Skocz do zawartości
Forum Burgmania

obowiązkowe wyposażenie skutera


grzybek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Znalazłem w sieci ciekawy artykuł dotyczący obowiązkowego wyposażenia motocykli, obowiązującego m.in. poza granicami naszego kraju. Artykuł intrygujący, odnoszący się ponadto do wyposażenia aut, po którego lekturze nasuwa się wniosek- mieć przy sobie takie wymagane za granicą wyposażenie lub- w myśl autora tekstu- zasłonić się tzw. Deklaracją Wiedeńską, i to najlepiej jej tekstem w języku angielskim. Ciekawe, gdzie na motocyklu schować np. wymagane dwa trójkąty ostrzegawcze, gaśnicę.. itd. No -chyba, że jest to "trajka". Więcej w poniższym linku

https://www.scigacz.pl/Obowiazkowa,apteczka,trojkat,i,gasnica,dla,motocyklisty,W,ktorym,kraju,Co,z,obcokrajowcami,45477.html

Odnośnik do komentarza

Byłem w Rumuni pod koniec czerwca . Podczas kontroli policjant nie sprawdzał żadnego wyposażenia tylko dokumenty. Jeśli  wyposażenie pojazdów dotyczy wszystkich pojazdów to myślę że policjant rozróżnia motocykl od samochodu.  

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
25 minut temu, ik26 napisał:

Jeśli  wyposażenie pojazdów dotyczy wszystkich pojazdów to myślę że policjant rozróżnia motocykl od samochodu.  

Tzn. wszystkich pojazdów mechanicznych.  Tak bynajmniej wynika z artykułu. Zapewne jest Tobie znana ustawowa definicja pojazdu mechanicznego- to zatem obejmuje też i motocykle. Nie rozumiem dlaczego zatem piszesz, że ,,policjant rozróżnia motocykl od samochodu''. 

I tu nie chodzi mi oto, czy służby sprawdzają, czy nie wyposażenie, ale sam zapis prawny.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Było już nie raz

Godzinę temu, grzybek napisał:

zasłonić się tzw. Deklaracją Wiedeńską,

Zresztą nikt obcokrajowców nie sprawdza.

Kiedyś było ale się skończyło

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.07.2022 o 21:30, grzybek napisał:

Tzn. wszystkich pojazdów mechanicznych.  Tak bynajmniej wynika z artykułu. Zapewne jest Tobie znana ustawowa definicja pojazdu mechanicznego- to zatem obejmuje też i motocykle. Nie rozumiem dlaczego zatem piszesz, że ,,policjant rozróżnia motocykl od samochodu''. 

I tu nie chodzi mi oto, czy służby sprawdzają, czy nie wyposażenie, ale sam zapis prawny.

Chodzi mi o zdrowy rozsądek. Jeśli uważasz że to jest logiczne odnośnie 2oo to jak najbardziej możesz  podróżować  wg zapisów prawnych  pakuj na 2oo gaśnicę, dwa trójkąty itp. Ja wożę kamizelkę, apteczkę, żarówki i tyle . Myślę że to jest jak najbardziej zasadne wyposażenie motocykla. A taki ogólny mało precyzyjny zapis prawny jest jak najbardziej wadliwy. Aż mi się nie chce wierzyć że nie ma w nim rozwinięcia odnośnie różnych typów pojazdów. 

 

Odnośnik do komentarza

@ik26 - jeżeli chodzi właśnie o Rumunię, to niestety jest tak jak opisuje kolega @grzybek 🙂 sam gdzieś nie dawno czytałem podobny tekst i też się zacząłem zastanawiać.  A wcześniej bez tej świadomości byłem dwa razy w Rumuni, ale u mnie obeszło się bez żadnej kontroli po za tą na granicy. 🙂 

Ale przychylam się do opinii @arturo-bb  że " Kiedyś było ale się skończyło "  😃  

Wydaje mi się że podróżując po Unii można "spać spokojnie". Być może wybierając się po za UE warto, a nawet trzeba zapoznać się z lokalnymi przepisami odnośnie obowiązkowe wyposażenia motocykla, zresztą tak jak i z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...