B0-4D3F-9C3C-3C24CF8FF61C.jpeg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...