Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Potrzebuje opini doradzenia


coobraa2

Rekomendowane odpowiedzi

Doradzcie co wybrać 5tys przeważnie trasa
Peugeot Satelis 4-125 i dwie 500 do wyboru jaka różnica zwykły a compresor
Yamaha xmax 250
Aprilia Atlantic 500
Kymco xciting 250 
Yamaha Majesty 400

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie jesteś zdecydowany, polecam 250ccm. Na miasto nadzwyczaj dynamiczne, poza miastem daje spokojnie radę. 500 ccm paliwożerne i ociężałe. Posiadałem Xcitinga 250, mam sentyment do tego squta. Był to mój pierwszy maxi (byłem nim na  13-tej Burgmanii ponad 500 kilometrów). Wygodny, obszerny i fajnie wyposażony

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie piszesz o swoich gabarytach i czy przeloty z plecaczkiem czy solo. Polecam X maxa 250 a jeśli z plecaczkiem to Majkę 400. To niezawodne sprzęty Yamahy👍

Odnośnik do komentarza

Gdybym ze wszystkich wymienionych skuterów miał wybierać skuter dla siebie, to wybrałbym Majkę 400, albo X-maxa 250.

A gdybym miał taki skuter wybrać Władimirowi władimirowiczowi, to wybrałbym mu Peugeota z kompresorem.

Cała reszta mieści się gdzieś pośrodku.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja użytkuje yamahe majesty 400 a mam przejechane ponad 100 tyś.km  i dalej daje radę - duża pakowność pod kanapą oraz pojemny schowek  z lewj strony kierownicy  prawie bez awaryjna   itp 

Odnośnik do komentarza

Znam gościa co na Atlantis zrobił prawie 100 tys km …
A wygodny skuter że hey
Oczywiście trzeba dbać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Mam Majkę drugi sezon, jeżdżę głównie po mieście, jak narazie wszystko ok, choć skuter już wiekowy.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, coobraa2 napisał:

...Peugeot Satelis 4-125 ...... jaka różnica zwykły a compresor...

Compresor jest mocniejszy. Jest chyba kilka wersji i ze względu na moc nie można nim jeździć bez P.J .  A.  Jak sama nazwa wskazuje w silniku jest jakaś sprężarka, ale sprzęt bardzo awaryjny.

A te 5 tysi to ma być średni przebieg w sezonie ?  Czy budżet ?    bo różnie można zrozumieć  😉 😃   

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, EndriuBis napisał:

Compresor jest mocniejszy. Jest chyba kilka wersji i ze względu na moc nie można nim jeździć bez P.J .  A.  Jak sama nazwa wskazuje w silniku jest jakaś sprężarka, ale sprzęt bardzo awaryjny

Wystarczy wpisać dwa słowa w wyszukiwanie filmów na youtube, aby zapewnić sobie całkiem sporo darmowej rozrywki. Te słowa to: satelis oraz problem.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, EndriuBis napisał:

Compresor jest mocniejszy. Jest chyba kilka wersji i ze względu na moc nie można nim jeździć bez P.J .  A.  Jak sama nazwa wskazuje w silniku jest jakaś sprężarka, ale sprzęt bardzo awaryjny.

A te 5 tysi to ma być średni przebieg w sezonie ?  Czy budżet ?    bo różnie można zrozumieć  😉 😃   

To satelisa odpuścić sobie 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, coobraa2 napisał:

To satelisa odpuścić sobie 

a możesz pisać bardziej zrozumiale ? Już pierwszy post był ...   "trudny" 🙂  

Jeżeli to miało być pytanie tylko zabrakło "?" to tak, odpuść, ale "compressora".   Satelisa znajdziesz też z innymi silnikami. Ten 500 to ten sam silnik co w Aprilli czy np. w Piaggio. Dość trwałe i dynamiczne silniki. 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, EndriuBis napisał:

 Satelisa znajdziesz też z innymi silnikami. Ten 500 to ten sam silnik co w Aprilli czy np. w Piaggio. Dość trwałe i dynamiczne silniki. 

250-tka to też Piaggio i chyba całkiem niezła. Problemem mogą być inne graty np. części nadwoziowe, ale może na rynku wtórnym z FR są, gdzie tego się wala po rowach trochę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...