Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Turcja 2021


ik26

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś się wybierał do Turcji to służę świeżymi informacjami odnośnie granic ,noclegów ,cen paliwa itd. Tylko kilka zdjęć bo waga za duża. Duże wrażenie z tych smutnych zrobił na mnie spalony Green Kanyon jak i tragedie ludzi wzdłuż trasy dojazdowej.

Hagia Sophia -Stambuł

IMG_20210801_092814.jpg

Błękitny meczet-Stambuł

IMG_20210801_094014.jpg

Most Galata-Stambuł

IMG_20210801_121730.jpg

Ceny paliw- Ankara przeliczał mi Revolut od 0,43do 0,45 gr za 1 lirę. nasza złotówka akurat była słaba.

IMG_20210803_090345.jpg

Kapadocja-szaleństwo zaczyna się od godz. 4 rano

IMG_20210804_055622.jpg

Wersja GT czyli całkowicie odchudzona. jazda po Turcji to inny stan umysłu. Wydaje mi się z moich spostrzeżeń że policja jest najbardziej przyjazna i pobłażliwa dla kierowców . Przeciwieństwo to Bułgaria. 

IMG_20210806_173220.jpg

Pamukkale tarasy

IMG_20210807_082213.jpg

Baseny Kleopatry- Pamukkale

 

IMG_20210807_132721 (1).jpg

Odnośnik do komentarza

No pięknie. Gratuluje prze de wszystkim odwagi. Najpierw pożary, ostatnio ponoć z kolei powodzie. Ale widoki piękne 🙂 

Do Turcji się nie wybieram, ale interesuje mnie przejazd przez bliższe nam granice. Np. Słowacja i Węgry.  Przejeżdżałeś ? 

Odnośnik do komentarza

Słowacja Węgry zero kontroli. Jedziesz na strzała. Ja jechałem w obydwie strony na przejście Słowackie w Koniecznej a Węgiersko - Słowackie w Milhost. 

Odnośnik do komentarza

Słowacja na tranzyt ma ponoć wyznaczone jakieś "korytarze" i czas przejazdu do 8 godz.  Wiesz coś więcej ? 

A co do Turcji zastanawia mnie cena paliwa, relatywnie niska 🤔 czy po prostu w PL już jest tak drogo ?  Byłeś po Tureckiej stronie kilka dni, czy tylko wypad na zwiedzanie ? 

Odnośnik do komentarza

W Słowacji nie było żadnej kontroli . Ja jechałem gdzie mi pasowało. Z wszystkich krajów najdrożej niestety u nas.  A w Turcji cena od 3.30 do 3.60 . W Turcji byłem prawie 2 tygodnie. Noclegi od 45zl z śniadaniem do 75 zł z śniadaniem w Ankarze.

Odnośnik do komentarza

Może ktoś w kraju ci rezerwować na bookingu. Ja tak robiłem. Syn pod koniec dnia jak wiedziałem że będę w danym miejscu mi rezerwował nocleg. Później wysyłał mi kod i namiary na hotel na whatsapp. Wykup sobie kartę SIM zaraz po przekroczeniu granicy. Ja wykupiłem w mieście Edirne. Wykupiłem kartę Turcell co było błędem że względu na cenę 250 lir. Możesz kupić kartę Voodafone za 70 lir i też będzie działać.  A jak nie to możesz korzystać z airbnb. Jeśli chodzi o autostrady to ja nie korzystałem. Drogi bezpłatne są naprawdę dobre . A jeśli musisz to zaraz po przekroczeniu granicy są punkty z napisem HGS. Tam musisz dopytać.

Widzę że jesteście w Bułgarii to z Sofii autostradą do Turcji na Edirne. Przygotujcie się na lekki korek na granicy ale chyba jest po sezonie wakacyjnym.

 

Odnośnik do komentarza

@ik26 Nie jedziemy przez Edirne, tylko Malko Tyrnovo. Karty nie będę chyba kupował, wezmę tylko pakiet 1GB na Turcję i powinien mi do Google.Maps wystarczyć. Co do autostrad to już się dowiedziałem od znajomego Turka, że wystarczy zawsze jechać pierwszą bramką od prawej i można płacić na bramkach.

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, RONIN napisał:

@ik26 Nie jedziemy przez Edirne, tylko Malko Tyrnovo. Karty nie będę chyba kupował, wezmę tylko pakiet 1GB na Turcję i powinien mi do Google.Maps wystarczyć. Co do autostrad to już się dowiedziałem od znajomego Turka, że wystarczy zawsze jechać pierwszą bramką od prawej i można płacić na bramkach.

Z tymi płatnościami to nie wiem. Ja przez dwa tygodnie zużyłem tylko 2 GB z 15. Tak więc na same mapy to powinno wystarczyć. Jeśli jedziecie do Istambułu to polecam dobry parking koło Błękitnego meczetu.

https://maps.app.goo.gl/yPxeW6v7vFaPj1pa8

19 godzin temu, RONIN napisał:

@ik26 jak rezerwowałeś noclegi? Pytam bo booking.com nie działa w Turcji a w sobotę się wybieram. Aaa i jeszcze jedno, gdzie płaci się za te ich ch….ne autostrady?

Może ktoś w kraju ci rezerwować na bookingu. Ja tak robiłem. Syn pod koniec dnia jak wiedziałem że będę w danym miejscu mi rezerwował nocleg. Później wysyłał mi kod i namiary na hotel na whatsapp. Wykup sobie kartę SIM zaraz po przekroczeniu granicy. Ja wykupiłem w mieście Edirne. Wykupiłem kartę Turcell co było błędem że względu na cenę 250 lir. Możesz kupić kartę Voodafone za 70 lir i też będzie działać.  A jak nie to możesz korzystać z airbnb. Jeśli chodzi o autostrady to ja nie korzystałem. Drogi bezpłatne są naprawdę dobre . A jeśli musisz to zaraz po przekroczeniu granicy są punkty z napisem HGS. Tam musisz dopytać.

Widzę że jesteście w Bułgarii to z Sofii autostradą do Turcji na Edirne. Przygotujcie się na lekki korek na granicy ale chyba jest po sezonie wakacyjnym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...