Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Hiszpański przekręt - czyli fałszywe mandaty i wyciek danych osobowych


Rekomendowane odpowiedzi

Może zainteresuje Was albo ktoś już się z tym spotkał: Dostałem mandat za przekroczenie prędkości :scooter: .... w Hiszpanii ??.... skuterem....22 kwietnia, kiedy u nas była jeszcze zima ❄️ i Honda spała w garażu. 

Same mandaty może nie są tak ciekawe jak to skąd oszuści mają wrażliwe dane osobowe. Może włamali się do CEPiK, a rząd się do tego nie przyznaje....

Ogólnie dajcie znać czy może spotkaliście się z czymś takim, bo zakładam że jest nas więcej.

 

Jak ktoś chce poczytać to tutaj są pisma które dostałem: Zeskanowane pismo

 

Dla mnie najciekawsze jest to że na kopercie nie ma żadnego stempla, ani datownika, ani umowy z pocztą. Podejrzewam że zostało to wysłane na takich samych zasadach jak reklamy i ulotki roznoszone przez Pocztę Polską.  

Odnośnik do komentarza

Uzupełnienie informacji:

Sprawę "zgłosiłem" na policję i dowiedziałem się że jest to oszustwo. Aktualnie "Spisują zawiadomienie że taka sytuacja jest i będą  sprawdzać czy jest więcej takich zgłoszeń."

 

Tak więc jak ktoś dostał podobny list to  warto powiadomić policję. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To ciekawostka🤔. O dziwo już nie zadbali o uwierzytelnione przetłumaczenie załączonego certyfikatu- świadectwa legalizacji urządzenia!🧐 Wysyłając w ramach międzynarodowej pomocy prawnej materiały istnieje oblig przedłożenia uwierzytelnionego przetłumaczenia wszystkich dokumentów źródłowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...