Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Grudzień 2021 w Zachodniopomorskim


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

gru21.jpg.127286e7be70c59bd8413af525fc8f9a.jpg

Grudzień ... karwasz kawka barabasz ... zima tuż, tuż, za okami szaruga, plucha i wieje, nie chce się wystawiać nosa poza ramy domowych pieleszy ... to moje odczucia i podejrzewam że wielu z was ma podobne odczucia ale są i tacy którzy myślą wręcz odwrotnie 👍 ... i tak trzymać ...

Wiem że do świąt jeszcze parę dni ale ... w ten grudniowy czas 🌲 życzę wszystkim super prezentów zarówno pod poduchą jak i pod świąteczną choinką, życzę zdrowia bo bez niego ani rusz, dobrego humoru na każdy nadchodzący dzień i mnóstwa pozytywnego myślenia ... i oczywiście zero zarazy, pora wreszcie skończyć z tą  pandemią bo to co się dzieje, chwilami robi się niesmaczne 🤫

I mam nadzieję że twardziele hasają jeszcze na 2oo ... do zobaczenia w trasie ... LwG 🤚

Miesiąc grudzień uważam  za otwarty 😜 pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza

I mam nadzieję że twardziele hasają jeszcze na 2oo ... do zobaczenia w trasie ... LwG 

No może nie na dwóch ale tak, GANIAJĄ🛵😀

Wczoraj pierwsza przejażdżka do pracy w śniegu🥶

IMG_20211201_080902.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tan Elvis, dziękujemy za życzenia a pragnienie spełnienia tego najważniejszego- skończenia z zarazą jest powszechne. Dzięki. 🙂 Zobaczymy czy ten zimowy miesiąc pozwoli na małe co nie co na 2oo. Przyczepności dla twardzieli :scooter:

Odnośnik do komentarza

Dla mnie grudzień stał się czasem na serwis. Z burgusia wyrwałem silnik który (jak wiele burgmanów) zaczął strasznie brać olej. Okazało się, że zapiekł się i popękał pierścień zgarniający, oberwał też jeden uszczelniający i trochę cylinder. Szlif już zrobiony, nowy tłok, wałek rozrządu, remont głowicy, ślizgi i łańcuch rozrządu... Do tego przy okazji wyważenia kół z obu motocykli. Obecnie czekam na dostawę wałka rozrządu a jak przyjdzie to zaczynamy składanie klamota 😎

IMG-da5f830e84cda82860dd46e21f6f6965-V.jpg

IMG-8e925d75ab733ab2910932af3991e3cb-V.jpg

IMG-da0ddd7113eb1bb85426d785702e9043-V.jpg

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Kacperki napisał:

Dla mnie grudzień stał się czasem na serwis. 

 

 

 

Podziwiam. Ja tylko czasem klocki wymienię, olej ale remont silnik chyba mnie przerasta. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.12.2021 o 20:08, Kacperki napisał:

Dla mnie grudzień stał się czasem na serwis. Z burgusia wyrwałem silnik który (jak wiele burgmanów) zaczął strasznie brać olej. Okazało się, że zapiekł się i popękał pierścień zgarniający, oberwał też jeden uszczelniający i trochę cylinder. Szlif już zrobiony, nowy tłok, wałek rozrządu, remont głowicy, ślizgi i łańcuch rozrządu... Do tego przy okazji wyważenia kół z obu motocykli. Obecnie czekam na dostawę wałka rozrządu a jak przyjdzie to zaczynamy składanie klamota 😎

IMG-da5f830e84cda82860dd46e21f6f6965-V.jpg

IMG-8e925d75ab733ab2910932af3991e3cb-V.jpg

IMG-da0ddd7113eb1bb85426d785702e9043-V.jpg

 To jest  jedyne i słuszne  podejście do zużytego silnika. 3mam kciuki👍

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 3.12.2021 o 20:08, Kacperki napisał:

Dla mnie grudzień stał się czasem na serwis. Z burgusia wyrwałem silnik który (jak wiele burgmanów) zaczął strasznie brać olej. Okazało się, że zapiekł się i popękał pierścień zgarniający, oberwał też jeden uszczelniający i trochę cylinder. Szlif już zrobiony, nowy tłok, wałek rozrządu, remont głowicy, ślizgi i łańcuch rozrządu... Do tego przy okazji wyważenia kół z obu motocykli. Obecnie czekam na dostawę wałka rozrządu a jak przyjdzie to zaczynamy składanie klamota 😎

 

IMG-8e925d75ab733ab2910932af3991e3cb-V.jpg

 

I super wiosna będzie tylko do kulania, brawo TY

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, cris76 napisał:

 To jest  jedyne i słuszne  podejście do zużytego silnika. 3mam kciuki👍

Z ciekawości i na zaśkę, gdzie robiłeś szlif cylindra?

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Elvis napisał:


 

 


Teraz też można kulać ... się po śniegu emoji2957.pngemoji1.pngemoji1.png

 

Nie koniecznie. Pas nadmorski bez grama śniegu (Darłówko, Kołobrzeg)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
To macie zajefajnie
U mnie w pracy rano o 8-mej
4f48646ff19d4a66dde00873e12f8381.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Zajęcia warsztatowe to chyba najlepsza terapia na zimę. 

Pamiętajmy że alkohol nie rozwiąże problemów.

W sumie mleko też nie.

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Rzelu napisał:

..... Pamiętajmy że alkohol nie rozwiąże problemów .....

sam alkohol pewnie nic nie rozwiąże, ale już jego picie i to najlepiej w odpowiedniej dawce to i owszem 🙂 przynajmniej na chwilę rozwiązuje wszystko 🤣 co do mleka się nie wypowiadam. Dawno nie piłem 🤔 

Odnośnik do komentarza

Hej. Trochę mnie nie było. 

Szlif w Karlinie. 120 zł i niemal od ręki. Zawiozłem małą reklamówkę Panu Szlifierzowi i.... Na rano miałem cylinder. 

Teraz czekam na nowy wałek rozrządu. Już jest w PL ale jeszcze nie mam w łapach. Dla ciekawych. Cena w serwisie to UWAGA! 2902 ZŁ. Sam wałek bez zębatki itp. Cena KOMPLETNEGO w aliex... To TADAM! 175 ZL Z WYSYŁKĄ! 

IMG-7d9e8c0e8828be5ada830388afaee87d-V.jpg

IMG-9e358d43a20783b0d74d3ac23f3ef2ea-V.jpg

IMG-cbd744bd4b55b59e2203995e899d1dbf-V.jpg

IMG-8346dcd9d67f556fb75183f579e8e538-V.jpg

IMG-073547a9a8a66c8d5d7d795682b0bff1-V.jpg

Odnośnik do komentarza

@Kacperki no piękny opis, szkoda tylko że w takim dziale, a nie w technicznym. Jest mała szansa że kiedyś to ktoś znajdzie, a być może nie jeden by chciał poczytać. 🙂 

7 godzin temu, Kacperki napisał:

.... Dla ciekawych. Cena w serwisie to UWAGA! 2902 ZŁ. Sam wałek bez zębatki itp. Cena KOMPLETNEGO w aliex... To TADAM! 175 ZL Z WYSYŁKĄ! ...

to akurat już nie jeden odkrył. Kiedyś było jeszcze taniej bo nie doliczali VAT-u. Ale ciekawy jestem jak te części z "Ali" będą się sprawować. 

A tłok gdzie kupowałeś ?  Też na AliExpress ?  

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Elvis napisał:

Chyba plastikowe te części emoji85.png

nie koniecznie 🙂 różnego rodzaju metalu w Chinach mają więcej jak ryżu 🙂 pytanie raczej jaki to stop i jak z dokładnością wykonania.

Odnośnik do komentarza

No to jak już poruszamy wątek techniczny to i ja się dorzucę. Ponieważ nastała obrzydliwa zima, postanowiłem zajrzeć do napędu mojego Maxsia. Jakiś czas temu robiłem serwis Maxa kolegi w którym znaleźliśmy wario J-Costy. Pełny entuzjazmu podjąłem się reanimacji ale okazuje się w naszym kraju J-Costa to taka egzotyka jak ASZWAGANDA. Próba zdobycia PALUCHÓW do wario graniczy z cudem. Znalazłem gościa który mianuje się dystrybutorem J-Costy ale jego podejście do sprawy było krótko mówiąc nonszalanckie. W wario do wymiany były wspomniane paluchy oraz tuleja brązowo-grafitowa - ślizg wario. Podałem wspomnianemu gościowi znalezione na stronie J-Costa numery katalogowe ale..... miał to gdzieś. Obdzwoniłem mielochy i inne firmy dystrybucyjne części moto ale ściana, kpl. wario od ręki 1200zeta ale paluchy za 110 zł. zapomnij.

Do rzeczy. W ruch poszła tokarka CNC i po godzinie wygibasów na stole stało 16 paluszków z gniazdem pod kulki od łożysk - tak sobie wymysliłem. Tuleja brązowa poszła pare minut później. Paluchy odważone-odchudzone do właściwej wartości . Maxio doposażony w nowe wario na razie gania po garażu bo ohydna zima. Czeka mnie jeszcze zakup pasa i sezon 2022 zapowiada się ciekawie.

Dołączam zdjęcia moich wypocin

IMG_20211123_155427.jpg

IMG_20211123_155454.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ciekawy eksperyment z tymi kulkami. Tylko czy one nie zdemolują przeciwtależa . Są bardzo twarde. Wszystkie czy to rolki czy trzpienie JCosta są z jakichś tworzyw aby się ścierały one nie wario.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, arturo-bb napisał:

Ciekawy eksperyment z tymi kulkami. Tylko czy one nie zdemolują przeciwtależa . Są bardzo twarde. Wszystkie czy to rolki czy trzpienie JCosta są z jakichś tworzyw aby się ścierały one nie wario.

Spokojnie to tylko experyment. Kulki łożyskowe napierają na sferyczny przeciwtalerz wykonany z 3,5mm stalowej gatunkowej stali. Pokuszę się o przegląd po 500 km . Same paluchy są lekkimi aluminiowymi elementami osadzonymi w gniazdach wario. Cały ciężar napędu przenoszą wierzchołki palców - w moim przypadku kulki oraz stalowy sferyczny przeciwtalerz. Myślałem o wykonaniu kulek z mosiądzu ale wykonanie kulki fi 10 nawet na CNC nie jest łatwe, wymagało by jeszcze obróbki ręcznej. Jeżeli zaobserwuję jakieś oznaki niszczenia, wykonam kulki z Mo.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dzisiaj spadł śnieg... a z czym kojarzy się śnieg? Mi ze Stelvio, więc wzięło mnie na wakacyjne wspomnienia i usiadłem do montażu wideo...

 

Odnośnik do komentarza



Dzisiaj spadł śnieg... a z czym kojarzy się śnieg?...... więc wzięło mnie...... i usiadłem do montażu wideo...



Sławek, śnieg kojarzy się z bałwanem więc rusz się i ulep bałwana
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...