Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Sprzegło czy bez sprzęgła o to jest pytanie :D


Gość Soprano

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soprano

Witam wszystkich serdecznie! Wiem ze to forum skuterowe ale pewnie macie jakies doswiadczenie w jeĽdzie "biegówk?" Ja mam FZR'ke i mam pytanie bo jestem swiezo upieczonym "ridersem" :angry: hehe I nie wiem jak zmieniac biegi. Tzn chodzi mi o to czy mam robic to bez sprzegła czy ze sprzęgłem? Jakie to niesie konsekwencje? Czy poprostu tak sie jeĽdzi? Czy tak samo bez sprzegla redukować? Czy "zapinanie" bez sprzegła powoduje jakie? "drgania" albo jakies nieprzewidziane "akcje".

Prosze tylko na mnie nie krzyczeć ;) bo slyszalem rózne opinie.

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza

Jest sprzęgło? Trzeba go używać.

Nie ma? Nie. :angry:

Tak poważnie to znane s? przypadki "sportowego" podej?cia do przeł?czania biegów - im szybciej tym lepiej i tu wiadomo sprzęgło przeszkadza - zajmuje jakie? pół sekundy czy sekundę, a jak powszechnie wiadomo lepsza ?mierć niż utrata pędu.

Technologia czy technika jednak nie stoi w miejscu i synchronizatory skrzyni biegów działaj? tak, że możliwe jest zapinanie biegów bez sprzęgła, (nawet daje się wyczuć moment kiedy wskakuj? one bez problemów) czy w górę czy w dół.

Jednak polecam sprzęgło - w sumie to Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Radze uzywac sprzegla, po to jest. A nauka wrzucania biegow bez sprzegla, moze skonczyc sie rozwaleniem skrzyni i dosyc kosztowna naprawa. Ale tak jak powiedzial Ultras to twoj wybor. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ale przymykaj?c oko .. to jezeli przypadkiem podepniesz wyzszy bieg bez sprzegla .. krzywda sie nie stanie (co nie oznacza ze to jest zdrowe dla silnika), jednak redukcja bez sprzegla moze sie Ľle skończyc ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Technologia czy technika jednak nie stoi w miejscu i synchronizatory skrzyni biegów działaj? tak, że możliwe jest zapinanie biegów bez sprzęgła, (nawet daje się wyczuć moment kiedy wskakuj? one bez problemów) czy w górę czy w dół.

1. Sorry, jezeli bede pieprzyl glupoty

2. synchronizator = sprzeglo?? z twojej wypowiedzi tak to zrozumialem, ale z tego co wiem, to tak nie jest. sprzeglo rozlacza naped pomiedzy skrzynia i silnikiem, a z tego co wiem, to synchronizator wyrownuje predkosci poszczegolnych kol zebatych w skrzyni biegow.

3. reki sobie nie dam uciac

Odnośnik do komentarza
to synchronizator wyrownuje predkosci poszczegolnych kol zebatych w skrzyni biegow.

i dzięki temu możliwe jest przeł?czanie biegów bez rozsprzęglania,

dawno dawno temu skrzynie nie miały takiego ustrojstwa i wtedy było to też możliwe, ale nie przychodziło to nikomu do głowy... no prawie nikomu ;)

nie wiem czemu mnie Ľle zrozumiałe? nie powiedziałem, że sychronizator to sprzęgło... :angry:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...