Skocz do zawartości
Forum Burgmania

e-TOLL dla wszystkich


Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę by było a to dość ważne by później mandatu nie dostać.

Pojawiają się doniesienia, że od 1 grudnia szlabany na państwowych odcinkach autostrad pójdą w górę, a co za tym idzie to wszystkie pojazdy będą musiały korzystać z e-TOLLa .

Czy ktoś z was próbował logować się do tego systemu? Oczywiście interesuje mnie kwestia moto.

 

(Pomińmy dyskusje o zasadności opłat)

https://www.wnp.pl/logistyka/system-e-toll-wkrotce-bedzie-obowiazkowy-dla-wszystkich-kierowcow,503208.html

 

Odnośnik do komentarza

Beznadzieja, próbując zapłacić za to ustrojstwo pobrało mi 2x 50 zeta

Ale na moim  kącie ich niema.

Dzwoniłem i pan mi powiedział, że mam złożyć reklamację złożyłem a kasy nie ma półtora miecha

acha zapytałem się też ile mają czasu na rozpatrzenie ICH dziadowskiej apki powiedział , że jest nieokreślona

Sam przyznał że jest mnóstwo reklamacji i apka jest jakaś felerna

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
38 minut temu, Jaki 40 napisał:

Sam przyznał że jest mnóstwo reklamacji i apka jest jakaś felerna

To wersja dla klienta - apka działa właściwie - kasa jest tam gdzie powinna być 😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kilka dni temu przeczytałem dobrą wiadomość, że do systemu etoll dołączyła ze swoim urządzeniem GPS-Plus firma  Notione, które kupiłem w okazyjnej cenie tuż po jego premierze.  Więc bez dodatkowych kosztów i bez zabawy z telefonem w czasie jazdy, przejazd przez bramki bez bramek będę mógł realizować przekładając tylko urządzenie między pojazdami .... i oczywiście przypisując odpowiedni pojazd do urządzenia w IKK e-toll.  

Sam system e-toll i obsługa strony, jak głoszą informacje, jest intuicyjny 🙄 ..... w dniu zakładania kont chyba trochę brakowało mi intuicji 🙂, ...... a może jednak nie do końca jest dopracowany.

Po dwóch konsultacjach telefonicznych i zmianach/uzupełnieniach na IKK etoll przez telefonicznych Konsultantów (brak uprawnień użytkownika do wykonania tych czynności) zaczęło wszystko działać. System przed 1 października był zapchany, a oczekiwanie na rozmowę z Konsultantem bezcenne "... jesteś 124 w kolejce ..."  🙂- tydzień później już tylko 20. 

Chwaliłem sobie, do tej pory, system opłat Autopay przejazdu na bramkach autostrady A4 miedzy Katowicami i Krakowem. Minusem jedynie był brak możliwości przejazdu "bez zatrzymywania" przez wyznaczoną do tego celu bramkę jednośladem, ze względu na to, że system oparty jest na identyfikacji pojazdu na podstawie tablicy rejestracyjnej - odczytywanej z przodu. Na autostradach płatnych, taki system poboru opłat mógłby działać dla prywatnych użytkowników. Aktualizacja -  Autopay współpracuje już z systemem e-toll  👍

Wszystko jednak zmierza do tego aby wszyscy mieli zainstalowane systemy lokalizacji aby łatwiej było nas kontrolować. Oczywiście myślę tu o kierowcach 😉   

Mam nadzieję, że nie będziemy często słyszeć od użytkowników o awariach systemu. 

image.thumb.png.b77158dc088f76cbe22bd720883f55b2.png

 

Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś zapomniał to od dziś szlabany poszły w górę.

Za przejazd płacimy za pomocą aplikacji e-TOLL lub e-biletu autostradowego

Odnośnik do komentarza

A to jak to właściwie teraz jest? (oczywiście pytam o skuter / motocykl)
Da się za pomocą GPS-u zapłacić czy trzeba będzie kupić bilet?
Ma ktoś już jakieś doświadczenie w tej kwestii?
Udało mi się zarejestrować skuter w Autopay... ale jako osobówkę 😕
Niestety, na ich stronie jest napisane:
"Czy podróżując motocyklem mogę korzystać z Autopay?
Niestety nie. Aktualnie system obsługuje wszystkie pojazdy z kategorii 1 - 5, za wyjątkiem motocykli." 😞

------- edit:

Przegrzebałem się przez aplikację i wychodzi na to, że A4 Gliwice-Wrocław i A2 Konin-Łódź pojedziemy na Autopay`u,
natomiast A4 Katowice-Kraków i A1 AmberOne nie pojedziemy, bo jest "videotlling"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...